ДО КОГА?

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
Ако погледнеме реално , политичката сцена се менува секојдневно во Македонија, сега барем имаме млад кадар и кој ако ништо повеќе, ете го застапува нашето постоење. Не велам дека можеби имаат некои задни намери ама мене како Македонец ми е важно таков и да останам. Вистина е дека Македонската економија не оди напред за жива глава, дека македонските политичари штаваат пари, бизнисмените работат а обичниот народ кој е нај најмногу броен, тапка во место. Е образованието е многу важно, интелектуалноста, организираноста , културата...Ако ние сме спремни да израснеме во еден таков менталитет и со вешто спремени планови и ставови се спротивставиме на секоја една структура која и на најмал начин му штети на Македонецот и неговата Татковина , тогаш работите неизбежно ќе се променат!
Размислете како треба да дејствувате, што фалеше сиве овие години???
Ако размислуваме со сопствен мозок,а не партиски испран мозок може да дејствуваме.Но треба и да се обединиме,наместо да се делиме на ВМРО и СДСМ.:smir:
Што фалеше овие 18 години????
-намалување на мито и корупција
-намалување на стапка на невработеност
-зголемување на ПЛАТИТЕ
-отворање нови работни места
-подобро образование без корупција и партиски книшки
-подобрување на животен стандард.......
И уште многу други работи
А најосновното е ПОЧИТУВАЊЕ на МАКЕДОНСКИОТ НАРОД од страна на политичарите,кое за жал во овие 18 години го НЕМАМЕ.
 
Член од
24 јуни 2008
Мислења
1.705
Поени од реакции
75
Последното што си го напишала, треба да го ставиш на прво место.
А таа почит треба да ја заработиме или да ја заслужиме, треба да се избориме за неа. Политичарите се наши работници , а не ние нивни робови!
Останатите работи кои си ги набројала неминовно ќе си дојдат сами по себе додека се започне од некаде и се средуваат работите систематски и успешно.
Македонскиот народ сака да знае секоја влада и секој политичар што работи и како работи, а затоа се потребни стручни кадри, непартиски луѓе кои пред се ја сакаат Македонија ...
 

FOREX-Macedonia

FOREX trader
Член од
9 февруари 2009
Мислења
131
Поени од реакции
10
Ако размислуваме со сопствен мозок,а не партиски испран мозок може да дејствуваме.Но треба и да се обединиме,наместо да се делиме на ВМРО и СДСМ.:smir:
Што фалеше овие 18 години????
-намалување на мито и корупција
-намалување на стапка на невработеност
-зголемување на ПЛАТИТЕ
-отворање нови работни места
-подобро образование без корупција и партиски книшки
-подобрување на животен стандард.......
И уште многу други работи
А најосновното е ПОЧИТУВАЊЕ на МАКЕДОНСКИОТ НАРОД од страна на политичарите,кое за жал во овие 18 години го НЕМАМЕ.

За се оваа треба само вистинските луѓе на вистинските места, досега со оваа македонската политика неможе да се пофали но барем има знаци дека сме на дното и знаци на одредени отскокнувања од дното, значи промена на тренд кој се надевам ке трае многу повеќе ос 18 години.
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
Ја читам Кајгана и си потпевнувам „Избори се ближат“ во Кока Кола новогодишниот ритам. Кога се накотивте, да ви **** мамата?
 
Член од
29 декември 2008
Мислења
1.505
Поени од реакции
43
ТОА МОЖЕ ДА ГО КАЖЕМЕ,АМА АКО СЕ ОБЕДИНИМЕ КАКО НАРОД.
СЕ ДОДЕКА ИМА ПОДЕЛБА НА ВМРОВци и СДСМовци ЌЕ БИДЕ ВАКА КАКО ШТО Е.НАЈСЈАЈНО НИ ПРИБЛИЖНО НЕ Е.:salut:
Македонка да те прашам јас нешто?А што мислиш ти зошто е вака?Мислиш дека партиите не делат?А кој не делеше кога не беа партиите.И кога беше социјализмотимаше исти поделби.Поделбите на бугарофили и србомани постоеле од секогаш.Но јас сум тотално разочаран од самиот народ.Велат каков народ таква власт.Самите си ги бираме.И кој ни е после крив?Сепак мислам дека брзаш кога даваш мислења за оваа влада.Не затоа што тера како треба туку затоа што мислам дека треба да се почеказа да се видат резултати.Овие три години се малку за да се даваат билокакви критики.Во една куќа што некој ја разрушил до темел од кај ќе почнеш да реновираш?.Факт е непобитен дека досега немаше направено ништо од реформите.Реформите сега почнаа.Ние немаме ни претстава колку тие ќе бидат болни.Досега само се крадеше.Знам дека ако ти напишам нешто против СДСМ веднаш ќе ме обоиш но тоа е партијата која во минатите години остави пустош.Да не набројувам сега затоа што тоа нее темата но и тоа придонесува за нашите поделби.Јас не знам на колкава возраст си ти но јас добро ги памтам што правеја по средните училишта (Мислам на тогашната СКМ)кога делеја членски книшки.Кој се можеше да земи книшка без која вработувањето во понатамошниот живот не можеше да се замисли.Е тие структури се сега тие кои жарат и палат без разлика што на власт се Грујо или кој било.Тоа е една од најголемите причини за нашите поделби верувај ми.Исега кога ќе ги гледам членовите и помладокот на СДСМ ја гледам истата препотентност и ароганција.Тие се најголемите делачи на Македонците.
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
Ја читам Кајгана и си потпевнувам „Избори се ближат“ во Кока Кола новогодишниот ритам. Кога се накотивте, да ви **** мамата?
Не ти го разбирам делот:Кога се накотивте?????
На што и кого мислиш?
Темата и прашањето се многу јасни.:salut:
 

Dobro Momce

Radikalono ostro
Член од
7 февруари 2009
Мислења
10
Поени од реакции
0
Bravo GENIJALKCI. Do koga vaka? Zasekogas! Zosto zasekogas ke postojat ovci za sisanje. Luge koi ne razmisluvaat, tuku ostaavat drug da odluciva za niv. Ke kukame i placeme kako Kalimero, deka ne e fer i deka samo nas vaka ni pravat, i ke barame spas vo nekoj Branko, Grujo, Frcko, Ljube, ili slicna bogato nafatirana karikatura. So pametot napret, I RAZMISLI DOBRO!
 

RIZTETO

Somebody stop me
Член од
3 јуни 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
75
да бе. ИЗБОРИ СЕ БЛИЖАТ- Г&З6ВИ СЕ ЛИЖАТ

:tapp::tapp:
 
S

smart ass

Гостин
КОГА кога ке научиме да бидеме луге знаенјето е сила знаенјето е мок не се криви политичарите баграта рајата ни е таква се тепаат брат со брат се караат и не се сакат со години брат со брат едниот вмро другиот сдсм иронија луге:kesa::music5:
 
Член од
21 февруари 2009
Мислења
1.315
Поени од реакции
47
Podelbi ima sekade ama kaj nas ima radikalni razmeri, si ziveeme vo svoi svetovi , si citame toa sto sakame da slusame i toa sto ni odgovara,fakti sto ne ni se dopagaat ne gi prifakame i da ne redam uste mnogu, toa e nasata realnost.Koj e kriv ? Glupiot narod a ne politicarite.
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
Podelbi ima sekade ama kaj nas ima radikalni razmeri, si ziveeme vo svoi svetovi , si citame toa sto sakame da slusame i toa sto ni odgovara,fakti sto ne ni se dopagaat ne gi prifakame i da ne redam uste mnogu, toa e nasata realnost.Koj e kriv ? Glupiot narod a ne politicarite.

Жалосно,ама вистинито :toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom