Дали е исто кога изневерува машко, и кога изневерува девојка?

KaiTekk

R&B boy
Член од
17 март 2006
Мислења
1.045
Поени од реакции
22
Вие двајца над мене, имате потреба да се докажете себе си како дел од простата маса, пошто мислам дека не се доживувате себе си како такви во слободно време.

Жена не се изедначува со новчаник, освен ако не сакате да ја наречете премногу незаинтересирана за вас. Ниту една жена нема од вас да биде заради вашите пари, зашто може да ги троши. Парите сами по себе ништо не значат ако немате стил во нивното трошење. Она кое жените ќе ги привлече, никогаш не е чиста материјална корист, туку склопот на личност која парите го создаваат... а тоа е силен некомпромисен маж кој својата жена ќе ја третира како своите пари, ќе `ржи и гриза кога некој ќе проба да ги допре, ама и ќе биде прилично успешен во тоа, зашо оној кој има пари има и моќ да го стори тоа.

Затоа парите изгледа дека ги привлекуваат жените, а всушност позицијата во општеството која тие ја носат е она кое ги влажни жените.
lol од кај сега почна мене да ме напаѓаш.

1. Не мислам дека масите се прости него екстремно паметни ако работат заедно.
2. Нема сите меѓутоа определен процент ќе бидат со тебе заради твоите пари кои веројатно си ги немал во голема количина досега (не дека и ја сум ги имал него знам доста што имаат и тоа доооста. Да, има и богати луѓе кои не ги покажуваат t.e. не купуваат луксузни работи итн што сигнализираат статус, во тој случај how the fuck ќе знае некоја дека имаат пари?)
3. Се согласувам, како што реков во еден пост погоре, во денешното општество (според околностите) парите сигнализираат статус, порано било на пример јаки мускули и можност да скршиш од ќотек кој ти стигне. Порано тоа парче хартија не значело ништо (мислам мноогу порано кога сме живееле во примитивни заедници.)
 
Член од
14 август 2010
Мислења
5.508
Поени од реакции
5.821
Секако, дека е исто, без разлика дали изневерува машко или женско. И во двата случаеви некој/а ќе остане разочаран/а од таа/тој што изневерила/изневерил.
 

pumaval

Дрвен Адвокат
Член од
5 септември 2008
Мислења
1.480
Поени од реакции
598
’’Клуч’’ којшто отвара повеке ’’брави’’ е добар клуч, но ’’брава’’ којашто ја отвараат повеке ’’клучеви’’ не е добра “брава’’
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.726
Секако дека не е исто.
Кај жената може да се примети после 9 месеци а кај мажот не.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.184
А нели би било најдобро никој на никој да не изневерува?


HaH i wish that could happen...
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
’’Клуч’’ којшто отвара повеке ’’брави’’ е добар клуч, но ’’брава’’ којашто ја отвараат повеке ’’клучеви’’ не е добра “брава’’
Рече и одлета во облаците.
 

Comic

Syntarginaris
Член од
14 април 2010
Мислења
430
Поени од реакции
32
What kind of question is this?
Watafak?

Уште какви прашања нема да измислите еј. Абе шо има тука да се мисли, неверство си е неверство и во секој случај не се толерира како добар настан безразлика дали е од машка страна или од женска.
 
Член од
20 август 2010
Мислења
149
Поени од реакции
16
What kind of question is this?
Watafak?

Уште какви прашања нема да измислите еј. Абе шо има тука да се мисли, неверство си е неверство и во секој случај не се толерира како добар настан безразлика дали е од машка страна или од женска.
И ја се прашувам истото, давајќи го потполно истиот одговор...WTF:uvo:
 

Таруно

Еким
Член од
9 јуни 2010
Мислења
2.610
Поени од реакции
2.505
Прашањево датира од пред година и некој месец и сеуште не може да се реши. После друг ни е крив за ЕУ, кога се задржуваме на глупи прашања. ;)
 

|Volkswagen|

Тастатурата е посилна од мечот!
Член од
21 јули 2009
Мислења
2.725
Поени од реакции
893
Мислам...глупости бе. Дури и оваа работа успеавте да ја поделите на „машка“ и „женска“. Апсолутно не гледам разлика во тоа. Ако имаше разлика сигурно нашиот креативен народ ќе дадеше соодветно име за машкото изневерување а за женското некаква апколатична придавка со која би се етикетирала.
 

Anne.

~
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.629
Поени од реакции
10.284
Потполно исто е. Изневерувањето е подла работа и само покажува какви личности се, без разлика дали се работи за машко или женско.
 
Член од
9 јануари 2010
Мислења
155
Поени од реакции
10
Што значи ова? Демек : Ја сум машко, мене треба да ми биде простено зашто можам да изневерувам!? Па не би рекла. Неверство си е неверство без разлика дали го прави машкото или женското.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom