Група Г (Бразил, Народна Кореја, Брег на Слоновна Коска, Португалија)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.523
Групата на смртта, Г во која мечевите ќе се одиграат во периодот помеѓу 15 и 25 Јуни.
Во неа ќе играат репрезентациите:

Бразил
Народна Кореја
Брег на Слонова Коска
Португалија

Околу историјата екипите на Бразил и Португалија кои се всушност и фаворити за првите две позиции беа извлечени заедно и на светското првенство што се одржа во Англија во 1966г. Во тој меч Португалија го победи славниот тим на Бразил со 3-1. Со таа победа се квалификуваа во четврт-финале. На крај Португалија го завзема третото место.
Победниците од оваа група ќе се соочат со двете најдобри екипи од групата Х.

Мечеви:

1.(15 Јуни 2010, 15:00) Брег на Слонова Коска-Португалија

2.(15 Јуни 2010, 19:30) Бразил-Народна Кореја

3.(20 Јуни 2010, 19:30) Бразил-Брег на Слонова Коска

4.(21 Јуни 2010, 12:30) Португалија-Народна Кореја

5.(25 Јуни 2010, 15:00) Португалија-Бразил

6.(25 Јуни 2010, 15:00) Народна Кореја-Брег на Слонова Коска
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Уфф..групата на смртта дефинитивно :) Би сакал Бразил и Брегот да одат понатаму...
 
Член од
10 октомври 2009
Мислења
2.954
Поени од реакции
1.349
Бразил прв Португалија втора - моја прогноза.
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
Одлична група, можеби најизедначената, ќе има борба за првите две места, но сметам дека Бразил на крај ќе биде прв а Португалија и Брегот ќе се борат до крај за втората позиција.
 
Член од
30 април 2009
Мислења
790
Поени од реакции
38
И јас сакам Бразил и Брегот да продолжат:smir::smir:
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.372
Поени од реакции
42.563
Корејците се апослутни аутсајдери во групава,а Бразил фаворити и очекувам да пројдат како првопласирани. За вториот патник ќе реше натпреварот меѓу БСК и Португалија. :toe:
 
M

mercenary

Гостин
Одлично видео.Сепак не ја изгубил магијата.
Без Роналдињо и Роналдо Феномено,Бразил не е Бразил.Ова е последната шанса да ги гледаме едни од најдобрите фудбалери ever на светско.
Дунга,ако не ги земеш,ќе тиба матер!
Ај да има некоја конкуренција напред.......ама Робињо,Фабиано,Адриано?!1
 
Ф

ФорцаМилан

Гостин
Тука фаворити се Бразил и Португалија но може да изненади и БСК,дефинитвно најтешката група.
Битно ке гледаме убаво фудбал помеѓу 2 гиганта.
Уживајте:smir:
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
Караоките се нумеро уно!Не се она што беа од СП 98 и 02 но сеуште се најсјајни и највозбудливи... нема да има никаков проблем за жолтоплавите, бар со сигурност не во почетната фаза. БСК ќе поминеше во секоја друга комбинација и група сем оваа!Преголем залак ќе се Бразил и Португалија за нив уште на старт, и минатата година немаа среќа во групите и овој пат.

1. Бразил - 2. Португалија
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.365
Поени од реакции
68.029
Според мене една од најсилните групи на овој шампионат. Скоро сигурен сум дека брегот на слоновата коска, ќе успее да изненади барем еден од Португалија и Бразил, и ќе се најде измеѓу нив. Мој тип е дека на крајот Бразил ќе има 7 бода (нерешено со БСК), БСк ќе собере 5, Португалија 4, а иако ќе ми се направи мерак и Кореја да ја видам даље, сепак не им давам некои големи шанси да освојат макар и бод.
Значи мој тип е дека групава ќе ја минат Бразил и БСК.
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Уфф, премногу интересна група. Реално гледано на хартија фаворити се Бразил и Португалија. Но и БСК и Кореја се екипи кои може да им ги замешаат малце сметките, но сепак Бразил и Португалија ќе одат понатаму.
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Сакам Брег на Слонова Коска и Бразил да идат.
Португалците ми се премногу манекенска репрезентација,африканците повеќе сакам да идат.
 
Член од
6 септември 2009
Мислења
2.552
Поени од реакции
840
Хмм...Интересна група, во која ќе има интересни мечеви, но јас очекувам дека Бразил ќе биде прв, а за другите места ќе конкурираат Португалија и БСК .
 
Член од
5 април 2009
Мислења
874
Поени од реакции
75
Најдобрата,најинтересната група но меѓутоа и огромна конкуренција...Секако дека очекувам Бразил да излезе победник од групава..:):),a после Бразил, Португалија..
Кристијано Роналдо VS Кака...-ќе биде возбудливо:smir:
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Најдобрата група на Светсково дефинитивно. Сакам да одат Бразил и Брегот:)......Секоја утакица од оваа група ќе биде приказна за себе:)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom