Дали девојките сакаат срамежливи дечки?

Дали девојките сакаат страмежливи дечки?

  • Да

    Гласови: 66 26,6%
  • Не

    Гласови: 182 73,4%

  • Вкупно гласачи
    248
Член од
1 март 2012
Мислења
53
Поени од реакции
10
Срамежлив дечко се срами од својата сексуалност,ако очекуваш он да ти биде иницијатор на се почни да размислуваш на друг план.Можеш комплетно да го смениш во карактер како што ти сакаш и после да го баталиш како и секогаш,вие тајно секогаш сакате маж со цврст став кон се во животот и тоа што се бори.Ако се осеќаш моќна и ти да бидеш иницијатор во средување состанок,креирање идеи,романтики и заведување слободно иди кај срамежливко некој.Јас немам срам и перде кога се работи за девојки,не ме интересираат другите мислења за мене и за тоа што го правам,за тоа што ми е драго се борам,но само ако има повратна реакција.Ако нема се тргам и идам на следна жртва.Девојка кога ми вика НЕ со насмевка тоа е само тест да види дали ќе бидам поупорен да ја откријам таа мистерија.Целовреме ја смеам и сум интересен.
и јас сум таква.секогаш одам по она што го сакам но јас сум девојка и сите мислат дека е глупо девојка да му предложи на дечко.:confused: Вие што мислите?
 
Член од
21 април 2012
Мислења
144
Поени од реакции
58
и јас сум таква.секогаш одам по она што го сакам но јас сум девојка и сите мислат дека е глупо девојка да му предложи на дечко.:confused: Вие што мислите?

Taman rabota, da mu se pustam, a on se srami...Uzas.
 

Cheross

COOL BOY
Член од
27 август 2011
Мислења
548
Поени од реакции
381
Ако дечкото е страмежлив,нормално е дека девојката ке го предводит во све.папучарсак работа.
 
S

Stef Bachatero

Гостин
и јас сум таква.секогаш одам по она што го сакам но јас сум девојка и сите мислат дека е глупо девојка да му предложи на дечко.:confused: Вие што мислите?
Нема правила во љубовта,ако ти мислиш така продолжи напред и не се замарај со другите мислења.
 
Член од
17 јули 2010
Мислења
1.421
Поени од реакции
2.203
Сакам ама, не екстремно срамежливи! Од почеток ако, и јас и тој ќе се дуеме во обравчињата како јагодчиња:X3: ! Ама после сакам акција... И неед а реал мен!:cuc:
 
Член од
26 јуни 2006
Мислења
288
Поени од реакции
24
Не сакам срамежлив у стил да треба јас да сум таа шо ќе треба да ја води цела ситуација..У принцип и јас сум по малце срамежлива и не би сакала и двајцата да се срамиме само :icon_lol:
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Да те изгризам како јагода може?
Див сум под чаршафи,нежен сум надвор од тоа :)
Пред да те изедам да те запознаам :)
Те молам Стеф имам слаб желудник. Плус и очите ме заболеа додека те читав, имај осет за нас, не сме ние виновни и не не казнувај сите со твојата раскошна патетика.
Следен излив (оф топик) идеш на бан од тема.
 
Член од
21 мај 2012
Мислења
110
Поени од реакции
92
Јас не сакам срамежливи момци...Сакам да бидат опуштени :D
 
Член од
14 мај 2012
Мислења
542
Поени од реакции
782
У никој случај.Мушка фигура е мушка фигура.Јак,претставителан а не да га влече девојка за нос.Толко изгледа глупаво..Сакам директни људи добро можда зашто и сама сам таква што знам
 
Член од
2 јуни 2012
Мислења
14
Поени од реакции
8
Искрено сакам срамежливи дечки... мислам дека се поискрени и кога би имале некоја особа до нив нема баш така лесно да ја изневерат. А и секако може да е срамежлив, јас ќе си го опуштам :) :) :)
 
Член од
18 ноември 2011
Мислења
81
Поени од реакции
25
ooo temava ko za mene abe ne deka sum epten sramezliv nego nz bs onajpat so edna zenska zaedno ja sramezliv u picku mater begaj abe zbunih se nz so da kazam i so da vi kazuvam izgleda upropastiv :unsure: :D sa doma na fb ona ukl na chat abe nz so da i pisam :D e ajde de...nego zboro mi bese kako da ne bida do tolku sramezliv da go eba celio se zbuna i nisto ne napraa
 

Kajgana Shop

На врв Bottom