Дали верувате во долги врски?

F

FARANG

Гостин
ako ne ti prais ke ti praat, recimo ja idev so edna ja smetav za postena 5 g na vremeto i posto imav goooolem potencijal kasno sozreav ko tikbvata ako e pogolema pojke vreme i treba da uzree, taka i ja, ama sum odbival radi nea (kurva) sto puti bolji sansi od nea, ali aj sve e skoslia u zivott JEBIA GA

Овде викаат - еvery hole is a goal...
 
Член од
11 јуни 2011
Мислења
249
Поени од реакции
166
Зошто ? Образложи ?
по мое колку подолга врска помелце страст во истат,понашање другарско чим е другарско можиш да се замериш за безвезе....нема љубоф...сеа че ми споредиш брак...ама брак и долга врско не е исто..брак ти е институција ..тое
 
Член од
21 јануари 2014
Мислења
210
Поени од реакции
444
Значи не е до карактерот, не е до личноста туку до желбата колку сакаш да бидеш со таа личност.

Јас имам три и пол годишна врска. Нон-стоп сум со него. Ако не се слушнеме бар на еден саат, автоматски си недостигаме. Не знам... мене искрено не ми е ни доволно времето што го минам со него. Бесконечност не ми е доволна, сакам уште. Нема никаква монотонија. Никогаш не ми е досадно, дури и да седиме и да правиме бесмислени муабети. Тој е едноставно дел од мене и го обожавам тоа. Не ги ни почувствував овие три и пол години кога поминаа.

Можеби е и до тоа дали партнерите се еден за друг. Но сепак најмногу влијае она колку навистина ја посакуваш таа личност блиску до тебе.

Еве на пример, моја блиска другарка има 4 годишна врска но никогаш не биле вака поврзани. Таа секогаш гледа да се ослободи од него, наместо со него сака да излезе со другарки. Не и недостига никогаш и дури и одговара ако не се види со него неколку недели.
Но сигурна сум дека го сака. Сигурна сум дека има љубов меѓу нив но едноставно нешто не е океј. Пламенот не е добар, можеби :нинџ:
 
L

loveisallaround

Гостин
Во драга кајгана делуваш ептен заљубено, а тука не веруваш во долги врски
Колку време сте заедно?[/qu
еден месец сме заедно а се знаеме 2 години...а претходно имав мноду долга врска...
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.048
Поени од реакции
13.540
Си била во долга врска а не веруваш во долги врски? :) и дали тоа значи дека и оваа ќе ја прекинеш пред да стане долга? :P

Како и да е, обично јас кога сум заљубена се надевам дека ќе трае до крајот на живото и си мечтаам, забегувам ;) затоа прашував
 
L

loveisallaround

Гостин
Си била во долга врска а не веруваш во долги врски? :) и дали тоа значи дека и оваа ќе ја прекинеш пред да стане долга? :P

Како и да е, обично јас кога сум заљубена се надевам дека ќе трае до крајот на живото и си мечтаам, забегувам ;) затоа прашував
не него нема да се влечкам толку...ако оди како што треба за година дена најмногу се мажам:)
 
Член од
13 август 2010
Мислења
956
Поени од реакции
1.098
Долгата врска е нешто што не се планира, што не може да се предвиди. Кога влегуваш во една врска не може кажеш оваа врска ќе ми трае 5 години или 5 месеци. Тоа се случува не приметливо, наеднаш се освестуваш и сфаќаш дека минал еден подолг период и дека си заглавил. Инаку да верувам во долга врска, верувам дека може да се одржи и опстане ако се залагаат и двајцата партенери. Сум имала долга врска и не жалам зошто убаво ми е било.
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.342
Мојата прва долга врска, подолга од неколку месеци, заврши со брак :)
 
Член од
25 февруари 2014
Мислења
41
Поени од реакции
32
Најдолгата врска ми била 4 месеци.. тоа не е ич долго, иначе верувам и коа ќе слушнам иделе 2 години и раскинале.. си мислам ја да имам врска 2 години па ќе го земам за маж хахах нема да раскинам со него. Многу е тешко барем ја така мислам после 2 години да раскинеш со дечко..
 
Член од
28 мај 2014
Мислења
4
Поени од реакции
1
Дефинитивно Да! верувам и тоа многу ево веќе 5 години сум во врска и веќе се планира и нешто позбилно :pipi:
 

Natural-girl

Morphine
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
5.246
Значи не е до карактерот, не е до личноста туку до желбата колку сакаш да бидеш со таа личност.

Јас имам три и пол годишна врска. Нон-стоп сум со него. Ако не се слушнеме бар на еден саат, автоматски си недостигаме. Не знам... мене искрено не ми е ни доволно времето што го минам со него. Бесконечност не ми е доволна, сакам уште. Нема никаква монотонија. Никогаш не ми е досадно, дури и да седиме и да правиме бесмислени муабети. Тој е едноставно дел од мене и го обожавам тоа. Не ги ни почувствував овие три и пол години кога поминаа.

Можеби е и до тоа дали партнерите се еден за друг. Но сепак најмногу влијае она колку навистина ја посакуваш таа личност блиску до тебе.

Еве на пример, моја блиска другарка има 4 годишна врска но никогаш не биле вака поврзани. Таа секогаш гледа да се ослободи од него, наместо со него сака да излезе со другарки. Не и недостига никогаш и дури и одговара ако не се види со него неколку недели.
Но сигурна сум дека го сака. Сигурна сум дека има љубов меѓу нив но едноставно нешто не е океј. Пламенот не е добар, можеби :нинџ:
Ме фаќа туѓ срам коа опишувате туѓи животи по форуми. :)

1. Ако веруваш во дечкото дека е the one, у принцип, треба да си го користиш времето најпродуктивно за да имате добра основа за заеднички живот со него во иднина (време за свое студирање, работење, заработување), и никогаш да немате караници заради твои лични проблеми со себе и својот живот ( време за само-грижа, вежбање, некое твое хоби, курсеви...).
Зошто најдобра основа за сериозна врска е кога и двајцата имаат најдобра врска со самите себе најпрво.

2. Да се зборува детално за тоа што правите во своите животи ствара само една меѓусебна зависност, кога одговорноста за твојот живот му е префрлена и на него, и обратно. И ондак, ако животот стане проблематичен, двајцата се виновни, по таа логика на се`споделување и пренесување одговорност. И така настануваат проблеми. Кога човек знае дека е сам во некои работи, повеќе се труди и не очекува однадвор.
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.231
Поени од реакции
4.102
Верувам само во долги интереси.
Се’ дури има интерес, ќе трае и врската.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom