Дали верувате во натприродното?

Дали верувате?

  • Да

    Гласови: 324 64,3%
  • Не

    Гласови: 103 20,4%
  • Зависно (објаснете)

    Гласови: 77 15,3%

  • Вкупно гласачи
    504

Ninja

Кајгана на око
Член од
15 мај 2005
Мислења
623
Поени од реакции
9
Не би сакала темата да се сведе на "Да, верувам." и "Не, не верувам.". Пожелни се образложенија на таквите одговори.
 

elen4e_bonjovi

Dark Angel
Член од
10 мај 2006
Мислења
240
Поени од реакции
0
Znaete sto? Veruvam vo duhovi vo predviduvanja, vo samovili i slichno, pa so sakate mislete.Luge takvi stvari postojat!Pozdrav do site!:wub:
 
Член од
27 мај 2006
Мислења
74
Поени од реакции
1
Acid напиша:
Не, додека не видам нешто паранормално со сопствени очи.
Slicno e i moeto svakane na ovaa tema,megutoa nie seuste ja nemame tocnata granica megu normalnoto i peranormalnoto,nitu pa definicija za toa sto e paranormalno!!!!!!!!!!!!!!!!!:lud:
seuste neznaeme
koi se nasite moznosti,do kade se protega normalata,dali voopsto postoi nesto paranormalno???????????????ili seto toa za nas o zbunuvacko,cudno zatoa sto seuste ne sme go osoznale?????????NAJPRVO OVA TREBA DA GO RESIME!!!!!!!!!!!!!!
na kraj: ubo si kaza coekot-Mac))!:kajg: vidi nesto pogore!
 

Lucifer

Devil in a females body
Член од
7 мај 2006
Мислења
300
Поени од реакции
1
Ima svasta po svetov pa "duri" i "paranormala" ako moze taka da se kaze.Jas voopsto ne veruvam vo nisto slicno, megutoa ima luge so se ubedeni vo teorijata deka postojat duhovi i sl. sranja i se drzat do nea ko slep za stap i ponekat gi nosi do ludilo.EEE tuka ve cekav od kaj znaete deka tie ne bile ludi predhodno?Spored mene se e do psihata a, ako postojat takvi stvari togas postoi objasnuvanje za nivnata pojava kako i za se drugo,no poradi toa sto nasiot narod e na mnogu (spored mene) nazad so naukata,a i spored teorijata deka koristime 10% od mozokot sega za sega ako postoi paranormala nemoze da ja objasni ili osoznae.Lugeto se pravat za da se zbogatat pa izmisluvaat se i sesto.Pa postojat psihijatri sto ke te uverat deka gledas duhovi samo za da posetuvas seansi i toa duplo poise od ludak!Hmmm navistina li veruvate deka na deva marija i se javil duh u son i i go navestil potomstvoto?jas ne, i kako so ne veruem u toa ,taka ne veruem ni u ova drugoto
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Veruvam vo moznosta da postoi nesto ama dodeka ne vidam so moi oci ne bi kazal deka veruvam.
 
Член од
29 јануари 2006
Мислења
53
Поени од реакции
3
Mac)) напиша:
Ви текнува дека кога луѓето првпат го виделе огнот не знаеле да си го објаснат и мислеле дека боговите го прават...
Затоа сите дефиниции паѓаат во вода
Паранормални работи се работи кои не ги разбираме, а секако такви работи(кои не ги разбираме) постојат
Ко прво, лугјето не веруеле дека го праеле богови, туку као и секое животно се плашеле од него се до тој ден коа научиле да го скротуваат.
А иначе не, не веруем у нишо освен у Господ.
 

SteF

I love this Kich
Член од
19 март 2006
Мислења
2.183
Поени од реакции
1
ја лично не сум видел, од таму произлегува дека и не верувам, али ако се сведува на тоа да видиш, ако нешто такво сепак постои, ке треба сите да видиме, аа за тоа малце потешко.

ја би надополнил со тоа шо гледав на еден документарец, на некој му правеле операција, и нормално при операциии пациентите се под анестезија, успани, е фората беше шо после операцијата пациентот му отушол на докоторот (хирургот) и му кажал т.е. го прашал дали стварно при операцијата му паднал ножот (или незнам таму шо имал у рака за време на операцијата), а докторот потврдил.

паранормалното е шо пациентот тврдел дека ја прател операцијата од визината во операционата сала, како дух, ван неговото тело.
 
Член од
2 јуни 2006
Мислења
86
Поени од реакции
1
Ме мрзи да цитирам, ама за сите што рекаоа дека веруваат само ако видат нешто такво, ...

епа, ако верував само во тоа што можам да го видам, тогаш ќе верував дека пости само Скопје, Македонија и уште неколку места што сум ги посетил...

Размислете за ова:star:
 
T

trilobite

Гостин
Поентата е што луѓето си играат со ѓаволот и тоа го нарекуваат научен феномен.
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
veruvam ama znam edna rabota deka spored religijata postojat duhovi i raboti ama ne ni mozat nisto :) posto mislam deka pfffff so znam be
ima :)
 

ВМРО

Loved By Few, Hated By Many, Respected By All
Член од
12 септември 2005
Мислења
1.863
Поени од реакции
25
Veruvam....mi se ima sluceno nesto takvo...na vrakanje od kaj eden drugar kaj ABC teniskoto igraliste. Preminuvam ulica kaj Amerikanska ambasada i slusam nekoj kako me vika...mislev deka e drugarcevo.....se vrtam nema nikoj....pak prodolzuvam napred i pak slusam kako nekoj me vika po ime....se vrtam i gledam covek oblecen vo belo, bela kosa dolga mi mavta so rakata i mi vika "Vrati se nazad". Dete bev togas....6 odd....se isplasiv, mada i sega da mi se pokaze nesto takvo ne bi se vratil. :) Sepak jezivo bese.....
 

Гогото

MYSTIQUE
Член од
14 јуни 2006
Мислења
139
Поени од реакции
2
Викаат дека во праисториските луѓе имале еден дел од мозокот кој бил развиен и кој го користеле телепатски да придвижуваат предмети (со мисли), е сеа се верува дека со тек на време тоа поминало, а во последно време иам начекано некои црно бели снимки од луѓе што под јака концентрација можад да придвижат предмет....
 

MoNa`

Do you believe in perfection ?
Член од
18 април 2006
Мислења
1.702
Поени од реакции
6
Veruvam vo natprirodnoto
 

Kajgana Shop

На врв Bottom