Дали локалниве ќе предизвикаат нови предвремени парламентарни избори?

spaso

Search Pretty Girls from your city for night
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779
Nema da ima novi predvremeni izbori garant
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Најверојатно недостатокот на вода, го натерала оној кој ја поставил темава да почне да блада.
Земи си пелистерка, супер е, освежува.
Нема никакви да има предвремени, ќе има период на ставање на нештата во ред.
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.796
И јас мислам дека нема да има предвремени парламентарни избори, затоа што ВМРО ДПМНЕ има апсолутна власт со шеесет и нешто пратеници и како партија не се спремни за такви авантури.
 

Дрдорковски

Не сум почетник
Член од
5 април 2009
Мислења
16
Поени од реакции
5
Од моја гледана точка, доколку уште малку им падне рејтингот на власта ќе има предвремени избори, за да не доживеат поголем пад и после да ја изгубат власта. Тоа го направија и претходните парламентарни.
А како што тргнала работата 2010 оваа време би требало да има нови парламентарни избори.
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Nema da ima novi predvremeni izbori garant
Најверојатно недостатокот на вода, го натерала оној кој ја поставил темава да почне да блада.
Земи си пелистерка, супер е, освежува.
Нема никакви да има предвремени, ќе има период на ставање на нештата во ред.
И јас мислам дека нема да има предвремени парламентарни избори, затоа што ВМРО ДПМНЕ има апсолутна власт со шеесет и нешто пратеници и како партија не се спремни за такви авантури.
И минатиот пат немаше никаква шанса за предвремени парламентарни избори,па оденаш се створи,овојпат тоа е поочигледно,особено по тајниот договор помеѓу Грујо-Тачи-Селмани,кој деновиве излегува на површина.:smir:
 
Член од
21 февруари 2009
Мислења
1.315
Поени од реакции
47
Од моја гледана точка, доколку уште малку им падне рејтингот на власта ќе има предвремени избори, за да не доживеат поголем пад и после да ја изгубат власта. Тоа го направија и претходните парламентарни.
А како што тргнала работата 2010 оваа време би требало да има нови парламентарни избори.
Za koj rejting ti be zborvis, ne vide sto se sluci so opozicijava na lokalnive, vo koj film vie zivite ?
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
Za koj rejting ti be zborvis, ne vide sto se sluci so opozicijava na lokalnive, vo koj film vie zivite ?
остај ги па ти нека се тешат ... тешко им рабери ги :toe:
63 пратеника имаат ВМРО ... ќе имало предвремени нема грешка ...
ако има предвремени по некоја случајност свесни ли се останатите дека вмро ќе добијат 80пратеници :pos2:
рејтингот им паѓал ... бог да чува 55 градоначалника земаа ...
како ќе изгласа парламентот предвремени кога 63ца се против? ај некој нека ми објасни:?
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Za koj rejting ti be zborvis, ne vide sto se sluci so opozicijava na lokalnive, vo koj film vie zivite ?
so vrska imat lokalnite i parlamentarnite be? Vmro na parlamentarni pobeduvase vo Strumica, ali na lokalni nemozat da mrdnat. I ti se gordees so toa sto vmro ima 55 optisti a sdsm pomalku, koga kaj vas u Ohrid e od SDSM?

остај ги па ти нека се тешат ... тешко им рабери ги :toe:
63 пратеника имаат ВМРО ... ќе имало предвремени нема грешка ...
ако има предвремени по некоја случајност свесни ли се останатите дека вмро ќе добијат 80пратеници :pos2:
рејтингот им паѓал ... бог да чува 55 градоначалника земаа ...
како ќе изгласа парламентот предвремени кога 63ца се против? ај некој нека ми објасни:?
pa i predtoa imaa poeke pa pak se izglasa...
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
pa i predtoa imaa poeke pa pak se izglasa...
колку имаа пред тоа ти знаеш ли?
немаа мнозинство ...
сега имаат ...
поради која причина предвремени?
и поради кои причини е отворена темава ... што ве наведе да помислите на предвремени или така ви текна?
 

Дрдорковски

Не сум почетник
Член од
5 април 2009
Мислења
16
Поени од реакции
5
Za koj rejting ti be zborvis, ne vide sto se sluci so opozicijava na lokalnive, vo koj film vie zivite ?
“вие“? Дали си видел некаде на форумот јас да сум ориентирам спрема некоја партија и да бранам нечиј интерес? Не! Гледам реално на работите и гледам по човекот кој што е кандидат, а не партија!

остај ги па ти нека се тешат ... тешко им рабери ги :toe:
63 пратеника имаат ВМРО ... ќе имало предвремени нема грешка ...
ако има предвремени по некоја случајност свесни ли се останатите дека вмро ќе добијат 80пратеници :pos2:
рејтингот им паѓал ... бог да чува 55 градоначалника земаа ...
како ќе изгласа парламентот предвремени кога 63ца се против? ај некој нека ми објасни:?
Јас нема од што да се тешам затоа што на овие избори гласав само во првиот круг за претседател, а на локални воопшто и на претседателските избори во вториот круг не излегов затоа што ни едниот ни другиот кандидат не вреди.
И претходниот пат можеа комотно да функционират, али разбери тоа е “тактика“, со оглед на тоа што другите партии имат доста слаб рејтинг, не би им претставувале никаква закана и би можеле да останат на власт.
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
колку имаа пред тоа ти знаеш ли?
немаа мнозинство ...
сега имаат ...
поради која причина предвремени?
и поради кои причини е отворена темава ... што ве наведе да помислите на предвремени или така ви текна?
Има еден министер во владава Трајко го викаат,вчера вели дека немало да се земаат кредити од ММФ оти тие биле “џвртали“ и не биле она што биле до лани,за денес да изјави дека Македонија ќе се задолжи кај ММФ.Шо му текна на човеков да се избудали за нецели 24 часа?Да не го “штрекна“ струја?Или така му текна?Ете затоа ќе има предвремени избори.:smir:
 
Член од
25 март 2009
Мислења
29
Поени од реакции
0
И јас мислам дека нема да има предвремени парламентарни избори, затоа што ВМРО ДПМНЕ има апсолутна власт со шеесет и нешто пратеници и како партија не се спремни за такви авантури.
Да те прашам знаеш ли колку од тие ,,шеесет и нешто,, пратеници не се вмровски?Ѕинго,Лилето,Павле,Кенан и уште 5-6 други.Во секое време податливи за продажба!Не мислиш ли дека во одреден момент можат да бидат искористени како тројанци?И тоа кога ВМРО најмалку ќе сака избори.Затоа никогаш не вели никогаш.Мојот став е дека предвремени ќе има ,само кога прецизно, не би можел да знам.
 

Amnaesiac

Paranoid Android
Член од
9 декември 2008
Мислења
1.818
Поени од реакции
43
добро бе
2004 претседателски избори
2005 локални
2006 парламентарни
2008 парламентарни пак
2009 дупли избори

ја заборавив 2007 избор на песна за евровизија

секоја година ли избори
 

igor108367

Dark Lord Sauron
Член од
25 јануари 2009
Мислења
2.516
Поени од реакции
113
Нема да има предвремени парламентарни. За тоа треба ВМРО и ДУИ да се согласа, а и двете партии се свесни дека имаат огромни загуби во гласачкото тело и затоа ќе сторат се за да останат на власт. Ако пробаат да одат на предвремени секогаш постои опасност да ја изгубат власата особено ако се појави некоја нова силна политичка партија или пак СДС најпосле се реши да се реформира и да се ослободи од старото членство.
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Има еден министер во владава Трајко го викаат,вчера вели дека немало да се земаат кредити од ММФ оти тие биле “џвртали“ и не биле она што биле до лани,за денес да изјави дека Македонија ќе се задолжи кај ММФ.Шо му текна на човеков да се избудали за нецели 24 часа?Да не го “штрекна“ струја?Или така му текна?Ете затоа ќе има предвремени избори.:smir:
Poizvesno e deka sega Gwujo ke pravi "REKONSTRUKCIJA" do koska......za da na kraj sepak napravi politicki harikiri zaradi pogresnite izbori sovetuvni od negovoto boksersko "expertsko" drustvo....:)
Нема да има предвремени парламентарни. За тоа треба ВМРО и ДУИ да се согласа, а и двете партии се свесни дека имаат огромни загуби во гласачкото тело и затоа ќе сторат се за да останат на власт. Ако пробаат да одат на предвремени секогаш постои опасност да ја изгубат власата особено ако се појави некоја нова силна политичка партија или пак СДС најпосле се реши да се реформира и да се ослободи од старото членство.
Tocno taka....bilo kakvi predveremeni vo naredni godina i pol-dve se propast za vmro....potoa isto im se fakja , ke si pravat drustvo so sdsm na "bunisteto na istorijata"... :) :)
...neznam samo dali brat Ljube ke bide toa pobednickiot general od posle bitka...:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom