Дали да се ре-формираат кајгана серверите?

Дали сте За или Против?


  • Вкупно гласачи
    41
Член од
3 декември 2011
Мислења
5
Поени од реакции
1
Значи, имам план и имам доволно финасиски средства да ги отворам сите 5 кајгана сервери што беа порано. Сеа за сеа ќе отворам само еден паблик и еден кланвар сервер, но тоа е ако сте заинтересирани да ги ре-формираме старите кајгана сервери.
 
Член од
25 јануари 2011
Мислења
2.247
Поени од реакции
5.074
А наместо clan war сервер да има awp сервер на пример? Таман паблик и авп, just a thought.
 

Nymphadora

Емоцинално незрело џубре
Член од
2 февруари 2009
Мислења
987
Поени од реакции
1.671
Најбитно е какви админи ќе ставите... серверите може да бидат топ.. ама ако админите се идиоти никој нема да иде. Значи ако веќе ги отварате повторно гледајте при изборот на админи да има граница.. пр. да не можат да бидат админи лица помлади од 19. А и како што кажа кралицава наместо cw сервер.. нека има awp сервер..
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
4.032
Поени од реакции
5.078
Струмичаните ви го расипаа серверот, со акл сеа кој ставате админи...
 
Член од
3 декември 2011
Мислења
5
Поени од реакции
1
Од сега за да се биде админ треба да се покаже посветеност кон серверот, и воедно познавање од командите и искуство.
 

Acid

Администратор
Член од
22 јануари 2005
Мислења
34.297
Поени од реакции
28.936
Официјални Кајгана сервери за Counter-Strike никогаш нема да има. Што и да се „ре-формира“ нема да биде дело на Кајгана и нема да го користи доменот cs.kajgana.com.
Пренасочувањето на cs.kajgana.com кон сајт со порнографски содржини беше идиотштина од светски размери што никогаш нема да ја заборавам.

Јас немам ништо против било кој од вас да си крене сервери, но нека не ги претставува како дело на „Кајгана“.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot
Член од
3 декември 2011
Мислења
5
Поени од реакции
1
Јас не бев крив за тоа, Марјан. Таа идиотштина што ја направи Тави не ја оправдувам. Дали ќе може да закупам јас домен, например kgn-gaming.com и да ги крстам серверите по тоа име? Мислам, дали ми дозволуваш?
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Како што јас гледам, серверот може да се вика Кајгана или Таратур, битно нема да има никаква поврзаност со Kajgana.com. :)
 
Член од
3 декември 2011
Мислења
5
Поени од реакции
1
А, дали може да се користи логото на Кајгана форумот? Мислам дали ќе дозволите да направам лого во исти стил?
 

Шеј Лонг

Koristam kirilica.
Член од
16 јуни 2010
Мислења
1.981
Поени од реакции
1.606
Пробај крени и Counter Strike: Source сервер напраи проба. Нека биде нон-стим, пошто гледам има доста играчи кои се префрлуваат на сорс без стим. Иначе има само еден македонски сорс сервер па кога би имало конкуренција, би било подобро како за играчите така и за Мк коунтер страјк сорс сцена.
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.058
Поени од реакции
1.250
Ако се отвараат сервери ама СТРОГО ОД ОРИГИНАЛНИТЕ КАЈГАНЏИИ тука е најдобриот скриптер во Макеоднија и тим од беспрекорни админи кои функционираат како што јас ке им наредам, да не се фалам ако треба помош за кантеров тука сум :)
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
17.696
Поени од реакции
27.926
Струмичаните ви го расипаа серверот, со акл сеа кој ставате админи...
Hey now..

Ако се отвараат сервери ама СТРОГО ОД ОРИГИНАЛНИТЕ КАЈГАНЏИИ тука е најдобриот скриптер во Макеоднија и тим од беспрекорни админи кои функционираат како што јас ке им наредам, да не се фалам ако треба помош за кантеров тука сум :)

:icon_lol:
 
На врв Bottom