Дали навивањето за послаб тим е за потсмев?

Член од
3 август 2009
Мислења
178
Поени од реакции
2
Дали мислите според вас еве некој како мене што навива за портсмут или за некој др клуб надвор од четворката е погрешно?Гледам дека има и голем број навивачи на Њукасл и слично и зошто сите мислат дека треба да навиваш за клуб кој освојува трофеи?Јас се радувам на победа на портсмут колку што некој се радува за титула не неговиот тим.Дискутирајте
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.492
Ти е гајле, баш за почитување е што си верен на клуб кој не е баш сјаен во последно време, јас би рекла алал да ти е, лојалноста ти е 10/10, за почитување :)
 
Член од
17 август 2009
Мислења
356
Поени од реакции
4
ja na primer navivam za Shkendija i nikogas vo mojot zivot nemav sansa da gledam da zemame nekoj trofej :pos2::pos2::pos2:
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Го променив насловот на темата, мислам дека вака е подобро.
Иначе за Челзи сум од 99/00 сезона, период кога тимот беше од калибарот на Тотенхем сезонава. Некои се потсмеваа, некои и ден денес се потсмеваат, ама тоа е, клубот те одбира тебе, а не ти него.
 

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.536
Поени од реакции
2.222
Не е потсмев да навиваш за некој тим бидејќи е слаб, ама јачината на тимот може да биде фактор за да навиваш за него!
Пример за двете:
1) Прв натпревар во живот што сум го гледал беше финалето во ‘99 Манчестер Ј. - Баерн М. и ми беше доста возбудлива победата на манчестер и од тогаш постојано навивам за нив!

2) Тетекс е релативно слаб тим, одвај некако годинава влезе во прва лига, и таму е меѓу послабите, ама тоа воопшто не ми смета да навивам за тетекс, бидејќи е тим од мојот град, и ако веќе сум страстен навивач, нема друг тим што можа да се радувам повеќе одколку оној што е ,,наш‘‘
 

bounty_hunter

Фатенко
Член од
13 октомври 2009
Мислења
1.268
Поени од реакции
322
Jas od koga pamtam za mene, navivam za Man.Utd., bidejki prva utakmica koja ja imam gledano e od Man.Utd. Vo toa vreme ne ni znaev koj se, mi se dopadna nivnata igra i kje navivam sekogash za niv, bez ogled na tituli i red drugi rabojke. :)
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.472
Поени од реакции
68.824
Пааааа се потсмеваат многу луѓе што сум фан на Депортиво. Ама ич не ми е гајле. Колку и да немаме шанси за титула во следните 500 години, јас ќе си навивам за нив со цело срце. И Вардар во моментов не е некој прејак тим, али ќе биде:)
Кој се потсмевал сега, за некоја година ќе му вратам тродупло :vozbud:
 
Член од
3 август 2009
Мислења
178
Поени од реакции
2
Го променив насловот на темата, мислам дека вака е подобро.
Иначе за Челзи сум од 99/00 сезона, период кога тимот беше од калибарот на Тотенхем сезонава. Некои се потсмеваа, некои и ден денес се потсмеваат, ама тоа е, клубот те одбира тебе, а не ти него.
Јас би рекол дури не навиваш за послаба екипа не можиш да научиш што е фудбал или пак дури не научиш да прифатиш пораз.Таков е примерот со мене јас сум навивач на портсмут од 2004 година.До тогаш бев навивач на манчестер ама од кога почнав да навивам за помпи научив што е фудбал.Фантом ај ако сакаш имам една тема за портсмут префрлија во премиер лига

Пааааа се потсмеваат многу луѓе што сум фан на Депортиво. Ама ич не ми е гајле. Колку и да немаме шанси за титула во следните 500 години, јас ќе си навивам за нив со цело срце. И Вардар во моментов не е некој прејак тим, али ќе биде:)
Кој се потсмевал сега, за некоја година ќе му вратам тродупло :vozbud:
Не е се да речиш навивач сум на реал мадрид и готово.Мразам деца кои не се разбираат во фудбал и навиваат за реал,барса,манчестер и само се инаетат а незнаат ни 10 фудбалери
 

RIZTETO

Somebody stop me
Член од
3 јуни 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
75
не е за потсмев воопшто....... лесно е да се навива за манчестер и барса......... тешко е да се навива за некој што губи ):))))))))
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.731
Поени од реакции
9.842
Лион не е воопшто слаб, али на форумов јас сум сега за сега единствениот што навива за нив lyon многумина ми се смејат и ми викаат ај бе не заебавај сигурно навиваш за некој друг тим ( реал, барса, манчестер..) али нема шанса, за нив навивам од 2001 година.. и ќе навивам цел живот .
Само проблем ми е на форумов што кога играме со некој друг гигант, морам да се контрам со членови на фан-клубови кои имаат по 10-20 фанови, а ја сам :icon_lol:
али и тоа не ми е проблем, искачам на крај :hh:
 

Harry Potter

Imperius
Член од
14 септември 2005
Мислења
2.536
Поени од реакции
1.521
апсолутно нема врска. нема врска дали клубот е јак или слаб, се навива за тој што се сака, а не за кој има повеќе трофеи
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.447
Поени од реакции
42.727
Не е за потсмев,напротив - за пофалба е. Но такви се луѓето,секогаш појаките ги исмеваат послабите,без разлика дали се збори за фудбал,школо,физичка сила и слично. :toe:
 
Член од
8 август 2008
Мислења
2.680
Поени од реакции
512
Сличен пример за ова сме и ние навивачите на Челзи.

Точно дека е дел од европската елита, ама има едно нешто кое вас ви е многу интересно и смешно - не сме освоиле ЛШ :helou:
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.447
Поени од реакции
42.727
Сличен пример за ова сме и ние навивачите на Челзи.

Точно дека е дел од европската елита, ама има едно нешто кое вас ви е многу интересно и смешно - не сме освоиле ЛШ :helou:
И имате само 3 во ПЛ :icon_mrgr

Ама сепак не сте слични. Тој збори за сегашност,а вие сте исмејувани за историјата.. Значи уопште не навивате за слаб тим(за во моментов зборам) :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom