Дали има вечна љубов?

RealGirL

My LiFе...My ST0Ry
Член од
13 февруари 2006
Мислења
2.348
Поени од реакции
19
nema nesto sto vecno trae pa ni ljubovta! sekoja ljubov so tekot na vremeto preminuva vo navika
 

CopyOfDeath

Die Die My Darling!!!
Член од
30 ноември 2005
Мислења
4.186
Поени од реакции
48
вечна љубов? доколку би имало вечен живот.


Неможам да те сакам цела вечност,бидејки никој несакал толку,но можам да те сакам дел од вечноста,што му припага на мојоот живот!!!
 
Член од
6 март 2006
Мислења
13
Поени од реакции
0
Ima kako nema...iako e Shekspir umren be!

Ima vecna ljubov...ako e platonska. A denesnive maski ( skoro site de ) se za da ostanat bez zenski. Zatoa sto: ako fatat devojka ili
- ke ja izneverat vo rok od 72 casa, opravduvajki se deka ne ja sfatile rabotata ozbilno, pa ke te zvernat vo lice, so faca kako Telence vo sarena vraticka sto zjapa i ke ti rece: A nie ne se smuvavme?
- ke stane ljubomoren, kako ( ne daj boze ) majka mu da te rodila, i ke pocne po balkanski: nemoj vamu, nemoj tamu, so si se oblekla kako edvaj da cekas nekoj da te soblece...
I toa.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Milence напиша:
Ima vecna ljubov...ako e platonska. A denesnive maski ( skoro site de ) se za da ostanat bez zenski. Zatoa sto: ako fatat devojka ili
- ke ja izneverat vo rok od 72 casa, opravduvajki se deka ne ja sfatile rabotata ozbilno, pa ke te zvernat vo lice, so faca kako Telence vo sarena vraticka sto zjapa i ke ti rece: A nie ne se smuvavme?
- ke stane ljubomoren, kako ( ne daj boze ) majka mu da te rodila, i ke pocne po balkanski: nemoj vamu, nemoj tamu, so si se oblekla kako edvaj da cekas nekoj da te soblece...
I toa.
Кажи им го ова на тие што идат по 2-3 години.....Нема смисла сите машки вака да ги карактеризираш
 

Tutkar

Богомил
Член од
6 декември 2005
Мислења
1.967
Поени од реакции
34
Nema vecna ljubov
se toa stanuva navika .
 
Член од
20 мај 2006
Мислења
119
Поени од реакции
0
za vecna ljubov. pa sto znam. Poveke mislam deka nema ali moze i da ima nisto cudno.
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Mnogu retko no mislam deka moze da postoi kaj eden par od 1 000 000 000 no sepak moze da se sluci spored mene.
 
Член од
14 април 2006
Мислења
76
Поени од реакции
0
Vecna ljubov? Ima da. Vo prikaznite od tipot na Pepelaska i Snezana i vo Holivudskite romanticni komedii.

Моето_е_поголемо напиша:
Напротив, само љубовта е вечна (иф ис риал лов).
Jas bi rekla deka e vecna potrebata od ljubov
 
Член од
14 април 2006
Мислења
76
Поени од реакции
0
Моето_е_поголемо напиша:
Многу живееш во бајки и се труеш со ефтини филмови.
Ti epten pogresno me sfati. Toa bese ironicno kazano. Ne veruvam vo vecna ljubov, zatoa rekov deka ne postoi vo vistinskiot zivot tuku samo vo takvite filmovi.
 
Член од
1 мај 2006
Мислења
371
Поени од реакции
2
Postoela , postoi i ke postoi vecna ljubov samo sto denes takva ljubov e poretka .
 

Kajgana Shop

На врв Bottom