Дали е мувањето понижување?

Член од
29 ноември 2007
Мислења
1.149
Поени од реакции
38
Па според мене тоа го нарекувам слободна врска.Кога ќе се видат се пар а настрана што си прават тоа е нивно.Сум била дел од такви врски и ми било во ред,ама тоа мислам дека се менува со тек на годините и со карактерот.
 

Pravnice

The Don
Член од
15 ноември 2007
Мислења
2.462
Поени од реакции
1.433
едноставно некој сака обврска а некој не. Мене ми е ок. Ако некој го смета за понижување едноставно ...нека не се мува.:smir:
 
R

RAYTHEON23

Гостин
za muvanje i dr i neverstva-brakot e dogovor zavisi do kaj strankite ke stavat granici muvanje za mene ne e problem no sepak koga bi bil so partnerka bi ja pocituval(ama treba i ona)ako e liberalna togas ke se dogovarame ali sepak ne e pricina baranje podobar/ra za muvanje bidejki realen povot za vrska e da go najdes delot sto ti nedostasuva(misli pretpazlivo so ti fali)ako go imas togas ne ti treba nisto
 

iis

Mraf4i
Член од
12 септември 2007
Мислења
432
Поени од реакции
16
A zasto bi bilo ponizuvanje ako i dvajcata sakaat da bidat samo na toa.
 

theprince

Fan of Irony
Член од
3 февруари 2008
Мислења
1.256
Поени од реакции
155
mi se dopaga-efikasno e gi zadovoluvate obostrano potrebite, bez posledici e ne mora da se grizite za utre, i pak mozite da i kazete zdravo
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
Зависи кој како го сфаќа тоа.Некогаш може да биде понижување а некогаш и супер одлична забава.За одговорот на ово прашање мислам дека пресудни се некои други фактори како на пример: зошто сакате да се мувате,што чувствувате кон другиот,како тој или таа ви возвраќа на чувствата и ред други работа.Е кога ќе можеме да одговориме на сите тие прашања или барем на поголемиот дел од нив, дури тогаш би можеле да одлучиме дали соодветното мување е понижување или не.
 

theprince

Fan of Irony
Член од
3 февруари 2008
Мислења
1.256
Поени од реакции
155
pa ako go smeta za ponizuvanje ne se muva
ako go smeta za zadovolstvo ke se muva
ova bi bilo ZA ILI PROTIV muvanje
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
505
Поени од реакции
65
Muvanjeto ne e ponizuvanje.Toa e praenje na kef ke ti se bendisa neko fizicki ne mora da go sakas pa si go prajs kefot ama zavisi sekoj to razlicno go svakja.nekoi sakaat nekoi ne
 
Член од
12 февруари 2008
Мислења
338
Поени од реакции
16
Зависи тоа кој како го сфаќа се согласувам со The Goddess
 

*MC*

Печурче
Член од
26 февруари 2008
Мислења
344
Поени од реакции
0
Па не е понижување ако сакаш да си со некој без обврски (но не со години). Иако јас не го правам тоа. Ретко останувам само на мување. Но ако тој те мотка неколку месеци...години е тогаш веќе е понижување и сама знајш ама не си признаваш зошто сепак мислиш дека има надеж.......ама нема.
 

Devil-King

Пациентот од Бардовци
Член од
3 февруари 2007
Мислења
1.009
Поени од реакции
67
Мувањето ти е исто као двајца да сакат да се ебат, а он неќе да го стаи, а она неќе да и влези.
И јебига ако не и понижување на било која да биди женска за една вечер нека шиба далје.
 

mRnO

И по mRnO,mRnO
Член од
16 април 2006
Мислења
6.263
Поени од реакции
52
Мувањето ти е исто као двајца да сакат да се ебат, а он неќе да го стаи, а она неќе да и влези.
И јебига ако не и понижување на било која да биди женска за една вечер нека шиба далје.
Aj објасни си ја првате реченица жити се
 
Член од
12 март 2008
Мислења
7
Поени од реакции
0
прво имав заземено некој безвеза став,некој принцип демек нема да се мувам јас..:icon_roll...сега не мислам така...има луѓе што ги запознаваш во животот..кои не сакаш да ги испустиш оти се нешто посебно..сепак сметаш дека имаш уште време до обврзување...ако двајцата се согласуваат на таква "врска" тогаш не е воопшто понижување..дури и кога едниот не се согласува не е понижување,затоа што свесно се впушташ во такво нешто и треба да бидеш свесен дека не треба да очекуваш повеќе..ако дојде нешто повеќе-добредојде..ако не..енд оф стори..!!!никој на ништо не не сили па не гледам зошто ние треба да силиме..!

во целост те подржувам некогаш сакаме да бидеме со некого но не за секогаш можеби ни се допага ама толку ја на пример има некој што ми се допаѓа меѓутоа не би имала врска со него од одредени причини
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
За одговорот на ово прашање мислам дека пресудни се некои други фактори како на пример: зошто сакате да се мувате,што чувствувате кон другиот,како тој или таа ви возвраќа на чувствата и ред други работа.Е кога ќе можеме да одговориме на сите тие прашања или барем на поголемиот дел од нив, дури тогаш би можеле да одлучиме дали соодветното мување е понижување или не.

Мислам дека за мување вакви прашања се небитни и незнам дали воопшто некој ги помислил.За мување е само страста движечка сила,без прашања,само забава и уживање.
 
Член од
11 март 2008
Мислења
5
Поени од реакции
0
DEKA SUM ZA MUVANJE NE SUM AMA I TOA E INTERESNO PONEKOGAS NELI?BIDETE ISKRENI
BAS ISKRENO KE VI KAZAM DEKA SE MUVAV SO EDEN DECKO CELI 8 MESECI I NE ZATOA STO TOJ TAKA SAKASE TUKU ZATOA STO JAS TAKA SAKAV.MI BESE UBAVO KOGA BEVME ZAEDNO AMA BAS VO TOA VREME I NESAKAV NEKOJA VRSKA SI BEV ZAFATENA SO DRUGI RABOTI PA TOA I NEKAKO NE MI SE VKLOPUVASE.NO SEA OTKOGA STAVIV KRAJ NA TOA POVREMENO SE MISLAM ZOSTO NE SE OBIDOV MOZEBI KE USPEESE AMA....TOA E TOA.SEA SE DOPISUVAME AMA NE BI SE NAVRAKALA PAK NA MUVANJE ZOSTO SMETAM DEKA KE SE PONIZAM AKO PRODOLZIME PAK

Нареден пат притисни на Caps Lock,читаме и помали букви leandra
 

Kajgana Shop

На врв Bottom