Дали може да сакаш две личности во исто време?

Член од
1 февруари 2007
Мислења
40
Поени од реакции
0
Јас уште ја сакам иначе немаше ни да одам со неа нели? Иначе не да и фали по некогаш ми иде да ја треснам од земја но некако ми е многу пичкарски да тепам девојче што нема никаква шанса да ми врати физички, инача како би ја млател да беше машко ауууууууууу
Инаку нема врска со враќање добро ќе беше да е тоа, ќе сватев она појма нема за тоа. Мое мислење дека тоа е злоба и поквареност ништи друго.

Fortune напиша:
Тука прашањето е дали можеш да сакаш две.
Не може тоа и е проблем, ех да можеше... немаше јас да се нервирам.
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
Вистинската љубов е да ги согледаш сите квалитети и маани во една личност.И да не можеш без нив.
Во двајца може само да се „зацопаш“ истовремено.
 

Jakov

Тато
Член од
24 јули 2005
Мислења
2.360
Поени од реакции
58
Moze i poveke od dve zosto bi bilo toa problem?
Ne razbiram?
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Jakov напиша:
Moze i poveke od dve zosto bi bilo toa problem?
Ne razbiram?
Затоа што тогаш тоа не се нарекува љубов туку се вика “Удироглавно хормонско моментално пореметување на младото момче“. Јас мислев дека сакам две девојки еднаш, ама откако легнав со едната сфатив дека ја сакам другата. :sekss:
 

ПрИтИ_гРл

Unforgivable ♥
Член од
6 јуни 2006
Мислења
2.554
Поени од реакции
21
не може..една страна повеке трга-секогаш е така...едниот го сааш сигурно а другиот е она минливо...ти се свига се затрескуваш-али не го сакаш! срцето припаѓа само на еден!
 

KaPsa

The G®eat One
Член од
19 јули 2006
Мислења
127
Поени од реакции
1
ПрИтИ_гРл напиша:
не може..една страна повеке трга-секогаш е така...едниот го сааш сигурно а другиот е она минливо...ти се свига се затрескуваш-али не го сакаш! срцето припаѓа само на еден!
Да , кога вистински се сака во срцето има место само за едена , а не за две или повеќе ! НЕМОЖИШ ДА САКАШ ДВЕ ВО ИСТО ВРЕМЕ ! МОЖИШ САМО ДА БЕНДИСВАШ А ЗА САКАЊЕ МАЛЦЕ ПОТЕШКО !!!
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Човек може да сака и 5 и 6... ама се заљубува само во една/еден! Тој што ви вика дека е заљубен во 2, има голема веројатност тој да незнае што сака во животот или незнае што е љубов!
 
Член од
30 јануари 2007
Мислења
19
Поени од реакции
0
Znaes toa e mnogu kompleksno.no veruvam deka sakas samo ednas vistisnski i toj ili taa ke gi skas celiot zivot a paralelno ke bides so drugi koi isto ke gi sakas no na poinakov nacin..mislam toa ne e toa..mozebi e i poveke
 

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
Ja mozam da sakam millioni tipci.. :D Sfe sto ima kurac i hoda :vozbud:
Specijalka..
Ne.. Iskreno.. Da se saka moze pojse a da se bide STVARNO zaljuben moze samo vo eden
 

cak4e

T-REXXXXXXXX
Член од
2 февруари 2007
Мислења
72
Поени од реакции
0
ja mislam deka da sakas 2 ne moze no sepak moze da bides so 2 vo isto vreme a da ne gi sakas
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
girlll напиша:
Ja mozam da sakam millioni tipci.. :D Sfe sto ima kurac i hoda :vozbud:
Specijalka..
Ne.. Iskreno.. Da se saka moze pojse a da se bide STVARNO zaljuben moze samo vo eden
:uvo: :uvo: :uvo:

Во секоја лага пола вистина ... затоа, жалам за муабетов.

Туку на темава ... секако дека вистински и целосно, во исто време, неможеш да сакаш двајца ... а ни во различно ... еднаш се сака.
 

deXterche

тадаммм
Член од
12 февруари 2006
Мислења
4.920
Поени од реакции
941
Да, кратко и јасно :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom