Дали ги сакате поповите?

Дали ги сакате поповите?

  • ДА

    Гласови: 34 24,3%
  • НЕ

    Гласови: 106 75,7%

  • Вкупно гласачи
    140
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Hooligan

..The President...
Член од
9 февруари 2008
Мислења
2.358
Поени од реакции
701
Дали ги сакате поповите?

Јас НЕ !!!

Бидејќи тие се претставуваат како застапници на нешто што не постои (господ).....тие се богатат од парите на религиозните луѓе а неработат ништо за да им помогнат на нив.....

Не сакаат да ја надоместат материјалната штетата која според осигурителните компании е “божја воља“...(пр. грмежите и др. природни непогоди)

Лажат дека човекот го создал господ-бог.....

Не ги сакаат жените :) (...очигледно нешто им фали)

Ни нудат привилегии на некојси “оној“ свет.....додека тие уживаат во ОВОЈ свет!!!

Гласајте и коментирајте!!
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
ај да не се повторуваме... али... тука сме со мислењава... :vozbud:
 

TheBestTipster

Избраниот
Член од
8 март 2008
Мислења
2.387
Поени од реакции
97
Море , просто ги обожавам !!

Дури им се восхитувам !!!

Ем го лажат народот , ем пари му земаат , а простиот народ ги слуша се што му кажуваат !!Кај го има тоа !
Само поп да си на овој свет , никој ништо не ти може , и да грешиш , малку каење пред умирање и ќе играш табла со Бог . Пари си си полн , иднина сигурна , убави куќи , коли и секако имаш парче од колачот наречен “власт „.

Еби мали деца , дркај на туѓи исповеди и никој ништо не ти прави .

Едноставно како можете да ги мразете овој тип на луѓе :nesum: ...
 

JOE

Пелистер Битола
Член од
31 март 2007
Мислења
3.017
Поени од реакции
598
Ич ги нејкам....лопови се имам лично искуство кај шо се мешат во политика
 

Hooligan

..The President...
Член од
9 февруари 2008
Мислења
2.358
Поени од реакции
701
Море , просто ги обожавам !!

Дури им се восхитувам !!!

Ем го лажат народот , ем пари му земаат , а простиот народ ги слуша се што му кажуваат !!Кај го има тоа !
Само поп да си на овој свет , никој ништо не ти може , и да грешиш , малку каење пред умирање и ќе играш табла со Бог . Пари си си полн , иднина сигурна , убави куќи , коли и секако имаш парче од колачот наречен “власт „.

Еби мали деца , дркај на туѓи исповеди и никој ништо не ти прави .

Едноставно како можете да ги мразете овој тип на луѓе :nesum: ...
хехехехехехехе:pos2: :pos2: :pos2:
Абе чудна работа се тоа брадестите дечки.......

Имало некој турнир во мал фудбал...каде учествувала екипа на попови,,,
И замислете таа екипа победила на турнирот а играчите незнаеле да ја пеат таа нивната “Оче наш“-на доделувањето на наградите и истовремено била прогласена за нај не фер екипа на ТУРНИРОТ со Најмногу исклучувања!!

Ова е жива вистина го читав во Утрински,ако го најдам чланакот ке го објавам автентично!!
 

Kvendolin

чупе од бурдите
Член од
24 март 2007
Мислења
1.003
Поени од реакции
75
Дали ги сакате поповите?

Јас НЕ !!!

Бидејќи тие се претставуваат како застапници на нешто што не постои (господ).....тие се богатат од парите на религиозните луѓе а неработат ништо за да им помогнат на нив.....

Не сакаат да ја надоместат материјалната штетата која според осигурителните компании е “божја воља“...(пр. грмежите и др. природни непогоди)

Лажат дека човекот го создал господ-бог.....

Не ги сакаат жените :) (...очигледно нешто им фали)

Ни нудат привилегии на некојси “оној“ свет.....додека тие уживаат во ОВОЈ свет!!!

Гласајте и коментирајте!!
Нема шо да ги сакаме или не ги сакаме. Јасно е дека имаат лоша репутација, јасно е дека се очекува од нив да бидат промотори на една вера/религија во една држава, да бидат на некој начин презентери на она што таа религија го означува/претставува. А она што тие (повеќето најверојатно) од нив го презентират е сосема спротивно од она на што ,,треба да не подучат,,. Ама на крајот на денот улогата на црквата кај нас е одделена од она што значи власт и нејзинта улога завзема некакво ама и не многу битно значење во нашето секојдневно живеење.
Имаме ние кој да ги подучува на морал нашите деца, тоа не мора да бидат поповите. Така да ако земам да ги мразам и нив и политичарите и професорите и докторите и се што е нечесно и корумпирано душата ќе ми се наполни со гнев, а тоа не е христијански.:)
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Само ако се наредени по знакче и боја :toe:
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.457
Поени од реакции
5.429
Абе ... лева рука десен џеп - ЛОПОВИ
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.494
Јас не ги сакам ама тие ме сакаат мене (децата) :D
 

rossoner stefan

Модератор
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.770
Поени од реакции
192
Едноставно не.НЕ НЕ НЕ.Ич не ги сакам па уште да му бацувам рака.Ма неееееееееее.не бе не не ги сакам.Лопови крадци дрогаши бе.Тоа стомаците им се ко трудна жена со брадине запуштени.Возат дзипови
живеат во палати.За се зимаат пари.Било да е свадба било да е крштевка а за погреб да не збориме.Изгор скапо.Кај ке изгубиш човек па уште и пари ке изгубиш да испеат.За разлика од нашиве попови во католичка црква за ништо не зимаат пари се е од Господ а така треба да биде и кај нас.Ама.....
 

ViM

Член од
25 мај 2006
Мислења
39
Поени од реакции
2
Колку што тие ме сакаат мене!
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
ооооо господи помилуј го ова дете.............се на се крштевката ќе ве кошта 2000 денари, дали ќе платите во кеш или со кредитна, имате и фискална со ова
 
Член од
18 март 2008
Мислења
153
Поени од реакции
0
Дали ги сакате поповите?

Јас НЕ !!!

Бидејќи тие се претставуваат како застапници на нешто што не постои (господ).....тие се богатат од парите на религиозните луѓе а неработат ништо за да им помогнат на нив.....

Не сакаат да ја надоместат материјалната штетата која според осигурителните компании е “божја воља“...(пр. грмежите и др. природни непогоди)

Лажат дека човекот го создал господ-бог.....

Не ги сакаат жените :) (...очигледно нешто им фали)

Ни нудат привилегии на некојси “оној“ свет.....додека тие уживаат во ОВОЈ свет!!!

Гласајте и коментирајте!!
drugar
veruvam vo gospod ako vikas deka ne postoi ima nekoja visa sila i veruvam
a vo pop ne veruvam imam nekoi poznanici dobri se,ima nekoi popovi se posteni mnogu a pop ne gi saka zenite ne me zaebavaj ne si informiran dobro nie sme pravoslavni i ako ne e zenet ne moze da bide pop a kaj katolicite e da bidat bez zena samo toa e najgolem grev sto go pravat oni
se ebat u gz:pos2::pos: pop
:uvo:
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
Може да сакаш или мразиш човек.
Ама ја овие не ги рачунам за луѓе:toe:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom