Дали да се ре-формираат кајгана серверите?

Дали сте За или Против?


  • Вкупно гласачи
    41
Член од
8 март 2012
Мислења
3.058
Поени од реакции
1.250
Струмичаните ви го расипаа серверот, со акл сеа кој ставате админи...
Нема врска од каде се битно е како се однесуваат и кои предиспозиции ги имаат нека учат малце од светските администратори на светско познатите сервери :)
 

DéJà Vu

hehehehe
Член од
6 мај 2012
Мислења
813
Поени од реакции
446
Да се реформираат серверите ама не на 1.6, туку на глобал офенсив.
Ќе прашате зошто?
Па луѓе, сите се префрлаат на новата кантер... На http://www.hltv.org/ читав дека попознатите 5ки веќе се префрлаат. Како и да е, тие привлекуваат многу луѓе на играта. :cool:
пс: (за oldschool играчте на 1.6) ве молам воздржете се од постој и коментари дека играта е како :гомце: и дека Valve ја копира CoD. На бета верзија играм скоро месец, играта е супер.
пс2: сеуште нема македонски сервер на cs:go, така да ако се направи напор да бидни 1 сервер full ќе биди 24/7 :D
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.911
Поени од реакции
31.198
Значи, имам план и имам доволно финасиски средства да ги отворам сите 5 кајгана сервери што беа порано. Сеа за сеа ќе отворам само еден паблик и еден кланвар сервер, но тоа е ако сте заинтересирани да ги ре-формираме старите кајгана сервери.
мене дај ми пари сервер не ми треба
 
На врв Bottom