Дали е дозволено секс за време на празници?

  • Креатор на темата Antigona
  • Време на започнување
I

Intex

Гостин
Ако не си во брак воопшто не ти е дозволено :pos:
Иначе за вакво нешто имам слушнато само кога некој пости.
Мхм, чист се влегува во брак.:pos::pos:

Да, за постови е само .... нормално, после венчавање тоа.xD
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Не само што е дозволено туку и препорачливо, колку повеќе луѓе во групњак толку подобра празнична атмосфера.

Среќни празници!
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Греота е да се сексаш на празник, кога те чека многу ракија и богата трпеза... греота е... мислам после празникот (околу 10 мин) може да се исексате.
 

Wiche

шегобиец
Член од
22 декември 2009
Мислења
204
Поени од реакции
120
Zavisi koja religija si ovie katolicite se najbolji oni se peglaat gresat i posle se ispovedaat u crkva i nikome nista,
znam deka u Dubai e zabraneto da imas sex pred brak duri na eden moj drugar mu baraa potvrda deka e venchan so devojka mu za da moze da bidat u ista soba ludilo....
Za ovie nasive pravoslavni znam deka bese ako se peglas na praznik onda se umivas na markov bunar ama u posledno vreme se pomalku voda ima pa ti vidi dali e dozvoleno sega.....
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
zosto da ne e dozvoleno
ako ne odis nikade moze da napravite dobro ebenje so partnerot ili partnerkata :)
 

thisisnoizy

Good things take time
Член од
29 јули 2010
Мислења
2.007
Поени од реакции
2.043
ma nema vrska .. ako ti se "iska" pravi shto sakash :).
 

Бавариа

ГЕМИЏИЈА ОД ВЕЛЕС
Член од
16 март 2010
Мислења
189
Поени од реакции
10
и после празников дали девојката шо си праша се омрси или си остана со празни раце:vozbud:
 
Член од
15 декември 2009
Мислења
383
Поени од реакции
46
Toa ke mu dojde, ako ona posti, a ti nepostis i nema bacuvanje, poso ke ja omrsis, ne me zaebavajte. I nema zaso da e grev, ti ne krades, ne lazes, ne ubivas nikoj, samo si pravis keif na dusata. Praznik ili ne, nema vrska, koa ke ti se saka imaj si seks :)
 

Вилинско коњче

It is my party :))
Член од
31 декември 2009
Мислења
550
Поени од реакции
62
Јас немам такви предрасуди - станува збор за љубов, чуства - тоа е најчистото нешто - љубовта - блажени се тие кои љубат
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
2.793
Поени од реакции
6.206
:eek:ftopic:Постот претставува откажување од сите задоволства...телесни..психички...па така ако постиш и немаш секс..а мислиш на секс...всушност не постиш.....

Сексот е секс...празникот е празник...и не треба да се мешаат баби и жаби...и доколку слушате фригидни баби...би требало да имате секс еднаш годишно.... :toe:

П.С.
Што се однесува до мене...за секој религиски празник (од било која религија) би сакал по една Швеѓанка...а за секој државен по две Швеѓанки и една Јапанка...

....е тоа се вика празнување....
 
Член од
25 ноември 2008
Мислења
1.026
Поени од реакции
682
Смееш само ако се помолиш пред сексот,и постои едно правило.Пред сексот да поминиш со темјан низ собата во која ќе имаш секс и после слободно цепај
 
Член од
4 јануари 2015
Мислења
1.151
Поени од реакции
512
Не е грев,нема ништо лошо да се има секс на празник
 

Kajgana Shop

На врв Bottom