Дали да го купам и колку е добар?

Член од
20 октомври 2014
Мислења
64
Поени од реакции
14
Имам понуда за овој модел на апарат како на сликата
Единствено нешто што ми кажаа , бидејќи се аматери и не можат детално инфо да ми дадат се следниве информации - soligor photo optic video , miniolta, inex500 si , dynax,и некој сериски број од Малезија 937 168 10 . Купен пред добри 10 години од Холандија

Еве и сликички
Која е вашата проценка за апаратот и дали вреди да се има по дома.
Фала однапред :)
11823925_1644350505779439_930270128_n.jpg 11823925_1644350505779439_930270128_n.jpg 11824043_1644350305779459_1237701171_n.jpg 11824062_1644350449112778_1613025503_n.jpg 11830188_1644350439112779_1981804920_n.jpg 11830844_1644350289112794_15982188_n.jpg 11844043_1644350465779443_894258856_n.jpg 11844151_1644350295779460_1432511003_n.jpg 11846048_1644350285779461_2093453637_n.jpg 11846144_1644350265779463_2083293010_n.jpg 11846346_1644350329112790_962292372_n.jpg 11846385_1644350455779444_1572298650_n.jpg 11855521_1644350282446128_406551600_n.jpg 11824043_1644350305779459_1237701171_n.jpg 11824062_1644350449112778_1613025503_n.jpg 11830188_1644350439112779_1981804920_n.jpg 11830844_1644350289112794_15982188_n.jpg 11844043_1644350465779443_894258856_n.jpg 11844151_1644350295779460_1432511003_n.jpg 11846048_1644350285779461_2093453637_n.jpg 11846144_1644350265779463_2083293010_n.jpg 11846346_1644350329112790_962292372_n.jpg 11846385_1644350455779444_1572298650_n.jpg 11855521_1644350282446128_406551600_n.jpg 11855556_1644350312446125_1002890692_n.jpg
 
Последно уредено:

a9mkd

Љетиф
Член од
14 јуни 2015
Мислења
468
Поени од реакции
271
Аналоген или дигитален е? Пс ценс која ти ја нудат
 
Член од
11 февруари 2009
Мислења
992
Поени од реакции
1.013
Информациите на интернет велат дека е со филм и има дисплеј ама не пишува за што служи.

The Dynax 500si is a 35mm SLR camera manufactured by Minolta.
 • Type: Autofocus system single lens reflex camera body
 • Manufacturer: Minolta
 • Year of launch: 1994
 • Film type: 35mm film with speeds ASA 25 to ASA 5000, DX film speed acknowledgement
 • Lens mount: Minolta AF mount
 • Metering: 2 Si photo diodes, one for flash TTL control, EV 1 to 20
 • Focusing: 1-CCD TTL phase detection autofocus
 • Programs: landscape, sports, macro, portrait and night portrait
 • Modes: program, fully automatic, aperture priority, shutter priority, manual settings
 • Flash: for wide-angle (28mm), guide number 12, flash sync shutter speed 1/90 sec
 • Shutter: focal plane shutter with speeds from 30sec to 1/2000sec plus bulb mode, 1 image/sec
 • Film advance: fully automatic morotorized advance and rewind
 • Display: LCD
 • Viewfinder: pentaprism, magnification 0.75, 90% of image frame
 • Battery: 2CR5 6V Lithium battery
 • Dimensions: 147×92×66mm
 • Weight: 395g
 

a9mkd

Љетиф
Член од
14 јуни 2015
Мислења
468
Поени од реакции
271
Ако си љубител на такви 'ретро' ствари и имаш нерви за заебанции и пари за фрлање земај што. Ама како ќе ги развиваш и каде ќе ги чуваш? Едно е дигитален формат а друго е хартија. Размисли како сакаш да се бавиш со ова и тоа нека ти биде одлучно. Јас сум перфекционист така да одма сакам да ја видам фотографијата и да стиснам делит ако не ми го прави меракот. :Д
 
Член од
21 октомври 2011
Мислења
1.430
Поени од реакции
1.542
Не го земај, па дури и бакшиш да ти го дадат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom