Дали враќањето на Бранко Црвенковски во СДСМ е пораз за таа партија?

Дали враќањето на Бранко во сдсм е пораз за таа партија?


  • Вкупно гласачи
    98
  • Гласањето е завршено на .

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.649
Поени од реакции
5.329
veruvam deka mnogu od onie sto se neodlu4ni vo vrska so toa kako ke glasaat na narednite izbori Branko ke gi upati da glasaat za SDSM
Да да..Не се сомневам во тоа, зошто ќе им се пофали и ќе ги потсети што направи со ветувањата кои им ги даде минатиот пат кога ги убедуваше:toe: Со она познатото...„На 15 Септември.....“
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281
Нервоза??:)
Од вакви>>

Не ме фаќа нервоза..Туку пролив и дијареа...
Ni edno ni drugo ni treto...tuku priznaj si begash od temata i direktni odgovori...nemash argumenti protiv mene pa kje udirash nisko so eden moj srpski avatar sho sum go stail na forumot.Kjuti pokrij se.
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Дали воопшто треба да се дискутира на оваа тема?

Многу очигледно дека неговто враќање Е пораз за сдсм.
Покажува дека таа партија уште долго нема да се реформира, ќе си остане со старата, искриминализирана, арогантно-аутистична и некомпетентна бага и ќе доживува нова низа порази, фигурирајќи како зомби од партија и опозиција.

Жално е што сеуште останува заложник на еден манипулатор како Б.Ц и си ги минимизира шансите да ја врати скоро целосно загубената доверба од народот.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.649
Поени од реакции
5.329
Ni edno ni drugo ni treto...tuku priznaj si begash od temata i direktni odgovori...nemash argumenti protiv mene pa kje udirash nisko so eden moj srpski avatar sho sum go stail na forumot.Kjuti pokrij se.
Другарче на втора страна има мој текст така поголем, прочитај го и ќе видиш што мислам за оваа тема..:)Аргументи?Кој аргументи бе?Оние на 15 Септември каде требаше да има по еден вработен во фамилија?Му спуштам капа...Го исполни ветувањето...Во оние фамилии каде беа двајцата вработени, ги направи еден..:toe:
 

theprince

Fan of Irony
Член од
3 февруари 2008
Мислења
1.256
Поени од реакции
155
Да да..Не се сомневам во тоа, зошто ќе им се пофали и ќе ги потсети што направи со ветувањата кои им ги даде минатиот пат кога ги убедуваше:toe: Со она познатото...„На 15 Септември.....“
pa da ustvari toa isto mu doagja branko so so 15-ti septemvri
gruevski so 100 4ekori napred -programata me razbiras neli..?
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.649
Поени од реакции
5.329
pa da ustvari toa isto mu doagja branko so so 15-ti septemvri
gruevski so 100 4ekori napred -programata me razbiras neli..?
Да да..Само што разликата е, што Бранко шлапна во вода, не ги исполни ветувањата...А Груевски, допрва треба да ги исполни..Ако не ги исполни, и за него истото важи..
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281
Многу очигледно дека неговто враќање Е пораз за сдсм.
Znam...i Mladenov taka se izraduva koga si reche...OP..go imam Branko vo raka...ke go jade sea so aferava...ama se zeznal i toa na golemo...a bidi sigurna deka e obratnoto :helou:

Другарче на втора страна има мој текст така поголем, прочитај го и ќе видиш што мислам за оваа тема..:)Аргументи?Кој аргументи бе?Оние на 15 Септември каде требаше да има по еден вработен во фамилија?Му спуштам капа...Го исполни ветувањето...Во оние фамилии каде беа двајцата вработени, ги направи еден..:toe:
SDSM ne ispolni edno vetuvanje pa zatoa beshe porazen...a DPBNE veti preku 1000 a ispolni 6 od niv t.e. Majskiot dogovor so DUI :tapp:
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.649
Поени од реакции
5.329
SDSM ne ispolni edno vetuvanje pa zatoa beshe porazen...a DPBNE veti preku 1000 a ispolni 6 od niv t.e. Majskiot dogovor so DUI :tapp:
А јас викам да почекаме да му заврши мандатот да видиме колку ќе исполни, па после да судиме нели?
 

theprince

Fan of Irony
Член од
3 февруари 2008
Мислења
1.256
Поени од реакции
155
Да да..Само што разликата е, што Бранко шлапна во вода, не ги исполни ветувањата...А Груевски, допрва треба да ги исполни..Ако не ги исполни, и за него истото важи..
samo bi dodal kako so mu trgnalo ke vazi ...a ne gledam stvarno nekoj kapacitet vo negovata vlada vetuvanjata da gi ispolni
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281
Да да..Само што разликата е, што Бранко шлапна во вода, не ги исполни ветувањата...А Груевски, допрва треба да ги исполни..Ако не ги исполни, и за него истото важи..
Koga e toa doprva bre...po 10godini? Znaesh ili neznaesh sho i se blizhi na Makedonija bez NATO i EU ...bashka izolacijata nego drugo pogolemo e vo prashanje...Megjusebna omraza i obvinuvanja eden megju drug na samite Makedonci dodeka Albancite i DUI seir ke gledaat.:tapp:
 
Член од
16 февруари 2007
Мислења
1.196
Поени од реакции
10
samo bi dodal kako so mu trgnalo ke vazi ...a ne gledam stvarno nekoj kapacitet vo negovata vlada vetuvanjata da gi ispolni
ке видиме бе! има уште 4 години што се секираш. ако исполни барем пола на коњ сме. со тие пола многу ќе се опраи државата!
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.649
Поени од реакции
5.329
samo bi dodal kako so mu trgnalo ke vazi ...a ne gledam stvarno nekoj kapacitet vo negovata vlada vetuvanjata da gi ispolni
Груевски даде беса..Ако не ја исполни бесата, ќе биде нешто слично како Бранко..За капацитетот ќе правиме муабет некаде за 3.5 години, кога ќе ги видиме потезите и чекорите на Груевски..Рано е да судиме!
Koga e toa doprva bre...po 10godini? Znaesh ili neznaesh sho i se blizhi na Makedonija bez NATO i EU ...bashka izolacijata nego drugo pogolemo e vo prashanje...Megjusebna omraza i obvinuvanja eden megju drug na samite Makedonci dodeka Albancite i DUI seir ke gledaat.:tapp:
Сега не сме во НАТО па се чудам како не сме распаднати?Овие сценаријава беа предизборен маркетинг кој го сееше опозицијата за да го заплаши народот за да гласа за нив.Мислеа пак ќе наседнат на сеењето страв,дека Македонецот ќе се исплаши и ќе гласа за нив..Заврши тоа..Ел Финито!Коњец!!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom