Дали е најважен изгледот на партнерот?

Член од
27 јануари 2009
Мислења
1.044
Поени од реакции
40
mene najbiten mi e karakterot a nadvoresniot izgled doaga pokasno, a koga ke zasakam nekoj go sakam takov kakov sto e i se na nego mi e ubavo i nisto ne mi preci:pos2:
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.389
Поени од реакции
25.189
И на некоја друга тема кажав, слична на оваа.

Врската започнува со привлекување надворешно, ама тој е најважен само за почеток. Потоа карактерот е тој што ќе ја одржи врската.
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.926
Поени од реакции
23.974
И на некоја друга тема кажав, слична на оваа.

Врската започнува со привлекување надворешно, ама тој е најважен само за почеток. Потоа карактерот е тој што ќе ја одржи врската.
Таќно. Или со други зборови секој си има некоја релативна граница на тоа до каде му е привлечна некоја особа а до каде не и тешко би ја пречекорил. Машките знаат да имаат и две граници едната ако се работи чисто за клецање што знае да биде пониска од онаа вторана "за озбилно".
Лично и најискрено ако некоја не ми е барем симпатична се друго паѓа во вода, а далеку дека изгледот ми е приоритет број еден.
 
Член од
5 март 2009
Мислења
5
Поени од реакции
0
Sekako deka se bitni i izgledot i karakterot, no presudno e toa dali si zaljuben ili ne, ako ne ti se sviga po karakter mozis i voopsto da ne si vo vrska, zatoa sto po karakter ne se sudi nitu po rimsko pravo i posledno sto mozi da se napravi kaj covek e da se smeni karakterot, taka da batkovci ako ste zaljubeni ke ja sakate licnosta so site svoi karakterni i fizicki odstapuvanja.
 

lo6ko piratot

безобразно реален
Член од
2 април 2009
Мислења
441
Поени од реакции
56
ја ке кажам само дека убавината е сепак релативна работа која зависи пред се од вкусот, иначе сметам дека убавината е можеби важна при оставање на прв впечаток но не и дека е пресудна.
 
Член од
23 мај 2009
Мислења
788
Поени од реакции
23
секако де е важен изгледот на другиот посебно на почеток на врска треба да е симпатичен да ме привлекува да ми е лично убав
подоцна секако битен е и карактерот тој како се однесува спрема мене дали ме пцуе навредува и слично да не биде таков многу тврдоглав
и изгледот не е најбитен но секако има удел во почетокот на врската
 
Член од
6 јули 2009
Мислења
69
Поени од реакции
5
Изгледот на партнерот не би го ставила како нешто најважно,секако поважен е карактерот:helou:
 
Член од
21 ноември 2008
Мислења
617
Поени од реакции
63
Да изгледот важен ми е ама не ми е најважен

Најважен ми е карактерот а потоа убавината :back:
 
Член од
5 декември 2008
Мислења
698
Поени од реакции
211
znaci kako sto gledam poveketo od devojkite sekogas se odlucuvaat za karakterot,i vikaat deka izgledot ne bil biten.edno prasanje togas ,ZASTO TOGAS I ONI SAMITE NAJVEKE VNIMANIE MU POSVETUVAAT NA IZGLEDOT?ZASTO NE SE TRUDAT DA PRIVLEKUVAAT SO KARAKTEROT,ONAKA BEZ SMINKA,BEZ JAKA GARDEROBA,BEZ DOBRA FRIZURA I SLICNO?zasto ne se otkazat od seto toa,i namesto da gubat vreme vo sminkanje ,friziranje,biranje obleka,nakit,NE SE POSVETAT SAMO NA SVOJOT KARAKTER,stom neli toj e najbiten?zasto toa ne e taka vo sekojdnevniot zivot?
:pos2: може да е само треба баланс... го запоставуваат карактерот посветувајки му се на изгледот но има некои коишто ги запоставиле и двете но третава комбинација е најдобра: Жена која внимава на својот изглед и начин на живот но и на карактерот и однесувањето, ако изгледа убаво нека биде и паметна но мораме да признаеме ретко ја пронаогаме во последнава комбинација :) .
За мене е важен карактерот во сооднос со помал процент на изгледот ниту се заљубуваме само во изглед или само во карактер комбинацијата на двете е пресудна да се оствари привлечност која ке доведе до љубов.
 
Член од
1 мај 2008
Мислења
300
Поени од реакции
8
Карактерот и тоа шо ги има в глава ми е најбитно.
Убавината не толку.
Мислам до некаде важна е .. па да немаше мојата добри гради , стегнат задник и убаво лице немаше ни да ја земам. А во првинта ме нервираше многу со шминкање , пудрење и друго срања. Али еднаш ја фатив на спиење .. само станата , и и кажав дека е така 1000 пати поубава , и така да не обракаше многу грижа на изгледот понатака. :pipi:
 
Член од
16 јули 2009
Мислења
6
Поени од реакции
0
naravno da je , jer uvjek prvo zapazamo nadvoresni izgled pa tek onda ostalo ,,,
 
D

dh00|

Гостин
нормално дека карактерот повеќе го ценам пошо џабе да имаш убав/а дечко/девојка ако се понаша ко кретен -_-
познавам 2-3 такви дечки шо се стварно онака прекрасни,како од сон излезени...ама затоа карактерот и смрди:nesum:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Прекинете со оф - топик, вратете се на темата.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom