Дали верувате во натприродното?

Дали верувате?

  • Да

    Гласови: 324 64,3%
  • Не

    Гласови: 103 20,4%
  • Зависно (објаснете)

    Гласови: 77 15,3%

  • Вкупно гласачи
    504
Член од
18 јули 2011
Мислења
58
Поени од реакции
20
хм...па...

искрено речено ни во господ не верувам
И јас во господ не верувам а верувам во останатото
--- надополнето: 13 јануари 2012 во 09:14 ---
ЗА ВРЕМЕ ОД 6-7 МЕСЕЦИ ДОБИВ 2 ПИСМА ОД НЕКОЈА СИ ДОНА ИЗАБЕЛА, КОЈА САКАЛА ДА МИ ПОМОГНЕ АМА ПРВО ДА КУПАМ КРСТ ИЛИ ПРСТЕН А ПОСЛЕ КЕ МИ БИЛО МНОГУ АРНО, КЕ СУМ БИЛ БОГАТ, КЕ СУМ ИМАЛ СЕ ШТО САКАМ И ДР. ГЛУПОСТИ. ИМА ЛИ НЕКОЈ ИСКУСТВО СО ТАКВИ РАБОТИ?
Јас и да и не
--- надополнето: 13 јануари 2012 во 09:23 ---
како мала мајка ми ме караше заради тоа што сум криела списанија за мачки и затоа цела вечер се нервирав и од нервоза мислем како да и вратам.По неколку дена спиев со мајка ми зашто татко ми беше 2-ра смена.Цело време ми се гледаа по ѕидовите бели стапала како чекорат.ја не верував во духови но сега верувам дека повеќе пати сум ги видела
 
Член од
13 ноември 2011
Мислења
53
Поени од реакции
20
zdravo pak do site.nema da ve trujam dali veruvate ili ne toa si e vase pravo ali veruvam vo edna rabotadeka postoi.cesto kazuvame deka ni se slucilo nesto ali na toa ne sme mu obrnale vnimanie.zaprasajte se zosto. poradi strav sigurno.stravot e edinstveno oruzje za da se soocis so nesto sto mislis deka ne postoi.znaci ako ne se plasime sigurno vi tvrdam deka sme ja posrale rabotata.znaci mnogu e bitno toj strav da se podeli so nekoj stogo iskusil toj strav. ne e bitno dali veruvate vo angeli i demoni vo duhovi li vampiri ili nesto drugo ali sigurno dlaboko vo vasata psiha postoi strav od ovie raboti zatoa sto ne mu obrnuvate vnimanie ali ti ke ve sledat sigurno dodeka ne se resim problemot.problemot ne se resav so molcenje tuku treba da se podeli toa so nekogo za da se najdi resenie.znci komunicirajte i zaedno ke gi resavame ovie problemi so zaednicki sili .znaetedeka bez rizik nema uspeh.ne cekajte da vi se sluci nesto poseriozno deluvajte navreme kako? podelete gi tie raboti so luge sto dlaboko veruvaat vo toa i ne se plasat da gi kazat ovie raboti.znci dozvolete zaedno da se borime taka ke bidime uspesni.znci podelete gi tie iskustva navreme .mozete da se pridruzite ili ne toa e vase pravo ali pomognete ni da se soocime polesno so ovie raboti.ve ocekuvam da komentirame za ovie raboti pozdrav do site vernici i nevernici.
--- надополнето: 15 јануари 2012 во 16:39 ---
znaci ne e se loso kolku sto mislime iminjata se strasni ali ne e se taka crno kako sto izgleda. ima i navistina mean mother fuckers ali ima i nekoi na koi mu treba i pomos od nas.mozime da pomognime dokolku se soo cime so niv.toa e rizikot zemi ili ostavi.
 
Член од
13 ноември 2011
Мислења
53
Поени од реакции
20
pisuvajte ve ocekuvam sakam komentari.kazete go svoeto mislenje priklucete se vo bitkava .kazuvajte sekakvi primeri ali bidete seriozni zato sto tie raboti se okolu vas.i gi molam site maloletni da ne se priklucuvaat zatoa sto ova ne e za niv
ajde hrabri moi voini isplukajte go losoto od vas
 
Член од
13 ноември 2011
Мислења
53
Поени од реакции
20
naukata i vistinata se dve razlicni raboti .naukata treba da se dokaze a vistinata da se otkrie jas sakam da otkrivam pozz
 

^amfibija^

vodozemec
Член од
31 јануари 2012
Мислења
38
Поени од реакции
14
иако ми се има случено една чудна случка, која нема никакво нормално објаснувње, освен духови и сл., сепак гласав дека не верувам во надприродното.
да се вратиме со некоја временска машина пред времето на тесла и да пикниме еден мп3 во џеб и одиме по улица...што ке не помислат лугето од тоа време? вештери, богови...?
иако ТВ ние секојдневие, иако воглавно знам на кој принцип работи, кое чудо е да гледаме и слушаме нешто што е далеку од нас...
сум читала и литература за и против натприродното, како една случка ја објаснуваат едните, а како другите.еве еден пример: се треселе чашите во некоја куќа, паѓале сами. едните викаат опседната е, а другите контраат и докажуваат дека точно над неа поминува далновод со големо магнетно поле и поради наглото приливање на магнетните бранови од време на време се случува таа работа. е сега не велам јас дека е точно едното или другото... можи има и трето...
ајде и гореспоменатата случка ке ви ја опишам. можеби некој ке се најде со логика и ке ми ја објасни, затоа што јас до сега не успеав.
над старата куќа кренавме поткровје, кое не беше малтарено, освен една соба која имаше и кнауф и малтер. надворешно нова дограма насекаде, значи без приатап од надвор ни дупче.во таа соба имав послано тепих, делови од регал(деллив),тв и нинтендо.точно под неа беше собата во која спиев јас(со иста димензија). да ви напоменам и дека живеам на периферија, каде близина од комшилук е оскуден и точно се знае кој каде е.исто така и да ви кажам дека не сум спанка, едвај се случува и чудо е да заспијам пред полноќ. таа ноќ таман се паркирав да спијам баш околу полноќ,ми беше мака... слушам како од кај надворешниот агол нешто се поместува. звук на дрвена површина како некој влечка горе. баш на тој дел каде беше парчето регал...здивот ми застана. ми се чини не дишев дели 10 мин од страв. кој е горе??? нема никаква шанса некој да влегол а да не се чуе. и ако е човек, зарем ќе е толку бучен? а што ако не е? мачка??? па таа не можи да влези најпрво од надвор, а камо ли да помести мебел... досмрзнав од страв кога во др. соба лимот од умивалникот пукна... никогаш не сторил такво нешто...сега што??? да спијам?-не да седам и слушам и се тресам?-е до кога? веке 1 сатот ближи... на кој да се јавам, свеста да му ја земам по ноќој:rolleyes:, комшии да будам па да ме заебаваат, размислувам... и на крај помина и страв и перде и се, се изнервирав в крај налутена влегов прво во долната соба при рака напалкав една метла и со трчанката се качив горе. не ке ме мачи секоја ноќ мене стравот... палам сијалици и гледам се е на место, дури и прашикната... ништо не поместено. секој агол од куќата до милиметар го прочешлав, решена, ако треба кој и да е прироедн или не да се испокршиме од мање-нисто....излегов лута и околу куќа завртив да видам пак (иако звукот точно се знаеше од каде доага)да не е некој било кој.. нема ништо, штама...си легнав и веке тоа не се повтори. др. ден зборав со комшивката(мајка во години). таа како и постарите темјан, крстена вода, не знам што...(сакаше да кажи има нешто) уз муабетот се газам од смеа кога и кажував хах... метлата ја грабнав, еве ме силна јас.. ами ако беше било што да начекав и велам што ќе напраев со метлата, ке го сметев хахаха.... смешки... исто ко ништо да не сум зела.... а таа вика добро е што си ја зела... „тоа“ се плаши од метли.... од тогаш на ваму, јас често престојувам сама на периоди, што и да беше тоа не се повтори. а баш би сакала да можам да си го објаснам...
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.058
Поени од реакции
1.250
Па може да се каже дека верувам иако до сега не сум имал таква случка.
 
Член од
19 март 2012
Мислења
1.439
Поени од реакции
3.810
Не знам дали верувам, али знам дека ми е страв од темница, страв ми е од паранормално...сакам да не верувам и преку ден, на сонце ништо од тоа не ми делува реално, али а се стемни - друга прича! Знам дека нема или скоро нема никакви научни докази за да се поткрепи постоењето на паранормалните активности, али изглеа иам прочитано превише книги од Stephen King :P
 

Christian Lovato

stonecold
Член од
2 април 2012
Мислења
601
Поени од реакции
272
Ми го избришаа предходниот коментар па...Верувам , затоа што истото ми се случило и мене,сум видел и дух , а и на сопствена кожа имам почувствувано магии и клетви.Како мал постојано плачев цело време онака од наеднаш , нашколо или дома или нагости.Мама не и даваше на баба да ми бае а на лекар ништо не ми направија,и еднаш баба и ја останавме сами дома оти мама и тато беа нагости , и нешто ме гушкаше и зборуваше и после ми помина.И демек апчињата о ми ги препиша лекарот помагале,како да не помагале.Кој сака нека верува , кој нејке нека не верува...:X3::rolleyes:
 

бутЕ

старлета
Член од
29 март 2011
Мислења
2.231
Поени од реакции
3.830
Цврсто верувам во натприродното...Особено во духови сеништа и вампири...Убеден сум дека постојат...
 

Christian Lovato

stonecold
Член од
2 април 2012
Мислења
601
Поени од реакции
272
Цврсто верувам во натприродното...Особено во духови сеништа и вампири...Убеден сум дека постојат...
па , треба да лапаш уште муви да сватиш дека сеништа не постојат.Тоа се вика парализа во сон.Се случува кога умот се буди а телото спие.Си го слушаме сопственото дишење а мислиме дека некој ни се приближува , гледаме темнина , а ни се затвараат очните капаци , не гуши нешто , неможеме да се мрднеме!Инаку постојат и лоши духови но не верувам дека баш и се нарекуваат сеништа!:sleep:
 

Why?

Самострел да зеам, да истепам тоа племе
Член од
3 мај 2009
Мислења
2.726
Поени од реакции
2.940
Абе зошто ми го избришавте постот? Каква тема таков одговор.

Не, не верувам во сра*а.
Подобро е сега?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom