Дали може да сакаш две личности во исто време?

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Не ми се има случено а и не вервам дека ке ми се случи. Штознам... Лошо е да се седи на два стола наеднаш. А и тоа што не сакам да ми го прават, и јас не го правам. Чиста сметка долга љубов.
 

bad_girl

The girl you can't have
Член од
21 февруари 2007
Мислења
216
Поени од реакции
4
ако се работи за вистинска лјубов нема шанси зошто во лјубовта се предаваш целосно на една личност а ако има уште еден во приказната тука нема лјубов!
 

mRnO

И по mRnO,mRnO
Член од
16 април 2006
Мислења
6.263
Поени од реакции
52
Би се согласил со коментаров над мојов,може да те привлекуваат повеке особи истовремено,но мислам дека невозможно е да се чуствува подеднакво љубов за повеке од една личност
 
Член од
12 март 2007
Мислења
140
Поени од реакции
1
Zavisi od personata. Spored mene ne e mozno no ima luge koi se lesno se zalubuvaat i kaj niv e mozno
 
Член од
10 март 2007
Мислења
242
Поени од реакции
46
jas vo zivotov znam i za dva tipa na devojki spored mojata klasifikacija : edni koi se zadovolni so eden maz i edni koi ne mozat da bidat zadovolni so eden maz
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
SRCE I DUSA напиша:
Zavisi od personata. Spored mene ne e mozno no ima luge koi se lesno se zalubuvaat i kaj niv e mozno
Нема врска заљубувањето со сакањето ак не пак. И во 10 може да си заљубен, ама да сакаш само еден.
romeo_ferara напиша:
jas vo zivotov znam i za dva tipa na devojki spored mojata klasifikacija : edni koi se zadovolni so eden maz i edni koi ne mozat da bidat zadovolni so eden maz
И ова нема врска со сакањето двајца. Ајде за да те сфатам објасни го тоа „не можат да бидат задоволни со еден маж“.
 
Член од
12 март 2007
Мислења
140
Поени од реакции
1
Fortune напиша:
Нема врска заљубувањето со сакањето ак не пак. И во 10 може да си заљубен, ама да сакаш само еден.

И ова нема врска со сакањето двајца. Ајде за да те сфатам објасни го тоа „не можат да бидат задоволни со еден маж“.
za da sakas nekogo neli treba prvo da se zalubis vo nekogo,barem spored mene ne mora site da go svatat toa taka
 

marga_k

HONEY
Член од
6 март 2006
Мислења
347
Поени од реакции
5
Eh sega podednakvo,ne e toa vo gramovi,podednakvo nemozes,sekogas ke vleces poveke na edna strana,ama da sakas dvajca mozes,na poinakov nacin.
 

Black Rose

дете на цвеќето
Член од
12 февруари 2007
Мислења
1.972
Поени од реакции
38
Ја сирота еден не можам а засакам, а не па двајца!
Не верувам у тоа...можда у некои моменти на збунетост..... те привлекуваат двајца и не знаеш за кој да се одлучиш, али да ги сакаш подеднакво.....:toe:
 

KaPsa

The G®eat One
Член од
19 јули 2006
Мислења
127
Поени од реакции
1
Јас искрено мислам дека неможиш да сакаш две оддеднаш , ако првата што ја имаш ја сакаш неизмерно , искрено , лудо , неописливо итн. , како ќе ја сакаш другата ? Ако првата ти е се` !!! Па ај кажете ми вие шо љубов е то ко ќе одиш со две и се прајш дека ги сакаш , љубов е то ? Мене неможи никој да ме убеди дека можиш да сакаш две оддеднаш и то поддеднакво !
Барем јас така мислам и никогаш не би ја лажел партнерката дека ја сакам , да му прам лице , а зад неа да работам друго !!! НИКОГАШ !!!
Тогаш не е то љубов , то е ништо , само губење време и седење на два стола што рече едно бате погоре , а исто така то што го рекоја погоре дека то што не сакаш да ти го прават , не му го прави на другите. Точно , најточно ! Клајте се во ситуација тебе партнерката/партнерот да ти вели дека те сака а оди и со тебе и со друга/друг. Нема смисла мислам. Поздрав :wink:
 
Член од
10 март 2007
Мислења
104
Поени од реакции
0
Секако дека може да сакаш 2 воо исто време ама и кога ќе те прашат кого од нив двајца сакаш повеќе да знаеш да одговориш.
 
Член од
10 март 2007
Мислења
242
Поени од реакции
46
Fortune , za toa pojasnuvanjeto sto go baras , ednostavno e , ima zeni zadovolni so edno (doblesnite curi , retkost , toa sto go imaat go sakaat go pocituvaat ) , sakam da kazam ne se kurvi ovajjjjjjjjjj .......
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.202
Поени од реакции
1.943
ne moze, zatoa sto vo srceto i dusata nema dovolno mesto za dvete :wink::toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom