Дали би му направиле нешто лошо на бившиот/та

ЈуријАркадиевич

Модератор
Член од
10 мај 2010
Мислења
1.175
Поени од реакции
5.012
Па, не. Не гледам причина да штетам на девојка со која сум бил. Без разлика на тоа какви се причините за раскинување. Штом сме раскинале тоа е за мене завршена приказна и не гледам зашто би се мешал во нејзиниот живот понатаму.
 
Член од
24 ноември 2017
Мислења
24
Поени од реакции
29
Мене ме мрзи 2 реда да напишам тука, а не па да мислам за одмазди.Би му се одмаздила така што би се фокусирала уште толку на работа, учење и напредување,е сега јас сум ладен карактер што не знае за жал према близок а не па према бивши, така да затварањето во соба би го заменила со пат до негде, гарант во тој раат и слобода ќе барам нови места за посета :D И секако многу благо, неизбежно ми е. Па нека гледа како уживам и нека пука, би пишувала уште ама ме мрзи :D
 
Член од
16 декември 2017
Мислења
9
Поени од реакции
8
Дааа, премногу ми згреши. Само незнам како, неможеш да повредиш човек што не те сака :toe:
 
Член од
19 март 2011
Мислења
56
Поени од реакции
19
Понекогаш ми доаѓаат разно-разни идеи за одмазда, ама после ќе се потсетам дека не сум до толку со заостанат ум, зошто да се трошат нерви и време на личност која не те заслужува :))))
 
Член од
30 април 2017
Мислења
10
Поени од реакции
21
Не.Едноставно не вреди да се замарам со идиот како него.
 
Член од
30 август 2017
Мислења
779
Поени од реакции
1.270
Фокусирајќи се на твојот живот, да напредуваш и уживаш и да гледаш своја работа и среќа е најголемата одмазда, ако се занимаваш со бившата после раскин и даваш уште повеќе причина дека правилно била одлуката нејзина за раскин и да те заборави како никогаш да не си постоел во нејзиниот живот
 

Kajgana Shop

На врв Bottom