Дали жените мешаат добар секс со љубов?

Член од
19 мај 2008
Мислења
16
Поени од реакции
0
Vaka sea 80% od ljubovta ja pravi seksot!Shto znachi 10% se razbiranje 10% e taa takanarechena ljubov (pak seksot).Kazhete vie mladi dami koga ste prodolzhile da imate odnosi so nekoj sho e TAPA u krevet a ste imale simpatii kon nego, a koga ste prestanale da imate seks so nekoj shto e DOBAR u krevet a ne vi se ni sfigjal...znam deka zvucham malku shofinistichki ama taka si e ...
Ljubov = Malku Ljubov,Malku Razbiranje i Mnogu Dobar sex
 
Член од
19 февруари 2006
Мислења
1.768
Поени од реакции
31
Сексот нагон ово оно ....њет...жените имаат добар секс само тогаш кога знаат дека се сакани од мажот...Тогаш женскиот хормон е по изразит и ондак уживаат...Нека се јават тие што свршиле од прв секс...за жени мислам...нема мешање добар секс со љубов коа се има добар секс ондак сакале нејкеле жените осекаат нешто
 

BiG_kIsS

You talk too much... Let me shut you up
Член од
4 септември 2007
Мислења
3.414
Поени од реакции
2.923
Од искуство незнам :) Али имам прочитано негде дека кога девојката доживува оргазам испушта некој хормон кој ја тера да го чувствува партнерот поблизок... Па веројатно затоа и ја мешаат љубовта со добриот секс :)
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Од искуство незнам :) Али имам прочитано негде дека кога девојката доживува оргазам испушта некој хормон кој ја тера да го чувствува партнерот поблизок... Па веројатно затоа и ја мешаат љубовта со добриот секс :)
Го испушта хормонот - Леле шо ми напрај како ми е дооообро сакам пак - и затоа го осеќа за поблизок.

Пошо сака пак де:)
 

badluckguy

Оган под ѕвездите
Член од
8 октомври 2007
Мислења
2.925
Поени од реакции
131
Сексот нагон ово оно ....њет...жените имаат добар секс само тогаш кога знаат дека се сакани од мажот...Тогаш женскиот хормон е по изразит и ондак уживаат...Нека се јават тие што свршиле од прв секс...за жени мислам...нема мешање добар секс со љубов коа се има добар секс ондак сакале нејкеле жените осекаат нешто
Имаш пропуштено некои работи очигледно....:):nenene:
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
Сексот нагон ово оно ....њет...жените имаат добар секс само тогаш кога знаат дека се сакани од мажот...Тогаш женскиот хормон е по изразит и ондак уживаат...Нека се јават тие што свршиле од прв секс...за жени мислам...нема мешање добар секс со љубов коа се има добар секс ондак сакале нејкеле жените осекаат нешто
Се јавувам. Нештото =/= љубов.
 
Ј

јовица11

Гостин
O i toa kako mesaat,znam od iskustvo,ako si dobar vo krevet i toa kako ke se zaljubi u tebe,kaj maskite toa ne ide bas taka,ali kaj devojcinjata pali "good in bad"-boy...
 
Член од
2 јуни 2008
Мислења
17
Поени од реакции
12
Според мене можи да имаш незаборавен секс базиран само на страст за кој не треба воопшто лјубов но сепак секс од љубов сепак е посебен и единствен но и од страст не е ништо подолу:):):)
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.499
Мислам дека ова сепак повеќе ги карактеризира мажите.

Мажите полесно ги отпуштаат чувствата дури после сексуалниот однос, додека кај жените најчесто чувствата се јавуваат и порано од самиот чин.
 

ex machina

сфинге раја
Член од
4 септември 2007
Мислења
721
Поени од реакции
104
Го испушта хормонот - Леле шо ми напрај како ми е дооообро сакам пак - и затоа го осеќа за поблизок.

Пошо сака пак де:)
Викаат дека хормонот oxytocin бил главен кривец.
 

Femme fatale

Љубената на Гаро
Член од
13 јуни 2016
Мислења
231
Поени од реакции
183
Ova e interesno prasanje ...
Generalno e poznato deka vodenjeto ljubov e kompletno razlicno od gol seks.No ako e nenormalno dobar i energetski se povrzete so tipot/tipkata..moze li da si pomislite deka ste zaljubeni vo nego/nea???

Ova prashanje proizleze od mini anketa..se seguvam, od opsti muabeti so drugarki koi gi imam prasano kogo do sega sakale...Pri sto toa bile istite lugje koi se naogjaat na nivnata lista 5 najdobri seksualni iskustva...

I uste povekje, dali mozebi vistinskiot se odnesuva na vistinskoto vklopuvanje na klucot vo bravata..Kako vo starite prikazni?

Pa ladies vase misleje...
:pipi:
Дали постои некое научно откритие или испитување за ова првото прашање што го поставуваш. Баш ме интересира што викаат експертите. Енергетска поврзаност значи многу силни чувства, но за колкав период може да се појават ? За два месеци на пример или повеќе. Мислам дека мора да има и некоја физичка карактеристика која многу не привлекува за така да се меша љубов со водење љубов
 

Phoenixx

The Last Pharaoh
Член од
9 ноември 2015
Мислења
788
Поени од реакции
956
Moze da bide dobar seks samo ako ima ljubov ako ne nema da bide tolku dobar, as simple as that.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom