Дали ги криете емоциите?

пробистипка

малечка
Член од
13 август 2008
Мислења
2.026
Поени од реакции
130
јас ги кријам емоциите и на никого ништо не кажувам ниту пак барам помош едноставно се што си имам си чувам длабоко во себе дали ми е арно дали не ми е тоа само јас си знам:toe:
 
Член од
14 јули 2008
Мислења
1.449
Поени од реакции
50
..пробуам..ама ипак ако нешто само за мене ..остануа у мене..ама онака емоције...као го сакам...ми се свиѓа...или го мрзим...ја мрзим..не ја поднесуам....преку лице можеш да видиш..хахах тоа е:toe:
 

зунза

Модератор
Член од
27 јануари 2006
Мислења
3.301
Поени од реакции
59
Од одредени луѓе само.
Во глобала од оние кои знам дека ќе ги употребат против мене плус бонус пек од понижување.

А од одредени створој ко сесра ми Ѓузи, можам и да се распаднам буквално а да не ми речи А. :back::pipi:
 
Член од
31 август 2008
Мислења
112
Поени од реакции
17
pa dosta dobro mi ide krienje emocie.
ako sam u drustvo, moi problemi gi islkjucuju i najnormalno se zezam, razgovaram, piju, pusu itd itd
ali ako smo samo dvoica, milsu najdobar drugar ili drugarka, odma kazuju sto me muci
:toe::toe::toe:
 

babydol

Copy...
Член од
15 јули 2008
Мислења
1.561
Поени од реакции
92
Абе глумица сум што да ви кажам кога морам, ама кога ги искажувам секогаш сум искрена
 
С

Сатори

Гостин
Имав периоди низ животот, сакав да бидам нежна и пријатна, па сакав да бидам ладнокрвна и незаинтересирана и на крај завршив во тотална отупена рамнодушност.
Не, не е толку лошо. :)

Си ги имам јас емоциите, иако, понекогаш ми е тешко воопшто да ги најдам во која кутија сум ги ставила и дали сеуште се цели, недопрени.Знам површно да ги покажам, колку да ставам до знаење дека ги има, тук’ таму, и колку и да зборувам, никогаш до сега не сум се отворила доволно пред човек за да види што се имам во себе.
Сега работам на тоа, затоа што е единствениот начин вистински да живеам.Затоа што, подобро е да ме боли кога ќе ме повредат, отколку воопшто да не знам како изгледа ниту болката.:toe:
 

Desire

Refuse,Resist
Член од
25 декември 2007
Мислења
1.823
Поени од реакции
284
Зависи пред кого.
Со некои луѓе можам слободно да зборам за тоа како се чувствувам,можам и да плачам пред нив мада тоа е реткост,а има и луѓе што ми се блиски,а сепак не сакам(не можам) пред нив да искажувам емоции,да плачам итн итн...
Мада воглавно,гледам да сум рамнодушна за околината,полесно и за мене и за нив.
 

delfybuba

Schatje
Член од
22 октомври 2008
Мислења
1.212
Поени од реакции
93
nekogas da nekogas ne sekogas nemozam da sokrijam sto cuvstvuvam a nekogas mozam i dobro da odglumam se zavisi od situacijata i od lugeto
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.453
Поени од реакции
7.948
хммм... што знам, ги кријам, пошто знаете сега како е, ако му кажеш на некој нешто одма цел град знае....
 

BUCH

---
Член од
4 мај 2008
Мислења
616
Поени од реакции
20
да си признаам ги кријам пред сите пред никого се немам отворено :toe:
и никој немозе да зане како се осеќам во моментот али има и добра страна ова дома немозат да знаат дали сум пијан дали не:smir:
 

~windy~

urban hippie
Член од
10 септември 2008
Мислења
774
Поени од реакции
119
Ne umeam da im se sprotivstavam na emociite! Edinstveno nim im se predavam! Ne zboruvam za emociite skoro nikogas ama zatoa pogledot, dvizenjata, liceto mi se premnogu transparentni prokleti bile! Se menuvaat, nadoagaat i tagata i radosta i srekata i nesrekata...
Edinstveno ladnokrvnosta e konstantno prisutna!
 

Sally

Paranoid android
Член од
22 август 2008
Мислења
1.279
Поени од реакции
170
Во случај кога е потребно да се искажат и кога ќе вреди..не ги кријам. Доколку не вреди, ги кријам во себе..немам ни причина зошо да ги искажам, нема за Кого!
 

sweet girl***

I wish that...
Член од
4 октомври 2008
Мислења
310
Поени од реакции
10
kolku i da sakam da gi skrijam emociite tie se odrazuvaat na moeto lice i moeto odnesuvanje
 

Kajgana Shop

На врв Bottom