Група Д (Германија, Австралија, Србија, Гана)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Стварно еј види го терминов 13:30... па прв пат во живот усно ќе полагам тој фосилот не знае ни на машина за куцање да направи тест... како и да е ќе се пријавам изгледа прв што биде биде па на раат да гледам. Попладне се надевам нема да биде...

--- надополнето ---

суботиќ ќе биде врвен стопер, но се уште не е! Со Немања место него, одбраната ќе биде многу посигурна. По мене најдобар вчера Красиќ, најлош Суботиќ.

Ја гледав и Гана. Тешки себичњаци се, ќе ја земе некој на центарот, ќе дрибла, ќе дрибла и на крај нема да додаде, а ќе ја акне у три лепе. Џабе што се брзи и силни кога не знаат тоа да го искористат, т.е. да го употребат во тимска игра.
Значи и двете одбрани на Срб-Кам беа циркузи живи и нормално не може да се земе тоа репер за СП.

А Гана дури жал ме фати колку сакаа сите нешто да направат :pos2: Иако имаа еден поништен чист гол некј којзнае каков впечаток не ми оставија. Автсралија со САД исто гледав хајлајтс и не направија нешто шанси. Назад требало да бидат јаки ама ни во тоа не се убедив. Е сега за нив немам поим со каков состав истрчаа па не може да коментирам.
 
Член од
25 мај 2010
Мислења
3.155
Поени од реакции
6.363
.

Ја гледав и Гана. Тешки себичњаци се, ќе ја земе некој на центарот, ќе дрибла, ќе дрибла и на крај нема да додаде, а ќе ја акне у три лепе. Џабе што се брзи и силни кога не знаат тоа да го искористат, т.е. да го употребат во тимска игра.
Тоа е кој има у нозе нема у глава...
 

Милојко

Идем Куме Кући
Член од
17 ноември 2008
Мислења
3.072
Поени од реакции
554
Ајде још мало па нестало

 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Во недела очекувам победа на селекцијата на Србија. Вториот дуел исто така победа на Германија и воедно мечот помеѓу овие две селекции да одлучува за првото место.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.755
Поени од реакции
44.068
Без мешање на политика во спорт ке ве молам ...

Терајте на нормална дискусија, нема смисла да летаат санкции на вакви теми, уживајте во СП и натпреварите што следат и '' кошкајте '' се во рамките на дозволеното, пред Се алудирам на онтопик муабети кои врска немаат со ширењето на тастатура-патриотизмот.

Ајт !
 

Милојко

Идем Куме Кући
Член од
17 ноември 2008
Мислења
3.072
Поени од реакции
554
Srbija stigla u Južnu Afriku


Beta​
Fudbalska reprezentacija Srbije stigla je u utorak ujutro u Johanesburg na Svetsko prvenstvo koje počinje u petak.
Naš nacionalni tim prvu utakmicu na 19. šampionatu sveta igra u nedelju protiv Gane u Pretoriji.
Od specijalnog izveštača B92 iz Južne Afrike Milana Boškovića.
15 časova trajao je put dug nekoliko hiljada kilometara od Beograda do Johanesburga koji je prevalila fudbalska reprezentacija Srbije na putu ka učešću na 19. Svetskom prvenstvu koje počinje 11. juna. Reprezentacija, koja je letela preko Minhena, stigla je u Johanesburg oko osam ujutro, i momentalno po sletanju reprezentativci su se uputili u autobus koji ih je čekao na pisti, a zatim su otišli i u trening kamp. Reprezentaciju su dočekali generalni sekretar Fudbalskog saveza Srbije Zoran Laković i predsednik Tomislav Karadžić.

Reprezentativci će imati nekoliko časova da se odmore do prvog, pretpostavlja se, lakšeg treninga koji je zakazan za 16 časova. Nakon toga i igrači bi trebalo da budu na raspolaganju novinarima kojih je iz Srbije doputovalo dvadesetak i koji su stekli prve utiske o tome šta ih čeka i kako bi trebalo da izgleda Svetsko prvenstvo u Južnoj Africi. Drugačije u svakom slučaju od Nemačke koja je bila disciplonovana, maksomalno organizovana i dovedena do perfekcije.

U Južnoj Africi svi su nasmejani, zadovoljstvo je videti sa kolikom srećom su svi ljudi dočekali novinare iz Srbije – od aerodroma, preko autobusa i konačno u hotelu gde se dogodio jedan divan momenat a to je da su se okupile spremačice i žene koje su zadužene za održavanje higijene u hotelu, i odigrale nekoliko lokalnih plesova, tako da su prisutni novinari bili zadivljeni i moram priznati potpuno ostavljeni bez teksta.

Što se tiče vremena koje će i narednih dana biti isto. Sunčano je uz malo vetra, a maksimalna temperatura dođe do 20 stepeni. Uveče zna i da bude oko pet, ali sve u svemu idealni uslovi za igru. Organizatori kažu da su spremni, mnogi koji žive ovde a koji su takođe dočekali srpske novinare tvrde da ipak ne treba toliko razmišljati o kriminalu, i da ne treba biti do te mere uplašen kao što većina ljudi i jeste, i kao što je većina ljudi i došla ovde sa određenim predrasudama. Ali, o svemu tome narednih dana, videćemo da li su organizatori, stanovnici Johanesburga i ostalih južnoafričkih gradova uspeli da dobiju još jednu važnu bitku, a to je da pokažu čitavom svetu da su u stanju da organizuju ovako veliko takmičenje.
 
Член од
25 мај 2010
Мислења
3.155
Поени од реакции
6.363
АЛЕ АЛЕ СРБИЈА !
У сред Африке да гањамо лавове и бодримо орлове!!!
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
Oko 200 navijača prisustvovalo je danas otvorenom treningu fudbalske reprezentacije Srbije u Johanesburgu, na kome je selektor Radomir Antić nagovestio startnu postavu za duel sa Ganom na početku takmičenja.



Fudbaleri srpske reprezentacije Aleksandar Kolarov i Aleksandar Luković izjavili su danas da se odlično osećaju u Johanesburgu i da u hotelu Sanisajd Park imaju odlične uslove da se pripremaju za Svetsko prvenstvo u Južnoj Africi.



Napred Orlovi!
 
P

PoisonLady

Гостин
Леле,едвај чекам да се одигра мечот Германија-Србија ...
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom