Дали би му направиле нешто лошо на бившиот/та

Sora_Dono

The 14th
Член од
22 октомври 2011
Мислења
129
Поени од реакции
35
Ja bi sakal da ja iam edna pak, da si ja naredam onaka doggy style, ali da ja stai rackata od cesmata u usta, i taka koa ke je e8am da i se krsat zubite, mn brutal.
 
Член од
9 јануари 2008
Мислења
168
Поени од реакции
207
Само на еден бивш дечко сакав да му наштетам и да го повредам по секоја цена. Ама после тоа ми текна дека кармата е кучка и дека таа веќе му врати и за мене :)
 

Sora_Dono

The 14th
Член од
22 октомври 2011
Мислења
129
Поени од реакции
35
Само на еден бивш дечко сакав да му наштетам и да го повредам по секоја цена. Ама после тоа ми текна дека кармата е кучка и дека таа веќе му врати и за мене :)
Nah, karmickata vrska ne raboti na besmisleni sranja kao propadnati vrski...
 
Член од
27 септември 2011
Мислења
423
Поени од реакции
682
На ниеден од нив никогаш не би им наштетила. Напротив среќна сум кога ќе разберам дека на било кој од нив убаво им оди во животот, а криво ми е ако разберам дека имаат проблеми. Како и да е, на секој што бил дел од мојот живот му благодарам затоа што секој од нив на свој начин бил прекрасна личност и ми подарил убави моменти.
 
С

Сатори

Гостин
Свесно и со намера никогаш, напротив, се презирам сама себе сега кога сум in a good place за се што сум направила и кажала, тоа ме прави ужасна личност и се надевам дека ако еден ден имам можност би им надоместила за се.Тоа се прекрасни луѓе кои биле доволно храбри за воопшто да имаат било какви емоции за мене.
Сум била повредена неколку пати и страшно многу болело, но разбирам зошто и иако понекогаш не оправдувам, не сакам да држам лутина и омраза, премногу е, вистинските луѓе знаат да простуваат и да даваат втори шанси.А тоа се обидувам да бидам.

„Bittersweet memories
that is all I'm taking with me.
So, goodbye. Please, don't cry.
We both know I'm not what you, you need.
And I will always love you.
I will always love you.
I hope life treats you kind
And I hope you have all you've dreamed of.
And I wish to you, joy and happiness.
But above all this, I wish you love.
 

Sora_Dono

The 14th
Член од
22 октомври 2011
Мислења
129
Поени од реакции
35
Сум била повредена неколку пати и страшно многу болело, но разбирам зошто и иако понекогаш не оправдувам, не сакам да држам лутина и омраза, премногу е, вистинските луѓе знаат да простуваат и да даваат втори шанси.
>вистинските луѓе знаат да простуваат и да даваат втори шанси.

Fuck no. Vistinskite lugje znaat deka ne treba da davas vtora sansa, logika pozadi ova? ako moram da objasnuvam eve...

primer nr. 1

Idev so edna tipka nekolku dena, i sea ja si idam so drustvo posle cela vecer so nejze sedenje, tipkata me vara dur me nema, posle mi prizna, i ja sum kao, ok, zaebi ja tipkava, kurva e, kako i site drugi tipki. Idam da se vidam so nejze da i plesnam sve u faca, i tuka mi se desaa avatar moment, mi pagja od lipa onakvo belo so leta na raka, pa pak odletuva i sletuva kaj nejze u skut. I vikam ke i dadam vtora sansa. Si idam posle toa nakaj doma i sum kao, sho kur mi e na mene be? ja mentalen sum?

I pisav da zaborai na sve so sme se dogovorile itd.

2 dena posle toa se fati so tipot so me varase.

Can someone say consolation prize?

primer nr. 2

malce metaforicno

fakjas ringla, se goris, utre ja gleas istata ringla, po koja logika ke i dades sansa pak?

primer nr. 3

X drugar od porano, idese so edna tipka, sve top onaka, 3 god idea.

Raskinuvaat, zoso? Poso tipkata si se prcnala so nekoj drug.

I dae vtora sansa, guess what happened?

Se prcnala pak so toj.

primer nr. 4

Tipka ti vika deka te saka, raskinuvate zoso e nestabilna licnost i ima problemi so faktot deka e svinja debela, iako toa ne ti preci tebe i povekje pati si ja reassure-nal deka e taka. Koa vikam raskinuvate, mislam ona ti raskinuva tebe(mene u slucajov). Jade posle gomna na site deka sum sakal samo da ja dupam ova ona, the usual female strategy to maintain the image her friends have for her.

>open her pictures on facebook of places we usually hung out

>every single description has something like "we walked this road so many times, bla bla bla"

vtora shansa? fuck that, ako ne mozela da me zadrzi, ili ako ne mozela da se spravi so toa, ne zasluzuva vtora sansa, a poso si mislela deka sakam samo da ja dupam, za sex moze samo da mi se javi, sloboden sum 24/7

primer nr. 5

okolu 5-6 pati i dadov "vtora sansa" na edna tipka (see what I did there?)

sekoj pat sve poise i poise stanuvase paranoicna deka ja varam

zadnjiot put mi raskina zoso ne sum i vratil na poraka na facebook... bev u prodavnica lol

bese neso vaka - "nekjam oci da ti vidam, ke te blokiram i da ne si me adnal vise"

2 months later me adnue ona

zaklucok - fuck second chances, ima 7 bilioni lugje, od tie pola da se zenski i od tie 10% da se na age range so mi odgovara, imam use 350 milioni tipki minus ovie 15tina so sum idel so niv da im daam prva sansa...

challenge accepted

inb4 so kakvi tipki si idel ti be?

ocigledno takvi so ne zasluzuvaat vtora sansa
 
Член од
24 февруари 2014
Мислења
8
Поени од реакции
5
Nikogas ne bi sakala da nastetam na bivsite bidejki se bile del od mojot zivot no eden isklucok toj go mraz od dnoto na dusata bidejki iako vele 2 godini pominaat toa ceka prilika samo za da mi ja uniti segasnata vrska no kolku i da se trudi dzabe mu evtrebase na vreme da si misli pred da go fatam so druga kaj nego.. Seka jas sum si srekna i neka se goni u pm..
 
L

loveisallaround

Гостин
не би му направила ништо лошо...нека си биде среќен само подалеку од мене;)
 
Член од
27 август 2012
Мислења
1.024
Поени од реакции
2.539
Не им правам ништо.Тоа што ме нема со никаков контакт со мене им е доволна казна.
 
Член од
10 февруари 2010
Мислења
819
Поени од реакции
290
Зошто би правел лошо или мислел лошо?
Па си ја сакал таа личност пред некое не-далечно време. Како наеднаш да се промениш?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom