Групно патување за ЕП 2013 - Словенија, Јесенице

Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Картите ќе бидат 15,25 и 35 евра во зависност од положбата во салата. За разлика од другите првенства, нема блок карти за цел ден, туку секоја влезница е за една конкретна утакмица.

За превоз, доколку одат 4ца со кола би требало да биде 70 - 80 евра, со сите работи, гориво, патарини.

Сместување веројатно најдобро е во Блед, но можеби и во Крањска Гора, а и Љубљана не е премногу далеку - 65 км.

За спиење мислам дека може да се најде за 10на евра смештај.

Јас гледав некоја ваква комбинација да направам, и да седам цела прва фаза за што би требале околу 300 - 350 евра.
15-25-35 е за цела група?
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Добро ќе беше така :D

Од натпревар 15 евра е најевтината карта.
значи ќе може највероватно поединечно копување на карти за кој сакаш меч..нема да биде како ракометот во Србија блок влезници ама тоа беше и за цел ден не само за нашата репрезентација.
 
Член од
24 мај 2012
Мислења
104
Поени од реакции
44
Deneska ili do ponedelnik mi stignuvaat karti za grupnata faza :D
 
M

mordekaj

Гостин
И за тие од Словенија продажбата за групната фаза почнува од 1 Јули....(y)
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Има ли некој што е заинтересиран за одење со кола? Ние сме 2ца или 3ца, а за со кола да се исплати треба да сме 4, па бараме луѓе.
 
Член од
24 мај 2012
Мислења
104
Поени од реакции
44
Kupeni karti za Crna Gora i Srbija od 15 evra i Litvanija od 25. Da ne znae nekoj evtini avionski bileti toj period za Slovenija ?
 
M

mordekaj

Гостин
Авионска линија од Скопје до Љубљана од нискобуџетните компании нема.Најблиско е до Венеција
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Kupeni karti za Crna Gora i Srbija od 15 evra i Litvanija od 25. Da ne znae nekoj evtini avionski bileti toj period za Slovenija ?
авион само Адрија но изгор скапо е со кола или автобус ти е далеку поисплатливо..со бус до Љубљана е 80 евра со Руле повратна додека со кола ако сте повеќе директно ќе си одите до Јесенице додека вака од Љубљана имаш возови за Јесенице за автобус незнам.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.496
моментално Хорхе и Борут се на саем и фрлаат баскети :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom