Дали е исто кога изневерува машко, и кога изневерува девојка?

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.381
Поени од реакции
2.522
Прво пред да влезам у брак, ќе размислам убаво. И ако веќе си влегол во таква институција како што е брак и си се согласил таа персона да ти биде жена - ќе бидам лојален фала богу. Ама кога сум у врска и за нишо не сум обврзан нема да се праам добрица и да глумам лојален, кога може истото да ми го напраи она.
види.. за да влезеш у брак треба партнерот или партнерката у твојов случај да ја познаваш добро односно да си подолго време со неа.. е сеа ако ти си подолго време со неа според цитираново погоре значи има шанси да ја вараш.. и океј таа ке дознае ке ти раскине или ке ти врати на исти начин па ти ке и раскинеш. и до кога така? у круг ке се вртат некои работи и шо праиме? остана неженет?? некои работи не идат баш ко шо мислиш ти другар.

Не е исто
Машкото изневерува најчесто ради забава(и треба да му се прости),а женското кога изневерува,изневерува и со чувства(и тука нема простување)
шо праиме тебе девојка ти ако те изневерува онака чисто ради забава?? ете бе досадно и е и сака да проба некој друг да речам.. и ете од забава те изневерува..
еј абе знаеш.. досадно ми беше сакав нешо друго да пробам па те изварав. се надевам ке ми простиш нели? :tapp:
КЕ И ПРОСТИШ ????

не ми се верува шо читам.. од каде ли ви се само овие размислувања...

Во овој случај мажите ќе испаднат ФРАЕРИ а женските КУРВИ.
Така е секогаш. :smir:
така е секогаш за оние шо имаат 15 16 години па мислат фраери се ако ја изварале девојката... добро познато ти е дека кругот се врти нели? никој не останал поштеден од таквите..

спомнав во претходните посотви кога се вара се вара.. не е битно дали машкото вара или женското.
исто ли е кога ке ти мавне шамар некој на лев образ или на десен? исто е. и тоа боли подеднакво како што боли и ова.
 
Член од
4 декември 2007
Мислења
119
Поени од реакции
4
Во овој случај мажите ќе испаднат ФРАЕРИ а женските КУРВИ.
Така е секогаш.
Da taka ke e vo pogolem del od slucaite, ovoj tipac ja svaral, taa ne go doznala, a ako taa svara lele kurva, nepostena ti rekov mi rece i najloso mislenje za tipkata. Ne se slozuvam so toa, ako maskite se fraeri i zenskite se, ramnopravnost druze :wink: Nezavisno koj izneveruva, no banalna rabota e toa. Ako nemas svoe jas, togas ne prifakaj vrska odredeno vreme, prosetaj se, kuliraj onaka solo, pa koa ke ti tekne deka e dosta, fati si decko/devojka. :)
 
V

Viktor g

Гостин
Неверсто си е неверство не е битно од чија страна како што вели народнана : СЛАТКО Е КОГА ТИ МАМИШ А ГОРКО Е КОГА ТЕБЕ ТЕ МАМАТ поготвово изговор за неверство е постои и не би го направил тоа водејќи се од НЕПРАВИ ГО ОНА ШТО НЕСАКАШ ТЕБЕ ДА ТИ ГО ПРАВАТ
 

Lady Gaga*

«3 Him!
Член од
4 јануари 2010
Мислења
293
Поени од реакции
19
Da taka ke e vo pogolem del od slucaite, ovoj tipac ja svaral, taa ne go doznala, a ako taa svara lele kurva, nepostena ti rekov mi rece i najloso mislenje za tipkata. Ne se slozuvam so toa, ako maskite se fraeri i zenskite se, ramnopravnost druze :wink: Nezavisno koj izneveruva, no banalna rabota e toa. Ako nemas svoe jas, togas ne prifakaj vrska odredeno vreme, prosetaj se, kuliraj onaka solo, pa koa ke ti tekne deka e dosta, fati si decko/devojka. :)
Може ти мислиш дека и женските се фраерки ама повеќето не го делат истото мисење со тебе. Затоа што така испаѓа.. :wink:

види.. за да влезеш у брак треба партнерот или партнерката у твојов случај да ја познаваш добро односно да си подолго време со неа.. е сеа ако ти си подолго време со неа според цитираново погоре значи има шанси да ја вараш.. и океј таа ке дознае ке ти раскине или ке ти врати на исти начин па ти ке и раскинеш. и до кога така? у круг ке се вртат некои работи и шо праиме? остана неженет?? некои работи не идат баш ко шо мислиш ти другар.



шо праиме тебе девојка ти ако те изневерува онака чисто ради забава?? ете бе досадно и е и сака да проба некој друг да речам.. и ете од забава те изневерува..
еј абе знаеш.. досадно ми беше сакав нешо друго да пробам па те изварав. се надевам ке ми простиш нели? :tapp:
КЕ И ПРОСТИШ ????

не ми се верува шо читам.. од каде ли ви се само овие размислувања...



така е секогаш за оние шо имаат 15 16 години па мислат фраери се ако ја изварале девојката... добро познато ти е дека кругот се врти нели? никој не останал поштеден од таквите..

спомнав во претходните посотви кога се вара се вара.. не е битно дали машкото вара или женското.
исто ли е кога ке ти мавне шамар некој на лев образ или на десен? исто е. и тоа боли подеднакво како што боли и ова.
Да.. познато ми е дека кругот се врти. Ама зборам и општо не конкретно за 15-16год. затоа што повеќето така не прават нас женските. :toe:
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.381
Поени од реакции
2.522
Да.. познато ми е дека кругот се врти. Ама зборам и општо не конкретно за 15-16год. затоа што повеќето така не прават нас женските. :toe:
Ккако беше она.. една ластовица не прави пролет нели?
еве на пример јас не мислам така, ако мене девојка ми ме извара има причина и шо ја треба да речам еј курва ме извара а? или па ако јас неа ја изварам фраер сум? те сваќам шо сакаш да кажеш лејди али тоа со курва и фраер е детско мислење.. повозрасните не мислам дека го споделуваат истото мислење. еве пример јас.. не мислам дека е така....
 
L

Liberation

Гостин
Исто не е...
Кога мами мажот, тоа го прави заради секс. Ако биде фатен (а најчесто е), нормално е да се брани со: “Тоа беше само секс, ништо не ми значеше“. Мажот сака моќ, контрола и секс. Мажот сака многу секс...

Кога мами жената, тогаш тоа го прави со чуствата и емоциите, најчесто заради игнорантноста на партнерот, на кој не му било грижа за нејзините чувства. Жената сака нежност, комуникација и љубов. Жената многу сака водење љубов со партнерот на кој му верува.

Хомосексуалците се друга приказна. Кај нив однесувањето попримило по нешто од двете полови групи, па затоа сексот не е само секс, а водењето љубов е и имање секс. Изневерувањето кај нив е резултат на сфаќањето дека бременост после сексот нема, па нема никакви траги... освен тоа што може да се закачи некоја болест. Се случува заради нарушени односи со партнерот или неспособноста да се контролира желбата за секс, водена од инстинктот како кај стрејтерите: да се оплодат што поголем број женки и да се осигура потомството на племето. Само што, ретко кој од нив успева да сфати дека никакво оплодување нема да има...
 

Sweetheart<3

Unstopable..
Член од
7 јануари 2010
Мислења
39
Поени од реакции
1
некои го гледаат сеедно,а некои мислат дека таа што вара е курва пачавра,исто е бе неверство нцнц
 

Lady Gaga*

«3 Him!
Член од
4 јануари 2010
Мислења
293
Поени од реакции
19
Ккако беше она.. една ластовица не прави пролет нели?
еве на пример јас не мислам така, ако мене девојка ми ме извара има причина и шо ја треба да речам еј курва ме извара а? или па ако јас неа ја изварам фраер сум? те сваќам шо сакаш да кажеш лејди али тоа со курва и фраер е детско мислење.. повозрасните не мислам дека го споделуваат истото мислење. еве пример јас.. не мислам дека е така....
Ретки се тие како тебе.. верувај.:wink:
 

Lady Gaga*

«3 Him!
Член од
4 јануари 2010
Мислења
293
Поени од реакции
19
незнам зашо ама ја мислам обратно... мислам дека поише луѓе делат мислње ко ја..

лејди нешо мн против идеме денес а :)
Хах незнам .. тоа е моето мислење. Не одам против денес само ја укажувам реалноста што е како е :)
 
Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
не е исто на муж му личи а женска е курва и останува и коа ќе биде баба грбава оти мажот може 365 деца да зачне од 365 жени а жената и од 365 мажи само едно дете да роди!
 

jkd

one name one country united macedonia
Член од
13 септември 2007
Мислења
1.261
Поени од реакции
27
нема разлика дали е машко или женско тоа што изневерува сеедно ,тоа е чин на според мене неморални личности на личности кои немаат принципи кои некои работи ги сфаќаат на курташак праење, и сето тоа доведува до поголеми консеквенции, и да нема разлика дали се иневерува од досада од курназење и сл.неверство е неверство и за тоа нема опростување барем за мене
 
Член од
10 септември 2009
Мислења
142
Поени од реакции
14
Не не не, не мислев “маж фраер - жена курва“, мислам од друг аспект. Мислев, кој прави поголем грев кога ке изневери.
Еве јас ке се произнесам кратко, и ке си оставам простор за понатаму да можам да дебатирам.
Јас лично мислам дека не е исто.
Значи пред се, сакам да кажам дека не мислам на врска од месец, два па и 6, каде што и нема некоја љубов. Зборувам за сериозна врска.

Е сега, јас кај ја гледам разликата.
Речиси на секое машко можи да му се случи ИНЦИДЕНТНО да подпадни под провокација на некоја (секси) женска.Поготово ако не е во трезна состојба. Еве, за пример ќе се земам јас. Сум бил во долга, и сериозна врска. Сум бил заљубен како никогаш, и тоа вистински заљубен. Се случило во пијана состојба , некоја да ме “собери“ вечерта. Станувам утрото, и поглупо и пониско во животот не сум се чуствувал.Чак, во тие моменти сваќам колку стварно ја сакам девојката.
ЗНАЧИ: Јас, да сум ја изневерил. али ни во една милисекунда не сум ја изневерил љубовта што ја чуствувам према незе.
Има, не велам не, и машки што нема да си дозволат да се испулат наоколу. (меѓутоа, кој се тие машки, и како им е во врската, поготово на девојките, покасно ќе објаснам, доколку се разгори дискусија)

Од друга страна се девојките.
Не можам да кажам од мое искуство, пошо сум машко :) меѓутоа ке кажам што мислам, а истово ми потврдиле речиси сите девојки што сум разговарал на оваа тема, а бројот е прилично голем.
Имено, мислам, и потврдено ми е, дека вие девојките, во случај да изневерите, сето тоа ви е однапред испланирано. Значи однапред знаете со кого би изневериле, кога би изневериле, и како би изневериле. Пример, би се опијаниле,само за да се оправдате пред себе си, а и да имате изговор пред некој друг, али во секој случај уште пред да почните да пијате, макар и потсвесно знаете што ке се случи на крајот од денот.( ова е само пример, не мора да биди точно баш вака)
Е сега, бидејќи знаете од напред, значи дека вие при здрава свест помислувате не некој друг. Одтука, за вас не можи да се речи дека вие во ниеден момент не сте ја изневериле љубовта спрема партнерот.
Добро, има девојки што не изневеруваат,меѓутоа не е темава за нив.


Јас овде гледам разлика, вие што мислите.
Еве leandra, ти кажи ми.
Имам уште за кажување, меѓутоа се со тек на време :):smir:

п.с не застанувам на машката страна бидејќи сум машко. Се трудам да гледам објективно, потрудете се и вие.
Овој изговор со пиењево ми е нешто најбедно... ако е некој толку пијан што нема да биде свесен ни како се вика, нема да биде способен да стои на нозе а камо ли да праи нешто со некоја... И јас искрено не верувам дека ако вистински сакаш некого можеш да го изневериш... јас кога сакам некој не ме привлекува никакво машко.. а да, и што сме ние помалце од вас? нас не може да не привлече некое секси типче? само вас може да ви се присака коа ќе видите некоја згодна женска, како вие машките само да имате потреба а не и ние... според мене исто е а машко а женско... нема некоја разлика
 

Kajgana Shop

На врв Bottom