Грчки туристички автобуси нагрдени во Охрид!

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.650
Поени од реакции
9.855
И сега треба на нивно ниво да се спуштаме? Тоа ми е мене цел овреме поентава зашто сум против вакви испади бидејќи се покажуваш в одивјачко светло на исто рамниште како египјаните од хелас. Епа тоа мене ме енрвира што ние не покажуваме култура а се правием п офоруми дека сме најстар и најцивилизран народ кој никому ништо не згрешил.
не се праи паметен...тебе некој да те малтретира цело време..да те тепа да те мава пари да ти зима ти нема нишо да напраиш а???
нема да сакаш да се спуштиш на негово ниво така..ќе трпиш цело време

не напињај више ај
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
И сега треба на нивно ниво да се спуштаме? Тоа ми е мене цел овреме поентава зашто сум против вакви испади бидејќи се покажуваш в одивјачко светло на исто рамниште како египјаните од хелас. Епа тоа мене ме енрвира што ние не покажуваме култура а се правием п офоруми дека сме најстар и најцивилизран народ кој никому ништо не згрешил.


и што ако го сменивме знамето со тоа само добивме повеќе бидејќи 8-кракото сонце е постаро од 16-кракото сонце и според сите логики прво постоело 8-крако па од него покасно се развило во 16-крако сонце што сега испаѓа дека од нашете знаме настанало знамето на кутлеш и пак ние сме победници. Ама за се ова треба да се има знаење а не со сила како дибеци да се решаваат проблеми.
А ти добар ли си со здравјето????
Не ли ти е некултурно и нецивилизирано сето она што ни го праат гејците???????И не ли ти е срам цело време да се повторуваш,а гледаш дека одиш од глупост во поголема глупост со постовиве:tapp::tapp:
Ги жалиш гејцине,а не го жалиш Македонскиот народ:tapp:И ние не сме покажувале култура,па уште и ти најде да објаснуваш?Кога гледаш од другата страна(гејците) како се однесуваат спрема нас Македонците,а ние цело време трпиме и сме културни.....епа нашата култура има граница.Неможе цело време да играме како што ни свират,само за да бидеме културни и да не ги навредиме ЕУ,НАТО,гејците......
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
А ти добар ли си со здравјето????
Не ли ти е некултурно и нецивилизирано сето она што ни го праат гејците???????И не ли ти е срам цело време да се повторуваш,а гледаш дека одиш од глупост во поголема глупост со постовиве:tapp::tapp:
Ги жалиш гејцине,а не го жалиш Македонскиот народ:tapp:И ние не сме покажувале култура,па уште и ти најде да објаснуваш?Кога гледаш од другата страна(гејците) како се однесуваат спрема нас Македонците,а ние цело време трпиме и сме културни.....епа нашата култура има граница.Неможе цело време да играме како што ни свират,само за да бидеме културни и да не ги навредиме ЕУ,НАТО,гејците......

Па некултурно ми е она што го прават грците н озошто и од нашиот народ да вратат со таква некултурна порака. Тоа значи дека и ние сме некултурни. Јас сум христијански воспитан а во билијата учењето на господ исус христос е многу прецизно кога вика ако некој те удри ти сврти м уго и другиот образ зашто голема е вашата награда на небото .А ние што правием враќаме со иста мерка и се спуштаме на нивно ниво. ја не ги жалам гејците само потенцирам дека они ја користат оваа наша примитивност што дигаат прашина и му кажуваат на европа исветот еве и они се дивјаци овие ли во нато и еу овие треба да бидат затворени и изолирани. И таква моќ има хелас за да приакже таква слика во европа а таква помош добива од нашите некултурни и дивјачки потези како овој со пишување на пораките врз автобусите.
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Треба да се воведе уште една причина за добивање бан.... - КРЕТЕНИЗАМ!
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Зоте се убивме од ќутење последниве 18 години бре, и кое фајде од сето тоа ?



Вака има една многу добра поговрока која вели - Трпеливоста е одлика на супериорните :wink:
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
И сега треба на нивно ниво да се спуштаме? Тоа ми е мене цел овреме поентава зашто сум против вакви испади бидејќи се покажуваш в одивјачко светло на исто рамниште како египјаните од хелас. Епа тоа мене ме енрвира што ние не покажуваме култура а се правием п офоруми дека сме најстар и најцивилизран народ кој никому ништо не згрешил.


и што ако го сменивме знамето со тоа само добивме повеќе бидејќи 8-кракото сонце е постаро од 16-кракото сонце и според сите логики прво постоело 8-крако па од него покасно се развило во 16-крако сонце што сега испаѓа дека од нашете знаме настанало знамето на кутлеш и пак ние сме победници. Ама за се ова треба да се има знаење а не со сила како дибеци да се решаваат проблеми.
А на какво ниво треба да се спуштиме?Да ги оставиме тие да малтретираат наши луѓе, а ние овде да седиме и да си ќутиме?Тие нека си играат со нас таму, а ние ќе играме како што ќе ни свират.Е не може така, треба да им се врати на направените злодела.

И викаш што ако го сменивме знамето?Кажи ми една држава која исто како нас си го сменила знамето?И ако толку повеќе го сакаш 8 кракото, што ти бара тоа од Кутлеш на аватар?
Очекувам за некој месец да кажеш, па што ако го сменивме името, и така не ни вредело.
Засрами се.

Вака има една многу добра поговрока која вели - Трпеливоста е одлика на супериорните :wink:
Трпеливоста е одлика на пи*ките.
Тие ни ги ништат луѓето, а ние ќе седиме и ќе ќутиме.Секоја чест.
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
А на какво ниво треба да се спуштиме?Да ги оставиме тие да малтретираат наши луѓе, а ние овде да седиме и да си ќутиме?Тие нека си играат со нас таму, а ние ќе играме како што ќе ни свират.Е не може така, треба да им се врати на направените злодела.

И викаш што ако го сменивме знамето?Кажи ми една држава која исто како нас си го сменила знамето?И ако толку повеќе го сакаш 8 кракото, што ти бара тоа од Кутлеш на аватар?
Очекувам за некој месец да кажеш, па што ако го сменивме името, и така не ни вредело.
Засрами се.



Трпеливоста е одлика на пи*ките.
Тие ни ги ништат луѓето, а ние ќе седиме и ќе ќутиме.Секоја чест.
За да ви докажам дека јас сум антички македонец а вие сте новокомпоновани македонци од пред 200-300 години дојдени овде на ова земја.
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
За да ви докажам дека јас сум антички македонец а вие сте новокомпоновани македонци од пред 200-300 години дојдени овде на ова земја.
Ти си паднат од Марс.
Какви сме тоа ние "новокомпоновани" Македонци?Што ни фали нас, а имаш ти?
И ако беше Македонец барем ќе знаеше дека литературно се вика новокомпонирани, а не новокомпановани како што ви ги перат мозоците во тоа штабот комунистички.
 
Член од
20 февруари 2007
Мислења
71
Поени од реакции
1
секоја чест на лугето што го направиле ова :smir:. после тоа што им се случуваше на нашите луѓе а немаше никаква реакција од странците само чекам да видам што ке кажат демократите од ЕУ посебно овој ретардираниот,шлаем,мрсул фуере
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
Па некултурно ми е она што го прават грците н озошто и од нашиот народ да вратат со таква некултурна порака. Тоа значи дека и ние сме некултурни. Јас сум христијански воспитан а во билијата учењето на господ исус христос е многу прецизно кога вика ако некој те удри ти сврти м уго и другиот образ зашто голема е вашата награда на небото .А ние што правием враќаме со иста мерка и се спуштаме на нивно ниво. ја не ги жалам гејците само потенцирам дека они ја користат оваа наша примитивност што дигаат прашина и му кажуваат на европа исветот еве и они се дивјаци овие ли во нато и еу овие треба да бидат затворени и изолирани. И таква моќ има хелас за да приакже таква слика во европа а таква помош добива од нашите некултурни и дивјачки потези како овој со пишување на пораките врз автобусите.
Јас сум повеќе за другата опција, ние да млатиме а педерине грчки да го вртат другиот образ.:vozbud:
И уште ли не научи бе.....во овој свет денеска што си поголем дивјак поарно поминуваш.:tapp:

Абе ти да не случајно си загрижен да не ти пропаднат џабе визите што си ги извадил за кај нив?
 
Член од
21 февруари 2009
Мислења
1.315
Поени од реакции
47
Се е то убо,ама колку пари годишно Охрид заработвит само од гејциве....Сега на Свети Никогаш ќе дојдет. Оправдано е мислам и извинувањето на градоначалников на Охрид за настанов,пошо 50% од заработкава хотелите ја имет на Грциве.
Ohrigani ne pravat pari od gejcive posto tie se najstegnatite luge na svetot i koga doagat polosi se od ciganite, denar ne mozes da izvadis, samo steta imame sto go disat vozduhot.
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
Денес читам во медиумите, дека граѓаните на Охрид го осудиле овој настан и иронијата да биде погоема подлу во коментарите од 60 тина коментари само неколку со осуда...
Овде како што гледам само еден член го осудува настанот...
Навистина не ми е јасно на основа на што МЕДИУМИТЕ дават такви изјави...
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
1.464
Поени од реакции
248
Значи најголеми таленти сме на планетава. Му ги испрскале со боја автобусите на Грците, и патем напишале некој збор и сега ние тоа го ставаме главна вест на сите страни и во сите весници. Па арно ни прават Грците, треба уште ко сме глупи ко тапи. Па кај се видело за вакв (и полош) инцидент во Грција кон нас, да се труби на сите вести и во сите весници. Сами му се местиме да ни го стегнат.:tapp:
Во право си, таленти :pos: :tapp::tapp:
 
Член од
21 февруари 2009
Мислења
1.315
Поени од реакции
47
Вака има една многу добра поговрока која вели - Трпеливоста е одлика на супериорните :wink:
ajde odi veke ednas legni si znam deka ti se spie a i loso ti vlijae na mozokot, naspi se i utre svez mozebi popameten ke si vaka epten si glup i tup ko kur.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom