Дали е дозволено секс за време на празници?

  • Креатор на темата Antigona
  • Време на започнување
A

Antigona

Гостин
Некои велат грев било да се сексаш на празничен ден ,,, други велат дека е дозволено кога сакаш да си имаш секс, без суеверни предрасуди ....а што мислете вие ?
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.501
Поени од реакции
33.643
Дој, and see if I care.

A, ако видиш порелигиозен календар, ќе видиш дека секој ден е празник. :(
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
Ако постиш, не би требало. Инаку не е проблем мислам. Пошо во право е wot. Види црковно календарче... Секој ден е празник:)
 

Pl.

Pl.
Член од
16 јули 2009
Мислења
566
Поени од реакции
62
За време на празници човек има најмногу време. Мислам не би требало да помине без секс.:)
 

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
582
Некои велат грев било да се сексаш на празничен ден ,,, други велат дека е дозволено кога сакаш да си имаш секс, без суеверни предрасуди ....а што мислете вие ?
Ти изгледа имаш план утре да се сексаш па прашуваш дали бива или не бива?:nesum:
Во песната ПРАВИЛА ПРАВИЛА великанот Бора Чорба пее вака:

Pravila postoje kad se dvoje vole
Mama ti je rekla: ne daj prve noci
Moze do pojasa, ne diraj me dole
A te druge noci mozda necu moci

Епа сега ти размисли? :raz:
 
Член од
18 декември 2008
Мислења
1.277
Поени од реакции
323
Абе религијата не ти дава леб да јадиш за да ја слушаш, мислам кој како си е религиозен, зошто да немаш, па за тоа сме створени како што милувате да викате од бога
 
T

Tetro

Гостин
:pos: помислив дека темата е отворена у подфорум релиѓија. подврзано и надоврзувам со wot, секој ден е празник, а и работиме на празници, па може и да имаме секс на празници, + е послатко на празник. :wink:
 
T

the Carpenter

Гостин
Дозволено не е соодветен збор!

Ако се клепаш на празници, сигурно нема да те соберат во „внатрешни“
:)
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
па нели неделите се дозволени сексање, па кој рече дека празници не смееш,а бе се е дозволено слободно е било кое време и денови и празници слободно кланцај трте-мрте џиги-миги уживајте
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.646
Поени од реакции
11.635
Абе ти не кради, не лажи (освен добронамерно :) ), не убивај итн... и сексај се кога сакаш, каков е тој грев кога двајца се задоволни? Зарем е забрането човек да се чувствува добро? Можеби некој сака да го забрани тоа ама нема да му успее :)
 

Sawyer

Only God can judge me!!!
Член од
26 август 2009
Мислења
723
Поени од реакции
153
Lugje,postenjeto kako sto znam e za onie gresnite da se iscistat od grevovi,taka da ne gresete i za vreme na praznici ke moze da se fukate kolku sakate,hehehehe :O:):):):):):))))))))
 

Anne.

~ Happiness In Slavery.
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.284
Ако не си во брак воопшто не ти е дозволено :pos:
Иначе за вакво нешто имам слушнато само кога некој пости.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom