Група Г (Бразил, Народна Кореја, Брег на Слоновна Коска, Португалија)

Статус
Затворена за нови мислења.

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.737
Поени од реакции
18.481
Е да ама не знаеш Бразил за што се способни, кога ќе имаат силна мотивација.
 
Н

'Никола'

Гостин
Е да ама не знаеш Бразил за што се способни, кога ќе имаат силна мотивација.
Нормално дека знам за што се способни, не за џабе се најфудбалската нација на Светов. Туку викам дека не ќе е лесен натпревар и за двете репрезентации.
Абе такви натпревари му фалат на Светсково, да живне малку, ај побрзо нека поминуваат ова групиве, оти тапа изиграа сите до сега.
 
Член од
26 октомври 2009
Мислења
273
Поени од реакции
33
Член од
20 ноември 2009
Мислења
8.150
Поени од реакции
8.893
Луѓе Бразил не го покажа она што го знае....не треба форсирање за овие.....сега Бразил со БСК и Португалија треба да го покаже она што го поседува....секој играч да даде максимум......свака част за Корејцине за нивната борбеност....
 
Член од
18 септември 2007
Мислења
2.547
Поени од реакции
33
Браво за Корејците, ги намачија Бразилците. Уште кога ја пееја химната се виде дека Корејците се многу мотивирани, со срце играа.
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Тежок пат го очекува Португалија ако сака да се пласира понатаму.

Денес покажаа дека не се способни да се справат со организиран тим.Ништо полесно нема да поминат со Корејците.

Бразил ќе поминат полесно пошто кога ќе им треба ќе се покажат.

Сакам БСК да одат далје пошто се единствената екипа од Африка способни да приредат изденадување.
 
Член од
3 март 2009
Мислења
795
Поени од реакции
702
Драги македонци па дали знаете дека преди години беше гласано африканската даржава да се нарекува от сите Кот Д' Ивоар от французски без превод. Сите во свет ја пишат и ја знајат така само вие ја преведувате . Можете ли да ми кажете зашто е ова ? Трудно ви е име или какво ?
 

BOJ@N

Штрумф Текнувало
Член од
30 ноември 2008
Мислења
884
Поени од реакции
489
Корејците супер играа, феноменални беа. Каква само пожртвуваност, борбеност и тимска игра покажаа. Бразил се намачи и за првиот гол имаше малку повеќе среќа.
 
Член од
10 октомври 2009
Мислења
2.955
Поени од реакции
1.349
Очекував повеќе од Бразил и поинаку ќе беше да го имаа во оваа ситуација Роналдињо на пример, али како и да е задоволен сум од победата, можеше и да не се прими гол на крајот али тоа е фудбалот, заслужија Корејците eден гол со добро поставената игра и плус го имаа Руни.:pos:
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.119
Поени од реакции
3.977
Драги македонци па дали знаете дека преди години беше гласано африканската даржава да се нарекува от сите Кот Д' Ивоар от французски без превод. Сите во свет ја пишат и ја знајат така само вие ја преведувате . Можете ли да ми кажете зашто е ова ? Трудно ви е име или какво ?
Шо измислуваш глупости, у секоја земја го преведуваат името. Јас живеам во Германија и тука никој не ја вика Кот Д Ивор туку Elfenbeinküste што на Германски значи Брегот на Слонова Коска... Исто и во Англија сите ја викаат Ivory Coast а не на француски, така да не само кревај прашина за глупости и изиграваш многу паметен и ние многу прости...
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Драги македонци па дали знаете дека преди години беше гласано африканската даржава да се нарекува от сите Кот Д' Ивоар от французски без превод. Сите во свет ја пишат и ја знајат така само вие ја преведувате . Можете ли да ми кажете зашто е ова ? Трудно ви е име или какво ?
Аха трудно е :pos: :pos: :pos:
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Драги македонци па дали знаете дека преди години беше гласано африканската даржава да се нарекува от сите Кот Д' Ивоар от французски без превод. Сите во свет ја пишат и ја знајат така само вие ја преведувате . Можете ли да ми кажете зашто е ова ? Трудно ви е име или какво ?

Тој натпревар го гледав на германски ZDF и за Германците си беа „Elfenbeinkueste“ :toe:
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.406
Поени од реакции
545
Стварно секоја чест за Северна Кореја, уште едно пријатно изненадување. Само Германците до сега прикажаа нешто, ма да признавам од Бразил не ни очекував, а не ни очекувам да сторат нешто повеќе на првенството. Ај сега и Шпанците да ги видиме.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom