Грција не дозволува Црвенковски да слета со авион во Атина

Член од
5 мај 2005
Мислења
4.454
Поени од реакции
178
Јас одамна сум рекол, те прифаќам ко Македонец со албанско потекло бе Рајмз :) Ај сеа салеп да частиш!
Пико...не дриблај, знаеш што мислев, и знаеш во право сум.
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Не те дриблам бе, само не биди луд и ти, ебаго. Да не одам офтопик, јас ќе частам салеп, еве :)
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.113
Гејлада не дозволува Црвенковски да слета со авион во Атина ,ова е само почеток на лудориите кои допрва ќе ги гледаме од педерите,подржани од серко-зи,
Пoлна поткрепа за грчките позиции по прашање на надворешната политика, кажал серко-зи при самото влегување во гејскиот парламент. Nicolas Sarkozy говорел за «нов сојуз Грција - Франција" Што се однесува до Македонија, тој рекол дека солидарноста кон гејлада ќе продолжи.Сакам да знаете дека ние ја одбравме гејлада и нема да го промениме нашиот став.Во Букурешт ја поддржавме грција ,и ќе продолжиме тоа да го правиме“«Όσον αφορά την ΠΓΔΜ η αλληλεγγύη της Γαλλίας υπάρχει και θα παραμείνει.«Θέλω να ξέρετε ότι εμείς επιλέξαμε την Ελλάδα και δεν θα αλλάξουμε θέση. Στο Βουκουρέστι στηρίξαμε την Ελλάδα με αδερφικό τρόπο και αυτό θα συνεχίσουμε να κάνουμε».

На крајот од говорот добил невиден аплауз кога им се обратил со:Мили пријатели грци,заедно ќе станеме посилни
" long live Greece, long live France, long live The new alliance France - Greece "is a great moment of my life».
"ζήτω η Ελλάδα, ζήτω η Γαλλία, ζήτω η νέα συμμαχία Γαλλίας - Ελλάδας" είναι μια μεγάλη στιγμή της πολιτικής μου ζωής»."ζήτω η Ελλάδα, ζήτω η Γαλλία, ζήτω η νέα συμμαχία Γαλλίας - Ελλάδας" είναι μια μεγάλη στιγμή της πολιτικής μου ζωής».

извор
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.174
Поени од реакции
4.133
Јас одамна сум рекол. Јас сум македонец со албанско потекло. Државата и државната политика, со се народот "оние другите" сеуште не сакаат како таков да ме прифатат. Дотогаш, јас ќе сум тоа што ми одговара.
Еве де јас те прифаќам како таков.:helou:
А и државата ви ги дава најголемите можни права.
А екстремисти има и кај нас и кај вас.
 
Член од
5 април 2008
Мислења
107
Поени од реакции
1
А зашто македонците не протестират?Зашто не сопрете сите грчки грагани които влизат во МК?Зашто хората не блокират граничните пунктове со ГР?
Зашто например во ни един хотел во МК да не се дозволува да спи ни един грк.
Бидете активни,само народа на Македониja со акции може да сопре това.


ZATO SO NE SME NIE ZA SREKA,ILI ZA ZAL???.KAKO NIV.

Tie se najgolemite fasisti vo evropava.A nie toa so sigurnost ne sme/
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Па нека оди со друг авион овај председателов бе,може и со автобус за подобро да ја разгледа Македонија од која предвреме се откажал,да ги согледа сите убавини што можеа да бидат наши,Македонски.:toe:
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
ништо не ме чуди од ова гејладиве ...

и нашиве нека не ќутат како овци и да чекаат подобри времиња туку за овие неколку месеци можат да покренат илјада жалби заради кршење на права до Европскиот суд за човекови права и нека бараат да се санкционира ова аман веќе. Али мислам дека и на Европа и е преку глава од Грција
 
Член од
5 мај 2005
Мислења
4.454
Поени од реакции
178
Еве де јас те прифаќам како таков.:helou:
А и државата ви ги дава најголемите можни права.
А екстремисти има и кај нас и кај вас.
Ако веќе ме прифаќате како таков, што има да ми давате права, нели треба да ми следуваат, дека сепак сум македонец? Ама..не ми следуваат, туку треба да бидат дадени :) од поединци не се живее друже..заеби ти тоа :)
 

Македонцки

мадрфакр
Член од
23 ноември 2007
Мислења
4.281
Поени од реакции
634
ма..не ми следуваат, туку треба да бидат дадени :) од поединци не се живее друже..заеби ти тоа
скокало имаше тема КОЈ ПРАВА ВИ НЕДОСТАСУВААТ..цела недела ве молевме да гукнете..и самите не знаете што сакате....ај сега

Бц авион Бакојани....
 
Член од
5 мај 2005
Мислења
4.454
Поени од реакции
178
скокало имаше тема КОЈ ПРАВА ВИ НЕДОСТАСУВААТ..цела недела ве молевме да гукнете..и самите не знаете што сакате....ај сега

Бц авион Бакојани....
копук :) у право е пујол понекогаш...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom