Грчките острови

Најубав грчки остров и најдобар за летен одмор според мене е:

 • Крф

  Гласови: 11 16,7%
 • Закинтос

  Гласови: 20 30,3%
 • Родос

  Гласови: 3 4,5%
 • Кефалонија

  Гласови: 6 9,1%
 • Тасос

  Гласови: 9 13,6%
 • Крит

  Гласови: 5 7,6%
 • Итака

  Гласови: 4 6,1%
 • Санторини

  Гласови: 17 25,8%
 • Други

  Гласови: 10 15,2%

 • Вкупно гласачи
  66
M

macgowan

Гостин
И јас се двоумам меѓу Родос и Крит, уште не можам да се одлучам а апартманите што ги гледав се за нијанса полуксузни на Крит.. Фала ти сепак :)
А и односот цена/квалитет оди во прилог на Крит! На Крит бев и најтопло ти препорачувам да одиш, дали на запад или на исток...секаде е убаво само ќе ти треба обавезно возило.
Поздрав.
 
M

macgowan

Гостин
Овој јули поминав прекрасни 2 недели на дел од Спорадите, на Скопелос и на Алонисос. Дефинитивно најзелените грчки острови на кои сум бил и е едни од најубавите.
Идеално за тој што сака мир, фантастична природа, море и идеална клима.
Skopelos

Alonnisos

Гости има Италијани, Скандинавци, Островјани, Грци. На Алонисос начекав и Американци, Австралијанци. Балканци освен домаќините скоро да нема(поготово на Алонисос), на Скопелос видов само неколку српски и бугарски возила и едни наши SK таблици. Цените се како и секаде во Грција.
 
Последно уредено од модератор:
Член од
5 октомври 2014
Мислења
1
Поени од реакции
0
Прекрасен опис...Грција е убава земја, и без разлика на се, таа треба да се посети. И тоа не само еднаш или два пати, зошто taa има толку многу убави места што греота е да се оди на исто место повеќе од еднаш. Сезоната Лето 2014 скоро заврши со импозантна бројка од 22 милиони туристи. Наскоро ќе излеземе со понудите за 2015 година со предновогодични попусти до 30%. Следете не на www.aries.mk
 
C

cige

Гостин
Вие што сте оделе на подолга релација со кола, кои бензински пумпи ги препорачувате?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom