Дали конечно Скопје ќе добие трамвај?

Член од
28 јануари 2007
Мислења
209
Поени од реакции
1
Javen povik za tramvaj vo skopje.Gradot deneska vo sluzben vesnik ke raspise javen povik za izgotvuvanje na fizibiliti studija za voveduvanje tramvaj vo Skopje.Od gradot velat deka za raspisaniot javen povik gi izvestile i diplomatskite prestavnistva vo zemjava,zosto ocekuvaat ponudi i od stranski firmi.:zver: Pa sea so mislite za ova,konecno gradot se javi
 

KoNtEjNeR

sapun
Член од
19 декември 2005
Мислења
2.306
Поени од реакции
44
a kaj ke go staat toj tramvaj ziti se ?
koga ulicite se mali niz gradov.. so isklucok na jane sandanski, partizanski odredi i taa vo avto komanda ne znam kako se vika...
idejata e dobra ali realizacija sto kade... kje vidime...
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
209
Поени од реакции
1
KoNtEjNeR напиша:
a kaj ke go staat toj tramvaj ziti se ?
koga ulicite se mali niz gradov.. so isklucok na jane sandanski, partizanski odredi i taa vo avto komanda ne znam kako se vika...
idejata e dobra ali realizacija sto kade... kje vidime...
toa e nivni problem ja samo cekam da staat
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
KoNtEjNeR напиша:
a kaj ke go staat toj tramvaj ziti se ?
koga ulicite se mali niz gradov.. so isklucok na jane sandanski, partizanski odredi i taa vo avto komanda ne znam kako se vika...
idejata e dobra ali realizacija sto kade... kje vidime...
Па сигурно нема да вози низ маалски улички, кај Сапун у маало. Автобусите по кои улици одат?
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703

vie pak avtobusi........gledajte napred i nagore, a ne nazad i vo zemja :):)!!
 

KoNtEjNeR

sapun
Член од
19 декември 2005
Мислења
2.306
Поени од реакции
44
concrete напиша:

vie pak avtobusi........gledajte napred i nagore, a ne nazad i vo zemja :):)!!
covece pa nie uste neame tramvaj a ti vidi sto baras :)
kaj nas nesto vakvo... koa ke se kacat tie od etuc... koa ke pocnat da ripaat vnatre kako vo 50-ka sto ripaat.. ke go simnat.. nema na taa visina da ide :) :) :)
 

KoNtEjNeR

sapun
Член од
19 декември 2005
Мислења
2.306
Поени од реакции
44
Мистичен напиша:
Па сигурно нема да вози низ маалски улички, кај Сапун у маало. Автобусите по кои улици одат?
sea dur ne se gradi nisto po ulicive vo centar soobrakajot e za nigde.. pa zamisli koga ke treba da gi stavaat sinite za tramvajot kako ke bide :)
i po makedonski nacin na gradba kolku vreme ke ide toa...
aj ke vidime sto ke ispadne...
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
A be KoNtEjNeR jebi ga..... koga fantaziram moze i da azdisuvam , dal tramvaj dal nesto po tavani sto odi... isto mi se faka , a slikata e poubava :):)!!!
Treba nekako da se resava toa soobrakajot vo Skopje, ama kako vo ovaa siromastija????? Mora nekoe radikalno novo resenie , za klasicnite nema ni pari, a ni vreme.....
 

Vnuce

http://abix.mk
Член од
20 март 2006
Мислења
2.602
Поени од реакции
223
А... парни бродови ќе почнат да пловат по Вардар !? Трамваи се ствар на минатото... И нема воопшто да решат ниту еден проблем во градов. Само ќе напраат поголем метеж, и ќе ги збунат и така веќе неспособните (голем дел) скопски возачи.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
2.842
Поени од реакции
31
Мислам дека подобро решение е да се подобри патната инфраструктура и да се ставам надвозници на одредени места.
 
Член од
27 февруари 2006
Мислења
1.356
Поени од реакции
9
I sto ke pravime so tramvaj, nemame uslovi za toa, nitu pak mesto kade da go stavat, ke treba na sred plostad da pominuva
 
N

NeMiRnA

Гостин
Pogore slikana sto e stavena poise mi lici na roller coaster nego li za nekoe pametno resenie za javen prevoz.Vo sekoj slucaj super e idejata za tramvaj,megutoa gradot treba da bide vo haos poveke od edna godina dodeka se sporevede seto toa,1god vo normalni uslovi,no kako sto znaeme i najsitna gradba kaj nas se gradi poveke od predvidenoto pa taka da 5 do 10 godini ke treba da profunkcionira seto toa.Mislam deka veke Skopje e eden da ne kazam dovolno zrel grad za da doprva se stava tramvaj,mozebi vo nekoj pomal i seuste nerazvien grad bi mozelo da se sprovede,a tuka pa i ne bas.
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Aleee напиша:
I sto ke pravime so tramvaj, nemame uslovi za toa, nitu pak mesto kade da go stavat, ke treba na sred plostad da pominuva
ima uslovi samo nema koj da stai red ete toa e:tapp:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom