Група Ц (MKD, GER, SLO, MNT) - Загреб

Која екипа нема да се пласира понатаму?

  • Германија

    Гласови: 9 6,2%
  • Словенија

    Гласови: 14 9,7%
  • Македонија

    Гласови: 14 9,7%
  • Црна Гора

    Гласови: 108 74,5%

  • Вкупно гласачи
    145
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Нека ви текне на кој меч вака нас слично не сјебаа (скроз се испозбунив у хаосов), Манасков изведе брз центар а противникот му ја украде топката, тогаш по правило не смееше да му ја украде, но нас ни го упикаа..
Против Франција, Абало ја украде :D
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.528
Поени од реакции
69.289
После голот на Јанц имаа германците уште време и пробаа да шутнат од центар а Благотиншек стоеше во кругот внатре и го блокираше ударот. За тоа е црвениот. Е сеа дали се суди за таква работа и пенал не знам.
Ако е така, тогаш нема за што да се бунат.
Се суди пенал со новите правила.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.873
Пенал не постои, го изрежираа зошто Германија не требаше да изгуби. :toe:

Сеа Иреал ќе каже дека цело сабајле ја мислел Х. Ебате стариот коњ.
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.497
Поени од реакции
7.596
Не можам да видам дали тоа што го направи Благотиншек е за да спречи гол во празна мрежа ако беше излезен словенечкиот голман да прославува . :tapp:
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Да највеорјатно после голот стоел и пречел при изведување
https://prnt.sc/i0utr2
Чист црвен според новите правила автоматски се суди и пенал, правилна одлука на судиите.

Но сепак останува прашање, односно можност за жалба на Словенците, во поглед на времето. Може во моментов времето да е истечено и да е завршен мечот. Ако не е истечено, чист црвен и пенал.

Тешка дебилштина на Благотиншек, по правило мора да бидеш надвор од кругот кога противникот изведува.

Е токму ова требаше да го свирнат и за нас кога му ја украдоа на Манасков.

Ќе ти ебам утакмицата ние играме за 10 минути, само да не искочат нашите збунети вака ко нас :pos:
 
Член од
11 октомври 2014
Мислења
1.969
Поени од реакции
1.861
Дали има негде клипче од последните 10 сек?
Кога се изведуват брз центар за последните 30 сек имат правило да играчот ако стојт само со кренати раце но на непрописно растојание (поблиску од 3 метри) и бидит погоден во рацете или телото е само 2 мин,ако играчот лобоват и промашит гол -ништо и трета ситуација ако имат физички контакт и не му се овозможит да шутират или додават црвен картон и Пенал.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.960
Поени од реакции
5.538
Луѓе, каков брз центар на Германија, додека сфати голманот што се деси поминаа тие седум-осум секунди што беа преостанати. Ова дефинитивно е криминално судење.
 

placeb

place_b
Член од
21 јуни 2016
Мислења
3.358
Поени од реакции
3.136
Ако е така, тогаш нема за што да се бунат.
Се суди пенал со новите правила.
...и Зарабец во изјава за slo 2 кажа"ваква глупост на крајот не требаше да направиме"..."ама тоа е спорт"...итн.
 
Член од
25 јуни 2007
Мислења
2.307
Поени од реакции
1.134
Луѓе, каков брз центар на Германија, додека сфати голманот што се деси поминаа тие седум-осум секунди што беа преостанати. Ова дефинитивно е криминално судење.
Па баш голманот ја прати напред топката одма и затоа он се бунеше прв.
Ако се иде ептен стриктно по правила, ова си е правилна одлука.
Е сеа судиите тоа требаше одма да го видат а не вака по 10 мин гледање на видео.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Луѓе, каков брз центар на Германија, додека сфати голманот што се деси поминаа тие седум-осум секунди што беа преостанати. Ова дефинитивно е криминално судење.
И јас сум на тоа мислење, дека истече времето.

Загледав кога дадоа гол Словенците беше 29,57. Нема теорија за 3 секунди да ја извади топката од гол и да изведат... Може и не сум видел добро, немам ебано максТВ да вратам...

Турете им пепел, да тепаме ние сеа па ќе се оправаме :D
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Почнавме ние..ајде доста за словенците и да се фокусираме сеа на критики на борко и деки :icon_lol:
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.528
Поени од реакции
69.289
Луѓе, каков брз центар на Германија, додека сфати голманот што се деси поминаа тие седум-осум секунди што беа преостанати. Ова дефинитивно е криминално судење.
Сега вратив на макс тв. Голот падна во 59:52, голманов беше во шок и ја вадеше 3-4 секунди и некаде на 59:57(8) ја фрли на центар. Веројатно Генсхајмер ја фрли од центар во 59:59.
Значи немаше теоретска шанса да дадат гол, дури и да немало голман. Сепак, моронот Благотиншчек направил уште поморонска работа и такво нешто се казнува со црвен и пенал, според новите правила.
 
D

dagau

Гостин
Cist kako solza penal spored novite pravila. Vujo za mene sekogas ke bide eden od najomilenite likovi vo rakometot, ama onakvo odnesuvanje, "branenje na penal" itn mi e totalno nedozvolivo, totalno nesportski vo sekoja smisla. Na intervjuto posle natprevar, covekot izjavuva "Mozebi ova se novi pravila, ne znam" - so sarkasticen ton. Sto e najloso stvarno se novi pravila a toj ne gi poznava/ne saka da gi poznae
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.960
Поени од реакции
5.538


Тешко дека успеале да шутнат пред 60:00

Sent from my P6-U06 using Tapatalk
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom