Дали е исто кога изневерува машко, и кога изневерува девојка?

Член од
18 август 2008
Мислења
680
Поени од реакции
33
Јас мислам дека не е исто.

Ипак, мажите изневеруваат со жени,а жените со мажи... у случај да нема некои настраности.
 

Gjoroski

Master in Bodybuilding and Fitness Methods, IFBB
Член од
14 септември 2009
Мислења
1.332
Поени од реакции
998
Воопшто не е исто. Иако швалери има и кај мажите и кај жените, сепак маж кога изневерува тој тоа го прави со мадиња и понесен од желба за трофеј (иако секогаш несвесно ловецот станува плен, па заглавува дебело). А додека жената кога изневерува тоа го прави со срце, а тоа е веќе проблем кој тешко се решава. Мора да има последици и во двата случаја, иако во првиот случај мажот како педерче знае да исчезне, додека жената која го дала срцето тешко можете да ја оттргнете. Затоа, пред да се обидете да ја изневерите партнерката или партнерот, мој совет ви е да сте реални (никако со партнерот) и никогаш ништо да не се обидувате да скриете (мислам да немате тајни пред особата со која тоа сакате да го направите). Е сега, ако не скриете ништо, па на личноста и кажете дека сакате авантура, без обврски, 99% нема ништо да ви успее :baeh:
 
Член од
31 јануари 2010
Мислења
37
Поени од реакции
1
Неверство си е неверство, но сепак зависи од личностите, колку долго биле заедно, кој колку љубел, колку е јак психички тој што е изневерен...
Како и да е, јас мислам дека повеќе боли женското неверство.
 
C

Cool Hand Luke

Гостин
Неверство си е неверство, но сепак зависи од личностите, колку долго биле заедно, кој колку љубел, колку е јак психички тој што е изневерен...
Како и да е, јас мислам дека повеќе боли женското неверство.
И јас така мислам. :) Но суштински нема разлика.
 

Ada?

мјаууууу
Член од
4 април 2009
Мислења
490
Поени од реакции
54
Исто е ама сепак различно ..и машките се посклони кон изневерување за разлика од женските.
 
C

Cool Hand Luke

Гостин
Исто е ама сепак различно ..и машките се посклони кон изневерување за разлика од женските.
Јас се плашам дека женско би изневерила доколку дечкото е помирен и навистина ја сака.
На мачо фраер такво нешто не би му направила.
:)
 

Ada?

мјаууууу
Член од
4 април 2009
Мислења
490
Поени од реакции
54
Јас се плашам дека женско би изневерила доколку дечкото е помирен и навистина ја сака.
На мачо фраер такво нешто не би му направила.
:)
Па во повеќето случаи е така но сепак не се сите исти ..но например ако во врската и е здосадено и покрај целата таа љубов би дошло до неверство а ако типот е мачо фраер како што велиш би била презафатена да му докаже дека таа е единствена и најбоља кај ќе мисли за неверство на крај памет нема да и дое. нели??
 
C

Cool Hand Luke

Гостин
Па во повеќето случаи е така но сепак не се сите исти ..но например ако во врската и е здосадено и покрај целата таа љубов би дошло до неверство а ако типот е мачо фраер како што велиш би била презафатена да му докаже дека таа е единствена и најбоља кај ќе мисли за неверство на крај памет нема да и дое. нели??
Ако има вистинска обострана љубов не би требало да дојде до такво нешто, но ако еден наивец е вљубен во некоја подива можно е.
А за мачо фраерите само онака од страна слушам по нешто. Не знам лично многу такви, тие веднат поглед пред мене. :)
 
Член од
11 март 2009
Мислења
118
Поени од реакции
4
Ако е смислата на темата е:„маж е фраер,а жена курва“ тогаш да ја залепам со останатите?
Важно изневерува,не е важно дали е маж или жена и двајцата се копуци.
Важно е и тоа како. Општеството ни налага така односно ако еден маж изневерува е да речеме мангуп, фраер додека ако жената изневерува таа е курва, ороспија.

Сите знаеме дека и мажите и жените се луѓе но постојат разлики, природни и општествени.
Тие разлики ги наложува општеството без разлика дали сакаме или не.
Стварно е безвезе да се дискутира за тоа.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Важно е и тоа како. Општеството ни налага така односно ако еден маж изневерува е да речеме мангуп, фраер додека ако жената изневерува таа е курва, ороспија.

Сите знаеме дека и мажите и жените се луѓе но постојат разлики, природни и општествени.
Тие разлики ги наложува општеството без разлика дали сакаме или не.
Стварно е безвезе да се дискутира за тоа.
Ако мораме да се потчиниме на општествените стеги,тогаш не би имале право на глас и цела земја да ја искрадат.Значи за некои работи смееме,а за некои не,кој го кажа ова правило?
 
Член од
11 март 2009
Мислења
118
Поени од реакции
4
Ако мораме да се потчиниме на општествените стеги,тогаш не би имале право на глас и цела земја да ја искрадат.Значи за некои работи смееме,а за некои не,кој го кажа ова правило?
Со самото живеење во општеството се потчинуваш на правилата кои тоа ги наложува. Општеството е едно големо стадо овци со една разлика, нема овчар односно ако поединецот не ги прифати основните правила тој нема да учествува во општеството. Ова не зависи од волјата на поединецот.
Потсвесно сите така мислиме колку и да матиме празна слама на форумов.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Со самото живеење во општеството се потчинуваш на правилата кои тоа ги наложува. Општеството е едно големо стадо овци со една разлика, нема овчар односно ако поединецот не ги прифати основните правила тој нема да учествува во општеството. Ова не зависи од волјата на поединецот.
Потсвесно сите така мислиме колку и да матиме празна слама на форумов.
Правилата во општеството ги поставува мнозинството или поединци?
И уште едно прашање во склоп на твоето мислење ми е,дали оној кој ја има моќта ги поставува правилата според сопствената волја како поединец?
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Леандра, шо џабе праиш муабет...исто е ако има изневера, ама нема, освен ако не е кон нас од нас самите, во нашите очи!

Инаку, за жал, психологијата на овца, на толпа победува наспроти прогресот кој поединците со своите идеи го носат.
 
Член од
11 март 2009
Мислења
118
Поени од реакции
4
Правилата во општеството ги поставува мнозинството или поединци?
И уште едно прашање во склоп на твоето мислење ми е,дали оној кој ја има моќта ги поставува правилата според сопствената волја како поединец?
Можеби е исто за тебе но за мнозинството не е ( и тоа како не е).
И јас би сакал да е исто ама не е.
Ако генерализираме не е исто, ако го гледаме со свои очи е исто (некаков вид на општествен парадокс).
Сакам да ти кажам дека постои силата на општеството, а ако сакаш успешно да учествуваш во него мораш да ги почитуваш правилата.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Можеби е исто за тебе но за мнозинството не е ( и тоа како не е).
И јас би сакал да е исто ама не е.
Ако генерализираме не е исто, ако го гледаме со свои очи е исто (некаков вид на општествен парадокс).
Сакам да ти кажам дека постои силата на општеството, а ако сакаш успешно да учествуваш во него мораш да ги почитуваш правилата.
Со оваа игра на зборови ќе извадам заклучок дека жените сеуште немаат моќ во оваа држава да постават ставови кои ќе бидат општествено прифатливи.Дали е така? :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom