Дали жените сакаат да голтаат?

Дали жените сакаат да голтаат?


  • Вкупно гласачи
    386
Член од
26 април 2005
Мислења
1.691
Поени од реакции
45
Macedalien, diskusijava beshe otvorena so druga namena, ne za licni konfrontacii i frustracii, za toa si ima drugo mesto, zatoa da se dodrzuvame do topicot a...
 

StenmarC

Скијач
Член од
24 март 2005
Мислења
2.179
Поени од реакции
49
Dani^^^ напиша:
...a toa jas kako ziveam ste go utnale skroz:) osobeno za ljubovta :) samo sho jas imam decko sho znae da pocituva moi odluki za razlika od dolphin ili neznam koj drug tuka... ali se e u pametot samo kaj nekoi e u gornata glava a kaj povekjeto u dolnata POZDRAV decki *********
Sekoja chest na dechko ti :lol: - da NE beshe taka kako sto ti vikas do sea nemase da go varash .... drugo ... Koi se tie povazni raboti vo vodenjeto ljubov od goltanjeto ???? (ova goltanjeto svati go kako svrshuvanjeto u usta i sl.....) misionerskata poza? ili toa pochitta na decko ti, sto ne go prai to sto ne go sakas i na kraj dozivuvas orgazam???? wowwwwwwwwwww... nekolku pati gi spomna tie povazni raboti od goltanjeto (svrsuvanjeto vo usta), a ne gi kaza koi se. Aj da vidam bash me interesira ... mozebi machkanjeto so eterichno maslo a? ili toa shto ti ide po gzot? ili toa shto e ljubomoren pa se zakanuva na muski po IRC????? --- cepki si ....
ke se citiram samiot za da ti stane nesto pojasno....

StenmarC напиша:
Dani^^^ напиша:
E seaaa Zlobnica ako ti goltash devojko nemora da znaci deka site treba da go praat toa :) Ja licno u toa ne gleam nikakvo zadovolstvo ni za zenskoto a ni za maskoto osim toa sho maskite se palat poshto golem procent od zenskite ne bi go napraile toa -pa zatoa ne ni mislam deka devojkite treba da goltaat za da im pruzat satisfakcija na maskite deka nivnata devojka GOLTNALA! ... a i deka e gadno -gadno e t.e eve gleam za kogo kako :) Moze gresam..... :)
Јас се извињавам што не се уклучив порано во дискусијава :P

Дани, да се надоврзам на Делфин ти изгледа живееш апла во нељубовна атосфера - затоа и го вараш дечко ти ... ај признај си :P :wink:

Можеби е навистина гадно на прв поглед, ама кога се води љубов, а не секс, нема ништо гадно. Мислиш ние машките не голтаме од вашиот сок при орално задоволство? Кога девојката на некој начин ќе сврши при орален секс, ние не голтаме? Или тоа не се важи? И тоа ли се брои како наш + во смисла на тоа да се фалиме дека сме јебачишта ???
Не знам колку си ти запознаена, но ај ќе пробам да ти го разглобам ова за да го сфатиш. Според твоите размислувања и оралниот секс е непотребен - што ќе му на дечкото да ти ја .... кога он не осеќа ништо. Мрда јазик само. И обратно, зошто женското да му пружа орални задоволства кога и тоа е гадно???? Самата возбуда на едниот партнер, иницира возбуда и кај другиот партнер. Ако при водењето љубов не си угодувате еден со друг, не си го праите меракот, ништо од убавината. Самиот чин на голтање на спермата, или прифаќање на истата во уста, значи многу за машкото. Ако некогаш пробаш, ќе ја видиш разликата кај партнерот.... ЦЕЛТА НА ВОДЕЊЕТО ЉУБОВ Е ДА СЕ СОЕДИНАТ ПАРТЕРИТЕ, НЕ САМО ДУХОВНО, ТУКУ И ФИЗИЧКИ. АКО ТИ СЕ ГАДИШ ОД НЕКОИ РАБОТИ, ОНДАК ОСТАНУВА САМО СЕКСОТ, НИШТО ОД ВОДЕЊЕТО ЉУБОВ :wink:

И на крај ќе го цитирам StormAngel.... Сите сте вие невини .... ама у уво

8)
 
Член од
15 јуни 2005
Мислења
4
Поени од реакции
0
ne mozam da si poveruvam

ne mozam da si poveruvam kolku ovie zenite se zbrkani. koga imaat sex obozuvaat da go zavrsat so ... konsumacija na 10tina ml belkovini...iako ne sum imal sex so devojka... zasega sto ne znaci deka ne bi imal :lol: i jas zastanuvam na mislenjeto deka sekoja zena treba da ide vo paket so UPATSTVO ZA UPOTREBA :D hehehe neli? inaku da vi kazam jas ne se zamaram so toa zeni, zasto si sum GAY i si sum gord za toa... aj ke vi otvoram tema za GAY... :D
 
Член од
19 април 2005
Мислења
1.806
Поени од реакции
75
ne mozam da si poveruvam

Gladiator напиша:
ne mozam da si poveruvam kolku ovie zenite se zbrkani. koga imaat sex obozuvaat da go zavrsat so ... konsumacija na 10tina ml belkovini...iako ne sum imal sex so devojka...
Соу? Каква врска има полот на консуматорот или сексуалната ориентација? У, па ти тек имаш за кркање.
Протеини се протеини, колку што ја се разбирам у ... протеини :?
 

StormAngel

Stormology
Член од
22 јануари 2005
Мислења
5.059
Поени од реакции
244
Dobro be...od 11 stranici, nikoj od vas ne mozese kvalitetno da se obraboti i da kaze sto e pozitivnoto i negativnoto u goltanje?

Pu!
I aj posle reci i na zena: Daj mori, goltaj! :D
Ili i za goltanjeto postojat glavobolki?
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Да Сторм, и јас барав каде има пишано "да голтам" или "не, не голтам" ... :lol: :lol: :P
 

Dani^^^

Femme fatale
Член од
8 април 2005
Мислења
1.831
Поени од реакции
21
StenmarC zboris gluposti i ne se spustam na tvoeto nivo za da ti odgovoram konkretno toa sho me prasa samo kje ti kazam pateticen si a toa osobeno go dokaza so toa sho goltanjeto go smetash za najbitno neso u sexot---gi zalam kutrite devojki so tebe ..ne mi repliciraj vishe poshto me zamarash ozbilno pozdrav :))
 

StenmarC

Скијач
Член од
24 март 2005
Мислења
2.179
Поени од реакции
49
Dani^^^ напиша:
StenmarC zboris gluposti i ne se spustam na tvoeto nivo za da ti odgovoram konkretno toa sho me prasa samo kje ti kazam pateticen si a toa osobeno go dokaza so toa sho goltanjeto go smetash za najbitno neso u sexot---gi zalam kutrite devojki so tebe ..ne mi repliciraj vishe poshto me zamarash ozbilno pozdrav :))
Jas ne rekov deka goltanjeto e najbitno ... prashav samo koi se tie pobitni raboti od goltanjeto ... ima razlika neli????
Ne gi zali moite devojki ... treba da im zaviduvash ... niedna ne bila, a i nema da bide kako tebe

:wink:
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Дани, јас не голтам (за да не мислиш дека сум контра твоите муабети што вака ќе ти одговорам) Стенмарк е злато дете, далеку е од тоа што го изнакажа ... стварно е глупаво кога некој ќе окарактеризира некого од неколку поста ... ц ц ц ц ц .
 
Член од
26 април 2005
Мислења
1.691
Поени од реакции
45
E sega sto ja napagjate devojkata stvarno ne razbiram, ona samo si kaza svoe mislenje a toa e i celata poenta na forumov :lol:
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Ам не да се напаѓаме, ама па стварно не се збори така особено ако не познаваш некого, излив на емоции имав :lol: :lol: :wink:
 

StormAngel

Stormology
Член од
22 јануари 2005
Мислења
5.059
Поени од реакции
244
Kao spanskine serii ste ebave
Se isto pa isto.
Zena najde maz, maz ebe zena, zena ne golta, maz ostava zena, maz faka maz za dupe, maz peder, zena lezbejka....tintiri mintiri, preku penis.
Nego,
znam deka ne e pametno da se zatvori topicov, ama isto taka, ako po ovoj terk se vodi temava, kaj ni e krajot, ke izleze na krajot deka sepak imalo i taboo temi na kajgana.

Jebeno, ako ste goltale, kazete. Ako voopsto smeete, a ne...ama jas pak mislam deka ako go najdam vistinskiot ke goltam, ako ne, togas zdravje ke cekam avtobus blisku do pazarceto.
Ili pak drugi kvazi taratur muabeti koi sto mu se kazuvaat na malo dete za da zaspie podobro.
Mislam, fala bogu ova e KAJGANA

tuka nie sami si gi matime jajcata.
Pobogu
 

Dani^^^

Femme fatale
Член од
8 април 2005
Мислења
1.831
Поени од реакции
21
Da da imash pravo nema da bidat kako mene....a toa e zalnoto! pozdrav i divine eve da dodadam on prv mene me napadna ne jas nego..jas so nego nemav nikakov kontakt dodeka on za mene ne napisa gluposti ...procitaj kje vidis ...sea pozdrav
 

StenmarC

Скијач
Член од
24 март 2005
Мислења
2.179
Поени од реакции
49
Dani^^^ напиша:
Da da imash pravo nema da bidat kako mene....a toa e zalnoto! pozdrav i divine eve da dodadam on prv mene me napadna ne jas nego..jas so nego nemav nikakov kontakt dodeka on za mene ne napisa gluposti ...procitaj kje vidis ...sea pozdrav
Toa sto go napisav za tebe ne se gluposti ... vistina e :wink:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom