Дали Љубчо Георгиевски треба да се врати на политичката сцена во Македонија?

Член од
24 септември 2008
Мислења
68
Поени од реакции
2
takov kako nego ne ni treba tuka. osven ako nego stavime na klada vo centarot na gradot i site da gledame seir.
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.742
Поени од реакции
9.866
Љубчо алијас Геориевски-блгаринот ми иде да го обесам на плоштад за некое дрво и тоа како Мусолини што го обесиле да виси надоле,кога ќе ми текне кога правеше балови и валцери се замишљаваше како да е Луј 16-ти у Версај мамицата му ебам ,и уште сега го гледам на некои форуми он ни држи уште предавања како да преговараме со Грцишта ва за името,мамицу му ебам,крфта негова..:zid::zid:
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.646
Поени од реакции
5.322
Србо, вака сега. Идејата на МилошевиЌ е била да преку неговите слуги во Македониај ( презентирани преку челните леѓе од македонската левица и тајните служби), да ја економски уништат Македонија и така полесно политички ја ја изменаџираат. Не го оправдувам Љ. Георгиевски за многу работи, пред се за корупцијата во негово време, но тоа го правеа сите други и тоа во поизразена форма. Досега никој не кажа дека СДСМ треба да се забрани заради штетата која ја направи на Македонија на економски и национален план.
Канзур за корупција не правиме муабет..Правиме муабет за еден човек кој уживаше ОГРОМНА доверба кај Македонскиот народ,беше дури и Премиер, и тој истиот човек ГО ИЗНЕВЕРИ народецот земајќи си бугарски пасош, да ја оставиме корупцијата..
Ќе употребам една метафора...

Имаш убава крава, полна млеко, дневно дава по максимум млеко, и се останато... Ти ја оставаш кофата, молзиш млекото, и на крајот кравата ја турка кофата со млеко...Кое фајде си го видел од кравата? Џабе дала толку млеко, кога на крајот мравите ќе го пијат...Тоа е исто со Љубчо..Што и да сторил, се му паѓа во вода со б`лгарскиот пасош...

Љубчо и Бранко, и едниот и другиот уживаа огромна доверба кај Македонскиот народ, но на крајот народов беше изигран и од едниот а и од другиот..Луѓето буквално очи си вадеа меѓусебно поради нив, додека тие пијаат кафе во Комерцијална банка.. Си се обезбедија тие за внуци и пра-правнуци..Ете како се станува од голтар до цар...
 
Член од
5 јуни 2008
Мислења
3.632
Поени од реакции
5.724
Никако! Од такви како него цел живот страдаме и неаме своја држава!
 
Член од
20 февруари 2007
Мислења
71
Поени од реакции
1
гледам многу малоумни луге овдека,значи единствениот грев на љубчо му е што беше за незвисна македонија,е од кога се отствари таа идеја тој е под константен притисок од сите ју кодоши во МК а нив ги има многу и на сите страни затоа и не мозе да се донесе законот за лустрацуја.и после сето тоа што му се случуваше на човекот мораше да замине од сопствената држава .е сега гледам овдека ке го бесат дека е лопов и што ти не,а и самите не знаа зошто.е сега го гледам цовекот на ТВ и ги слушам неговите ставови од кои бев изненаден и потполно не е во право ама гледам голема бука се дига , а нели тој е маргинална лицност и никој не го слуша што значи дека некои структури се уште работат во македонија и не можат да му простат за независноста на МК,а гледам и обицните луге покрај сето тоа бомбандирање од информации против љубчо им е влезено во подсвеста односно им е испран мозокот.само не ми е јасно пример љубчо и бранко гледам имаат ист став за името и тоа бранко е председател и никому ништо ,потоа 90% б.ц ја направи приватизацијата ама не љ.г е лоповот,потоа љ.г велеше да се пресметаме со учките ,а б.ц ке решава се на мирен начин само да дојде на власт ама не љ.г е предавникот.единствено погреши тоа што не требаше да земе баш бугарски пасош бидејки имаме отворени прашања со нив но никогаш нема да му го заборавам тоа што беше за независна МАКЕДОНИЈА ,за свои пари за своја репрезентација.гледам некои велат дека човекот кој бараше за независна македонија е бугарин,па после ѓаволот ни е крив кога бугарите ке велат дека ние сме бугари
 
Член од
25 јуни 2007
Мислења
2.307
Поени од реакции
1.134
гледам многу малоумни луге овдека,значи единствениот грев на љубчо му е што беше за незвисна македонија,е од кога се отствари таа идеја тој е под константен притисок од сите ју кодоши во МК а нив ги има многу и на сите страни затоа и не мозе да се донесе законот за лустрацуја.и после сето тоа што му се случуваше на човекот мораше да замине од сопствената држава .е сега гледам овдека ке го бесат дека е лопов и што ти не,а и самите не знаа зошто.е сега го гледам цовекот на ТВ и ги слушам неговите ставови од кои бев изненаден и потполно не е во право ама гледам голема бука се дига , а нели тој е маргинална лицност и никој не го слуша што значи дека некои структури се уште работат во македонија и не можат да му простат за независноста на МК,а гледам и обицните луге покрај сето тоа бомбандирање од информации против љубчо им е влезено во подсвеста односно им е испран мозокот.само не ми е јасно пример љубчо и бранко гледам имаат ист став за името и тоа бранко е председател и никому ништо ,потоа 90% б.ц ја направи приватизацијата ама не љ.г е лоповот,потоа љ.г велеше да се пресметаме со учките ,а б.ц ке решава се на мирен начин само да дојде на власт ама не љ.г е предавникот.единствено погреши тоа што не требаше да земе баш бугарски пасош бидејки имаме отворени прашања со нив но никогаш нема да му го заборавам тоа што беше за независна МАКЕДОНИЈА ,за свои пари за своја репрезентација.гледам некои велат дека човекот кој бараше за независна македонија е бугарин,па после ѓаволот ни е крив кога бугарите ке велат дека ние сме бугари
Бил за независна Македонија тоа е ОК. На крај кој му е крив никој не го тераше да земе Бугарски пасош сам си зема и сега и да се врати на политичка сцена џабе му е. Народот ќе му покаже каде му е местото.
 
Член од
7 мај 2005
Мислења
1.231
Поени од реакции
307
Тоа му беше маската на лудото татариште, дека е за независна Македонија. Врбуван од Татарите, ги издаде сите национални интереси на Македонија и украде се што можеше. Грчиштата го возеа на јахти за да стане нивни - и стана. Многу поише украде од она ушлено Бучко што не можам со очи да го гледам. На крај краева кога го притегнаа и формално стана она што секогаш бил - Бугар!!

А бе да им се сотре семката и на него и на Бранко!! Не дај Боже да се врати, ќе му ибеме мајка и шајка. А и на Бранко не му е сигурна работата, ќе лета уште малце, а после не се знае што го чека. Само нека се скинат еднаш од грбот на народов тие гадови.
 
Член од
12 февруари 2007
Мислења
892
Поени од реакции
4
гледам многу малоумни луге овдека,значи единствениот грев на љубчо му е што беше за незвисна македонија,е од кога се отствари таа идеја тој е под константен притисок од сите ју кодоши во МК а нив ги има многу и на сите страни затоа и не мозе да се донесе законот за лустрацуја.и после сето тоа што му се случуваше на човекот мораше да замине од сопствената држава .е сега гледам овдека ке го бесат дека е лопов и што ти не,а и самите не знаа зошто.е сега го гледам цовекот на ТВ и ги слушам неговите ставови од кои бев изненаден и потполно не е во право ама гледам голема бука се дига , а нели тој е маргинална лицност и никој не го слуша што значи дека некои структури се уште работат во македонија и не можат да му простат за независноста на МК,а гледам и обицните луге покрај сето тоа бомбандирање од информации против љубчо им е влезено во подсвеста односно им е испран мозокот.само не ми е јасно пример љубчо и бранко гледам имаат ист став за името и тоа бранко е председател и никому ништо ,потоа 90% б.ц ја направи приватизацијата ама не љ.г е лоповот,потоа љ.г велеше да се пресметаме со учките ,а б.ц ке решава се на мирен начин само да дојде на власт ама не љ.г е предавникот.единствено погреши тоа што не требаше да земе баш бугарски пасош бидејки имаме отворени прашања со нив но никогаш нема да му го заборавам тоа што беше за независна МАКЕДОНИЈА ,за свои пари за своја репрезентација.гледам некои велат дека човекот кој бараше за независна македонија е бугарин,па после ѓаволот ни е крив кога бугарите ке велат дека ние сме бугари
LG bese prv sto bese protiv korupcija.Za taa cel se odluci siot reket ne da odi vo privatni dzepovi,tuku vo partija.Zatoa i bea osnovani firmi.
Arno ama…to ne im odgovarase na mnogu.
I vnatre i nadvor.Ednostavno postojat biznisi koi redovno na rati davaat…I zemaat…nesto kako ovoj Bajrush…

Ponatamu Sdb se zamesa…citajte go moj post odgovor na Winston…
BS go trgnaa…I bese q of time…
Na kraj i Ustaven sud donese odluka deka ne smejat partii da imaat imot…
No imase i cesni budali…videte go LB…si dojse pari od Hr si kupi kuca…a pazete drugar mu na zimi majka go zede Brioni…

Ona sto sakam da kazam…
Onoj kapital,po odluka na sudot sto ojde na smetka na bliski na NG siot otide...Nema Mepring,Accent,Trudbenik...
Onoj sto ojde kaj na LG…siot e tuka…I Trmp,i Besk…

Tuka negde lezi pricina zosto postojno Vmro ne go smisluva...

No vizii ostanuvaat...MK e seuste nikakva mada naoreduvame...
Isto nekoj rece protiv Cile...pa i toj ko vide so koj si ima rab se trgna...mislam na `06.
 
Член од
29 јуни 2005
Мислења
1.284
Поени од реакции
14
LG bese prv sto bese protiv korupcija.Za taa cel se odluci siot reket ne da odi vo privatni dzepovi,tuku vo partija.Zatoa i bea osnovani firmi.
Arno ama…to ne im odgovarase na mnogu.
I vnatre i nadvor.Ednostavno postojat biznisi koi redovno na rati davaat…I zemaat…nesto kako ovoj Bajrush…

Ponatamu Sdb se zamesa…citajte go moj post odgovor na Winston…
BS go trgnaa…I bese q of time…
Na kraj i Ustaven sud donese odluka deka ne smejat partii da imaat imot…
No imase i cesni budali…videte go LB…si dojse pari od Hr si kupi kuca…a pazete drugar mu na zimi majka go zede Brioni…

Ona sto sakam da kazam…
Onoj kapital,po odluka na sudot sto ojde na smetka na bliski na NG siot otide...Nema Mepring,Accent,Trudbenik...
Onoj sto ojde kaj na LG…siot e tuka…I Trmp,i Besk…

Tuka negde lezi pricina zosto postojno Vmro ne go smisluva...

No vizii ostanuvaat...MK e seuste nikakva mada naoreduvame...
Isto nekoj rece protiv Cile...pa i toj ko vide so koj si ima rab se trgna...mislam na `06.

Se e mnogu tochno osven podatokot za L.B.

Во дневникот Време, на 20 јуни, беше објавено искажување на ексминистерот за внатрешни работи ПавлеТрајанов....Трајанов во статијата уште изјавува декаво 1999 г. Шутурков им платил милион марки на Љубе Бошковски, Пане Велев и Драган Даравелски. После тоа, овие тројца пулени на Љубчо Георгиевски го оставиле на раат ресенчанецот Данаил Шутурко да си го тера шверцот. Арно ама, наскоро самата тогашна влада се впуштила во матните бизниси, зашто ДБК имала огромен доказен материјал: од фотографии до искажувањето на Трајанов, арчењето новинарска хартија за шверцот со цигари веќе е целосно депласирано. Постојат сите услови извршната власт да покрене кривична постапка, а и Собранието мора да формира анкетна комисија. .
 
Член од
12 септември 2008
Мислења
271
Поени од реакции
42
Hehe abe kakva polemika se vodi ovde?LjuBcho e bugar so tapija! Ili likvidacija ili zabranet vlez vo MKD za semkata negova!Dokolku se odlucat za likvidiranje,neka me iskontaktiraat.Imam prekrasni idei shto da im pravime na takvite kako nego.
 

Ra

Член од
15 февруари 2008
Мислења
417
Поени од реакции
5
А какви идеи имаш за справување со, на пример, учките? Па со Харие Костоу? Па со Штерули Зику? Па Јани Мерак-Крадуљи? А Штерију Наку?Што тие истите идеи не ги примениш на нив? Да не си им соучесник, т.е.сонародник?
Дедо Алеко, да не си мало мање Дедо Алеко а малку повеќе некаков Јањи?
 
Член од
23 октомври 2008
Мислења
137
Поени од реакции
9
Зашто ли се враќа на политичката сцена ? Можеби затоа што од ден на ден се е поголем бројот на бугарски државјани во Македонија. Да се прашувам јас нешто, све би истерал тоа од државава.
 
Член од
3 октомври 2008
Мислења
39
Поени од реакции
1
Зашто ли се враќа на политичката сцена ? Можеби затоа што од ден на ден се е поголем бројот на бугарски државјани во Македонија. Да се прашувам јас нешто, све би истерал тоа од државава.
Zatoa vo Makedonija treba da se ukine dvojno drzavjanstvo_Ovde treba da ima Makedonski-albanec,Makedonski-srbin,Makedonski-rom,Makedonski-vlav...itn.
 
Член од
22 февруари 2008
Мислења
1.647
Поени од реакции
45
За кој црн Љубчо правиме муабет ? За оној кој во повеќе наврати последниве две години јавно преку медиуми заговара нова балканска конференција за поделба по етничка линија ? Неговите ставови, а и ставовите на другарка му Доста, која не ја интересираше Македонија од Групчин натака добро ни се познати..... Затоа деф у пичку материна и двајцата....Нека ги држат рацете подалеку од Македонија !!!
 
Член од
9 октомври 2007
Мислења
1.126
Поени од реакции
24
Зашто ли се враќа на политичката сцена ? Можеби затоа што од ден на ден се е поголем бројот на бугарски државјани во Македонија. Да се прашувам јас нешто, све би истерал тоа од државава.
Да, така е најубаво. Бугарите во Бугарија, а Србите во Србија. Се сложуваш Равногорец?:helou:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom