Дали лажете (сте лажеле) за невиноста?

Дали некогаш сте лажеле околу невиноста?

  • Да, дека сум бил/а невин/а

    Гласови: 7 4,8%
  • Да, дека сум имал/а секс, а всушност сум бил невин/а

    Гласови: 34 23,3%
  • Не, никогаш

    Гласови: 105 71,9%

  • Вкупно гласачи
    146

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Не забегувајте од темава, ако имате да пишете нешто во врска со лажењето за невиноста - пишете. Ако не, најдете место за постовите на некоја тема која ќе одговара.

Назад сега на темата:)
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
Мене уште не ми е јасно како може да му е на некој/а важно дали е невин/а , нормално ги изземам тие кои сакаат ортодоксн да живеат по некои религиозни идеологии.
 
Член од
22 јануари 2006
Мислења
75
Поени од реакции
0
Fakat e deka kaj nas koga ke se doznae deka nekoja devojka veke imala veke 1-2 podolgi seriozni vrski site maski se sigurni deka e ona skinata i celo vreme i vadat nekoi glupi aferi, a ustvari site do eden bi ja legnale koga bi mozele. Toa e dlaboko vo coveckiot mentalitet- ako nesto ne mozes da go imas, pcuj po nego. Mada sekoe masko bi sakalo da i bide prv na svojata devojka dokolku e zaljuben vo nea. Toa e sebicno
 

gOJDO

Пациент, неизлечив
Член од
4 јануари 2006
Мислења
1.304
Поени од реакции
20
Crazy_Butterfly напиша:
Mada sekoe masko bi sakalo da i bide prv na svojata devojka dokolku e zaljuben vo nea. Toa e sebicno
Не знам шо род си ти, ама глупа ти е генерализацијава, не држи вода.
 
Член од
25 јануари 2006
Мислења
5
Поени од реакции
0
Za ova Crazy Butterfly do nekade e vo pravo ali veke ako velis dalboko vo coveckiot mentalitet opfakas cel svet ..jas mislam deka e dlaboko vo makedonskiot mentalitet e. Site drugari "makedonci" sto sum gi imal/m gi interesira dali e nevina ili ne i koga ke slusnat deka ona e "nevina" nekako demek se palat "lele per ne e skinata ovaa". Ovde na primer (usa) na skolo cesto slusam "are you virgin" prasanjeto kon zenski/maski i odgovorot sekogas e NO zasto i zenskite i maskite mislat deka e cool da ne si nevin/a. A citam po komentarive ovdeka nekoj golemi eb#cista bile.
Inace mene ni mi bilo sram ni pak mi e da kazam deka sum nevin.
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Денес ако кажеш дека си невин/а ќе ти се смеат, башка тоа што нема да ти веруваат. Ама глупаво е да лажеш само за да дадеш поинаква слика за себе.
 

moTaro

Буљаш
Член од
17 ноември 2005
Мислења
1.476
Поени од реакции
11
FortunE напиша:
Денес ако кажеш дека си невин/а ќе ти се смеат, башка тоа што нема да ти веруваат. Ама глупаво е да лажеш само за да дадеш поинаква слика за себе.
Зависи, Јас би имал посебен респект кон таква особа. Никогаш не би се смеел. И таква девојка секогаш ќе заземе No1 место кај мене во сите погледи!

А што се однесува до лажењето, во глобала е најглупаво без разлика која е целта!
 

The_Grim

Acid Nightmare
Член од
22 ноември 2005
Мислења
1.501
Поени од реакции
24
Jakov напиша:
Ja dosega imam dve zenski zaebano na taa finta, deka ne sum imal nikogas sex i oni zeni lakomi da vidat kako izgleda toa, me spastrija....Ama jebi ga fintava mi proagase kao pomal, sega veke nikoj ne mi veruva deka sum takov. :(

Cudno a druze?!?! :wink: :)))
 

astrion

REBEL
Член од
15 ноември 2005
Мислења
792
Поени од реакции
18
Шо се однесува до моето мислење за невини женски се зависи од возраста ако е до 16-17 ај ќе прогледаш низ прсти ќе си кажеш мала е сеуште,од 18-22 што се невини ги викам Касандри а невина после 26 таа е сигурно нешто дефек или е ептен ружна и конзервативно воспитана:icon_eek:
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
moTaro напиша:
Зависи, Јас би имал посебен респект кон таква особа. Никогаш не би се смеел. И таква девојка секогаш ќе заземе No1 место кај мене во сите погледи!

А што се однесува до лажењето, во глобала е најглупаво без разлика која е целта!
Во ред, ама ретки се тие кои нема да ја направат ненормална девојката доколку е невина. Еве ти што би помислил за девојка која на 23 години е невина? Истото што го наведе погоре?
Најверојатно се плашат од исмејување и имаат потреба да лажат или да избегнуваат муабет кој ќе доведе до прашање за нивната невиност и сексуален живот.
 

moTaro

Буљаш
Член од
17 ноември 2005
Мислења
1.476
Поени од реакции
11
FortunE напиша:
Еве ти што би помислил за девојка која на 23 години е невина? Истото што го наведе погоре?

Знаеш што е единствената "пречка", што кај девојките условно тоа може нели да се "докаже" односно "провери". А како може да се докаже лагата на машкото што кажува дека на 23 години не е невин а всушност е!? Се е можно, а се што е можно не е никогаш срамно! И незнам зашто би било.

Апсолутно истото што го наведов погоре, ќе држи.
Никој не може да ја знае причината зошто таа девојка решила (Да, може самата така решила, можат да бидат мал милион број фактори) да остане невина! Па дури и да ја знам причината, пак нема да се исмејувам. Она што не би сакал да ми го прават на мене, нема да го правам на друг!
 
Член од
23 јануари 2005
Мислења
401
Поени од реакции
1
Dobro razmisluvanje od motaro. Podrshka.
Sekoj ima pravo na izbor za sve vo zivotot, a nikoj nema pravo da mu se ismejuva.
Site imaat pravo da si donesat bilokakva odluka za biloshto bez da bidat osudeni od drugite.
Free up your mind of all bullshit.
Let ur mind be free.

Uzivajte vo zivotot i ne se zamarajte za drugite. Moe moto.
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
moTaro напиша:
Знаеш што е единствената "пречка", што кај девојките условно тоа може нели да се "докаже" односно "провери". А како може да се докаже лагата на машкото што кажува дека на 23 години не е невин а всушност е!? Се е можно, а се што е можно не е никогаш срамно! И незнам зашто би било.
Ај ќе лажеш дечко месец, два, три.. Не можеш да го лажеш повеќе. Која е таа која ќе лаже дека е невина? Ај дечкото ќе ја чека (претпоставка) додека не се почувствува таа спремна. Или таквата врска мора да биде прекината (бидејќи таа нели не е невина, како што кажа ти тоа се проверува) или да му каже дека лажела (што повторно може да е крај поради лажењето или ќе и прости ако ја сака и не сака да стави крај на врската).

А ситуација да лаже дека не е невина е уште поглупаво.

Девојките уште пред да дојде ситуација за секс си кажуваат за својата невиност или кога веќе има таква ситуација. На машкото полесно би му било да каже доколку и девојката немала прво сексуално искуство, отколку на некоја искусна девојка да и признае.
 

gOJDO

Пациент, неизлечив
Член од
4 јануари 2006
Мислења
1.304
Поени од реакции
20
Не би се лутел ако лаже дека не е невина, напротив ќе пробам да направам да не чувствува срам и вина.
Обратно, крај на приказната.
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
А што се однесува до лажењето, во глобала е најглупаво без разлика која е целта!


То мотаро мајсторе,
најмногу што мразам во животов е да ме лажат.
Искреноста е една од работите најмногу ги почитувам кај една личност.
Значи аке невина нека ми каже дека е невина , ако не е нека ми каже дека не е
тука нема ништо срамно во врска со тоа како и што претходно кажав.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom