Дали го поддржувате ставот на Груевски да не излезе на ТВ дуел?

  • Креатор на темата Ајсшутер
  • Време на започнување

Dali go podrzuvate stavot na Gruevski da ne izlezi na duel?

  • da

    Гласови: 105 48,2%
  • ne

    Гласови: 113 51,8%

  • Вкупно гласачи
    218

CurvaSud_Milan

rossoner4life
Член од
21 март 2008
Мислења
622
Поени од реакции
4
:ples:

А кој да дојде на власт?

Оние што го обезличија овој народ, одземајќи му го правото на државност и продавајќи ги националните симболи и празници?

Оние кои го осиромашија народот со пирамидални штедилници и отворени превари во недвижнините?

Оние кои со отворени раце ги пречекаа шверц партнерите од Србија?

Оние кои ја создадоа тутунската мафија, и целиот државен каитал го поделија помеѓу себе?

На овие прашања ќе ми одговориш ли?
Другар не ги мешај работите , што ја мешаш Шеќеринска и екипата позади нејзе со минатото? Она беше еднаш член на владата од 2002 до 2006, и тоа задолжена исклучиво за евро-интеграциите. Ивановски никогаш не бил член на влада, исто така и Заев, Манасиевски беше еден од поуспешните министри за одбрана, Макрадули исто така никогаш не бил член на влада!!

Значи оваа постава нема допирна точка со минатото, како на пример го нема бузлевски и клапата ако мислеше на тоа време! Овие се млади дечки и сите се способни и докажани таму каде што работеле, и мислам дека треба да им се даде шанса!
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
879
Другар не ги мешај работите , што ја мешаш Шеќеринска и екипата позади нејзе со минатото? Она беше еднаш член на владата од 2002 до 2006, и тоа задолжена исклучиво за евро-интеграциите. Ивановски никогаш не бил член на влада, исто така и Заев, Манасиевски беше еден од поуспешните министри за одбрана, Макрадули исто така никогаш не бил член на влада!!

Значи оваа постава нема допирна точка со минатото, како на пример го нема бузлевски и клапата ако мислеше на тоа време! Овие се млади дечки и сите се способни и докажани таму каде што работеле, и мислам дека треба да им се даде шанса!
Ниту пак Ставревски имаше нешто со претходната гарнитура, ниту Јанкуловска, ниту Јанакиевски, ниту Спасеновски, ниту, Самак....па што?

А Шеќеринска кај беше пред 2002? :)

Викаш нема а?

Баба лаже, ама трап не лаже...



Ај мал си па се залетуваш...:smir:
 
Член од
6 април 2008
Мислења
71
Поени од реакции
0
KAKOV DUEL? POGOLEM OD IZBORI ZDRAVJE.

Tv duelot e potreben vo slednite slucai:

1.rejtingot na politickite partii da e priblizno ednakov
2.rejtingot na liderite da e priblizno ednakov
3.programskite opredelbi da se bliski

Vo segasnata sostojba TV duel ne e potreben bidejki razlikata e pregolema. Koalicijata za makedonija programata ja postavi pred graganite... ostavi i 2 godini mandat... pa ima li pogolem duel?
 

ogledalo

провинцијалец
Член од
12 мај 2008
Мислења
3.198
Поени од реакции
174
Другар не ги мешај работите , што ја мешаш Шеќеринска и екипата позади нејзе со минатото? Она беше еднаш член на владата од 2002 до 2006, и тоа задолжена исклучиво за евро-интеграциите. Ивановски никогаш не бил член на влада, исто така и Заев, Манасиевски беше еден од поуспешните министри за одбрана, Макрадули исто така никогаш не бил член на влада!!

Значи оваа постава нема допирна точка со минатото, како на пример го нема бузлевски и клапата ако мислеше на тоа време! Овие се млади дечки и сите се способни и докажани таму каде што работеле, и мислам дека треба да им се даде шанса!

`` .....-мислам дека значи ВРАТИ ГО ОНА ШТО НЕ Е ТВОЕ,ИМАЈ ПОЧИТ
...........- да вратам ШТО?
...........-ТИ СИ ЗНАЕШ.
...........-НЕ СУМ ЗЕЛ НИШТО..
...........-А ТАТКО ТИ, ДЕДО ТИ, СИН ТИ?
...........-каква врска имам јас со НИВ?
...........ИМАШ НЕКОЈ ДОЛГ?.....МОЖЕБИ НЕ СИ СВЕСЕН ЗА НЕГО ....АМА ТРЕБА ДА ГО ВРАТИШ....``

МЕНКА КОКАЛЕ И ЛАЗАР ПЕРКОВ.....``СЕНКИ``
 
Член од
16 мај 2008
Мислења
452
Поени од реакции
2
Другар не ги мешај работите , што ја мешаш Шеќеринска и екипата позади нејзе со минатото? Она беше еднаш член на владата од 2002 до 2006, и тоа задолжена исклучиво за евро-интеграциите. Ивановски никогаш не бил член на влада, исто така и Заев, Манасиевски беше еден од поуспешните министри за одбрана, Макрадули исто така никогаш не бил член на влада!!

Значи оваа постава нема допирна точка со минатото, како на пример го нема бузлевски и клапата ако мислеше на тоа време! Овие се млади дечки и сите се способни и докажани таму каде што работеле, и мислам дека треба да им се даде шанса!
ЛОЛ ти озбилен си бе? види кој е во позадина на видеово...ќе го познаеш по ушите.


Да не зборуваме за тоа како бц постојано ја нарушува својата непостоечка неутралност со политички изјави.

Ало бе Џони на вашиот прв митинг беше цела врхушка почнувајки од бц надоле!!! Господинот неутрален ви ја сефтоса кампањата!!!

За разлика од ова, љупчо е персона нон грата во Вмро-Дпмне. Кога така ќе расчистите со старците кои ја уништија Македонија во вашите редови, тогаш можеби ќе добиете шанса да бидете достоен противник на Вмро-Дпмне. :salut:
 

Esobar

Македонија над СЕ !
Член од
12 февруари 2008
Мислења
4.895
Поени од реакции
453
go poddrzuvam koja e taa da i izleze na duel? da i ebam suvo picestata utre NEDELA vo 20:30 site na miting NA PLOSTAD MAKEDONIJA
 

CurvaSud_Milan

rossoner4life
Член од
21 март 2008
Мислења
622
Поени од реакции
4
Ниту пак Ставревски имаше нешто со претходната гарнитура, ниту Јанкуловска, ниту Јанакиевски, ниту Спасеновски, ниту, Самак....па што?

А Шеќеринска кај беше пред 2002? :)

Викаш нема а?

Баба лаже, ама трап не лаже...



Ај мал си па се залетуваш...:smir:
Другар јас не реков дека не била член во раководството на сдсм, реков дека не била член на владата! Тоа е огромна разлика. А нормално дека била блиска со овие луѓе, како што Груевски беше близок со Георгиевски.
 

CurvaSud_Milan

rossoner4life
Член од
21 март 2008
Мислења
622
Поени од реакции
4
ЛОЛ ти озбилен си бе? види кој е во позадина на видеово...ќе го познаеш по ушите.


Да не зборуваме за тоа како бц постојано ја нарушува својата непостоечка неутралност со политички изјави.

Ало бе Џони на вашиот прв митинг беше цела врхушка почнувајки од бц надоле!!! Господинот неутрален ви ја сефтоса кампањата!!!

За разлика од ова, љупчо е персона нон грата во Вмро-Дпмне. Кога така ќе расчистите со старците кои ја уништија Македонија во вашите редови, тогаш можеби ќе добиете шанса да бидете достоен противник на Вмро-Дпмне. :salut:
Бучковски не го сметам за дел од таа поранешна клапа на сдсм. И ако сакаш да знаеш го сметам за еден од поуспешните премиери на Македонија, од причина што за само година и пол владеење ги донесе најголемите инвестиции во Македонија, Џонсон контролс, Сведмилк и Лукоил кои сега нашиот ни премиер си ги препиша на негово име!

Инаку Претседателот односно БЦ беше поканет како гостин, тој не држеше говор и тука нема ништо незаконско, и дпмне да го викнеше на нивната конвенција ќе присуствуваше. :)

...а инаку во текот на кампањата, барем засега нема излезено со ниедна изјава со која би завземал страна.
 

word

Експресија...
Член од
2 октомври 2007
Мислења
298
Поени од реакции
3
Зошто да излезе оваа година мислам дека пак ВМРО ке се на власт!Зоран Ставревски рече дека на секое дете ќе има по еден компјутер , ке има изградено ке има базент и др...
 

Dr_ViRuS

DarkSide with green light
Член од
9 јануари 2006
Мислења
1.076
Поени од реакции
28
Другар јас не реков дека не била член во раководството на сдсм, реков дека не била член на владата! Тоа е огромна разлика. А нормално дека била блиска со овие луѓе, како што Груевски беше близок со Георгиевски.
Ајде кладба дека бранко и е прва љубов :)

Абе не се на исто ниво
Едниот држи говори се спрема за замена на Бранко другио работи проекти .
Тоа ти е Како поет вс инжинер.
Кој ќе ја направи машината, а кој ќе говори за машината?
 

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.909
Поени од реакции
839
videte pomina vremeto koga b c i lg se filmaa po tv gruevski moze da odi so cista sovest na duel on se si kaza vo programata dodeka pak sekerka ke go vrega so vulgarnosti i ke vetuva med i mleko kako sto vetuva za ddv za naftata pa taa kese izgubi na tv duelot i ke zbori sestoe a ustvari nisto kako i site nejzini predhodnici
 

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.909
Поени од реакции
839
Ајде кладба дека бранко и е прва љубов :)

Абе не се на исто ниво
Едниот држи говори се спрема за замена на Бранко другио работи проекти .
Тоа ти е Како поет вс инжинер.
Кој ќе ја направи машината, а кој ќе говори за машината?

napravi anketa
 

CurvaSud_Milan

rossoner4life
Член од
21 март 2008
Мислења
622
Поени од реакции
4
videte pomina vremeto koga b c i lg se filmaa po tv gruevski moze da odi so cista sovest na duel on se si kaza vo programata dodeka pak sekerka ke go vrega so vulgarnosti i ke vetuva med i mleko kako sto vetuva za ddv za naftata pa taa kese izgubi na tv duelot i ke zbori sestoe a ustvari nisto kako i site nejzini predhodnici
Ако толку му е чиста совеста и има резултати тогаш зашто не излезе на дуел!? Нема што да изгуби ако е така, само може да ги привлече неопределените! Ама и самиот знае дека не е така и затоа се плаши, да не зборам кое е интелектуалното ниво на Шеќеринска а кое на Г'уевски кое несомнено ќе излезе на виделина на дуелот, уште една причина зашто Г'уевски бега од дуелот!!


Нејсе, ДАЛИ НЕКОЈ ЗНАЕ КАДЕ МОЖАМ ДА НАЈДАМ СНИМКИ ОД ДУЕЛОТ ПОМЕЃУ БРАНКО И ЛУбЧО?
 
Член од
23 мај 2008
Мислења
18
Поени од реакции
0
И што понатаму ако дојде Шеќеринска и компанија?
Влезот во НАТО знаеме што ќе не чини...а и преговорите за ЕУ.
Се согласувате со тоа, од чисто практични причини и прагматичност?
Јас не...воопшто...а кој и да победи ќе го направи тоа...
Затоа...треба еден ден да се случи народ во МАКЕДОНИЈА!
Ќе се случи...Кога тогаш...
 

B.C

Член од
29 март 2008
Мислења
62
Поени од реакции
2
Tv duelot e potreben vo slednite slucai:

1.rejtingot na politickite partii da e priblizno ednakov
2.rejtingot na liderite da e priblizno ednakov
3.programskite opredelbi da se bliski

Vo segasnata sostojba TV duel ne e potreben bidejki razlikata e pregolema. Koalicijata za makedonija programata ja postavi pred graganite... ostavi i 2 godini mandat... pa ima li pogolem duel?
Eve prviot uslov go ispunuva ova na vasata Kanal 5 televizija

 

Kajgana Shop

На врв Bottom