Дали враќањето на Бранко Црвенковски во СДСМ е пораз за таа партија?

Дали враќањето на Бранко во сдсм е пораз за таа партија?


  • Вкупно гласачи
    98
  • Гласањето е завршено на .

Zeng

Thinking inside the box
Член од
9 април 2008
Мислења
1.103
Поени од реакции
31
Веќе е јасно како ден дека Бранко ќе се врати во сдсм и тоа на чело на таа партија, но една мала дилема ме заинтригира а тоа е дали во таа партија има други лидери, интелегентни луѓе, некој со свој став за иднината на македонија или сите го следат само Бранко и неговата политика?

Што ова кажува за една од двете најголеми партии кај нас, дали таа партија е само еден човек?

Двапати изгубија на избори од новиот лидер на вмро-дпмне, дали ова значи дека се неспособни без Бранко?

Во вмро успешно се смени лидерот и продолжуваат да бидат влада на РМ, додке кај сдсм мораше Претседателот на државата да го помилува својот сопартиец кој сега му ја чува идната водечка позиција во сдсм.

Нека ми објасни некој бидејќи не сум член на некоја партија, туку само ги разгледувам работиве, како после ова да гласам за сдсм, за кого јас би го дал мојот глас кога по се изгледа и самиот иден стар лидер со своите постапки кажува дека во сдсм се неспособни луѓе?
 
Член од
25 септември 2007
Мислења
1.436
Поени од реакции
45
Да беше пораз, Груевски немаше да потроши 4 млн евра на пуштање по неговите тв куќи реклами за тоа шо направил и шо не направил Бранко исто како да сме во предизборна кампања, јас мислам дека е предност, а тоа и овие од влада го признаваат.
 
Член од
16 февруари 2007
Мислења
1.196
Поени од реакции
10
Да беше пораз, Груевски немаше да потроши 4 млн евра на пуштање по неговите тв куќи реклами за тоа шо направил и шо не направил Бранко исто како да сме во предизборна кампања, јас мислам дека е предност, а тоа и овие од влада го признаваат.
abe fakt e deka branko se vraka vo partijata samo zatoa sto znae deka ne izborive ke izgubi kako nikoj porano pa bara spas vo sdsm. toa kazuva deka sdsm ne e partija na clenovite tuku e partija na branko. on vi e tamu nesto kako svetec i kako on ke kaze taka mora da bide. bruka ziva e toa sto branko se vraka!!
 
Член од
25 септември 2007
Мислења
1.436
Поени од реакции
45
[acko]®;1638367 напиша:
abe fakt e deka branko se vraka vo partijata samo zatoa sto znae deka ne izborive ke izgubi kako nikoj porano pa bara spas vo sdsm. toa kazuva deka sdsm ne e partija na clenovite tuku e partija na branko. on vi e tamu nesto kako svetec i kako on ke kaze taka mora da bide. bruka ziva e toa sto branko se vraka!!
Ко вас љубчо шо ви беше или денес Гвујо, на тоа мислиш изгледа..:nesum:
 
Член од
16 февруари 2007
Мислења
1.196
Поени од реакции
10
се мисли во ВМРО-ДПМНЕ
a dali ja nekade sum kazal deka sum VMROVEC? aj malce te molam proceslaj po forumov i najdi moj mislenja pa ke vidis. ja go podrzuvam gruevski kako licnost ama ima i mnogu od taa partija sto ne mi se svigaat. ja ne sum vmrovec ja sum si samo anti sdsmovec!!
 
Член од
25 септември 2007
Мислења
1.436
Поени од реакции
45
[acko]®;1638387 напиша:
a dali ja nekade sum kazal deka sum VMROVEC? aj malce te molam proceslaj po forumov i najdi moj mislenja pa ke vidis. ja go podrzuvam gruevski kako licnost ama ima i mnogu od taa partija sto ne mi se svigaat. ja ne sum vmrovec ja sum si samo anti sdsmovec!!
мислиш дека целиот кадар, целото членство и симпатизерите на СДСМ се ѓубре така?, штета јас не го мислам тоа за ВМРО

според твоите мислења, плукање по едните, а правдање на другите - веројатноста е 99,7% да си вмровец..
 
Член од
16 февруари 2007
Мислења
1.196
Поени од реакции
10
мислиш дека целиот кадар, целото членство и симпатизерите на СДСМ се ѓубре така?, штета јас не го мислам тоа за ВМРО

според твоите мислења, плукање по едните, а правдање на другите - веројатноста е 99,7% да си вмровец..
zboram za rakovodstvoto. za VIDNITE LUGE! inaku imam mnogu simpatizeri na sdsm moj drugari i drugarki koj dusa davaat za sdsm.
a za vtoriot del od kaj znaes deka ne sum PEI. i oni se protiv sdsm!! inace ja gruevski go postuem od licni pricini. nema vrska so toa sto e so vmro. ja dodeka bese ljubco vo vmro gi mrazev od dnoto na dusata. ama nekoj raboti se smenija i uste se menuvaat!!!
 
Член од
25 септември 2007
Мислења
1.436
Поени од реакции
45
[acko]®;1638399 напиша:
zboram za rakovodstvoto. za VIDNITE LUGE! inaku imam mnogu simpatizeri na sdsm moj drugari i drugarki koj dusa davaat za sdsm.
a za vtoriot del od kaj znaes deka ne sum PEI. i oni se protiv sdsm!! inace ja gruevski go postuem od licni pricini. nema vrska so toa sto e so vmro. ja dodeka bese ljubco vo vmro gi mrazev od dnoto na dusata. ama nekoj raboti se smenija i uste se menuvaat!!!
Mar da ne ti e dae stance edno?
 
Член од
16 февруари 2007
Мислења
1.196
Поени од реакции
10
Mar da ne ti e dae stance edno?
ne e materijalno. go pocituvam zatoa sto go znam podolg period i znam kakov covek e. a pogotovo sega koga sum blizok so semejstvoto na zena mu. znam deka nema zadni nameri. ali toa vie od sdsm ne go svakate i ne ocekuvam da go svatite. i ne ve ubeduvam vo toa. ne ni mozam. isto kako sto vie ne mozete da me ubedite deka branko e dobar i deka ne kradel!

tuku aj dosta za mene i za mojata politicka opredelba. da se vratime na temata!
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Вие чатирате или така ми се чини?
 
Член од
25 септември 2007
Мислења
1.436
Поени од реакции
45
[acko]®;1638416 напиша:
ma neee... samo 2-3 posta da mu objasnam deka ne sum vmrovec... :)
Во ред. и мене ич не ми се свиѓа гарнитурата предводена од Груевски во ВМРО
 
Член од
16 февруари 2007
Мислења
1.196
Поени од реакции
10
Во ред. и мене ич не ми се свиѓа гарнитурата предводена од Груевски во ВМРО
и ја викам дека во таа гарнитура има луѓе кој крадат и кој работат зад грб. ама што да се прави? во секоја гарнитура има такви. само што некаде такви се повеќе а некаде помалце!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom