Група Г (Бразил, Народна Кореја, Брег на Слоновна Коска, Португалија)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
25 август 2009
Мислења
2.078
Поени од реакции
1.243
1. Бразил - 9
2. Португалија - 6
3. БСК - 3
4. С.Кореа - 0

:helou:
 
?

..........

Гостин
Бразилците ќе танцуваат по теренот, какви брегови какви комунисти какви португалци, бразилскиот стил за нив е нерешлива енигма непоразени шампиони на оваа проклета игра:vozbud:






Сонувам да играм за репрезентацијата на Бразил



Роналдо тврди дека не можел да облече ниту едно парче од својата облека во текот на летото. Сега фантазира за враќање во бразилската репрезентација.

Зборејќи за бразилска ТВ, повредениот Бразилец рекол:

“Не можев да бидам подебел од тоа што бев. Останував без облека, ништо повеќе не можев да облечам“.

Роналдо во овој момент тренира со фудбалерите на Фламенго во Рио де Женеиро и се подготвува за уште едно враќање. Предност при бирање на новиот клуб ќе има неговиот омилен клуб Фламенго.

“Враќањето во добрата физичка подготвеност за мене е најголем предизвик. Убаво е да се види многу храна на маса, но тоа на крајот резултира со повишена телесна тежина. А да ги загубиш килограмите е најтешката работа“.

Наспроти сите проблеми, Роналдо сонува за враќање во репрезентацијата.

“Моментално имам огромни напори и да, сонувам за репрезентацијата. Националниот состав е дел од мојот живот. Толку многу со нив имам доживеано. Многу победи, но и порази. Сеедно, свесен сум да играш за Бразил не е лесно. Морам да имам добар клуб и добро да играм. Сигурно нема да очекувам дека ќе ме бараат на стара слава, или поради заедничкиот спонзор“, констатирал некогаш најдобриот светски фудбалер
 

gunner_mkd

>МиСтЕр ТиПсТеР
Член од
12 септември 2009
Мислења
1.483
Поени од реакции
83
Леле будалава кога се избаци со фризурава ...:pos2: колку треба да си ненормален ова да го направиш ,што е најтрагично многу го копираа после ...:tv:
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
1.Brazil
2.Portugalija/BSK/S.Koreja
3.Portugalija/BSK/S.Koreja
4.Portugalija/BSK/S.Koreja
Brazil e posilen od site tri. No, koj ke e patnikot vo 1/8 finale ne se znae. Portugalija, ne e vo nikoj slucaj mnogu posilna od drugite dve. BSK mozat da iznenadat, imaat silni igraci, a S. Koreja nikako ne smee da se potceni (potsetuvanje: SP 1966).
 

Rooney's Temper

in front of Old Trafford
Член од
14 јуни 2009
Мислења
2.888
Поени од реакции
2.653
Токму така во право си ,заслужуваат мал трибјут за тоа што го сторија ,но јас мислам дека доколку примат повеќе од 20 гола на првенството ќе им биде забранет влезот во својата земја ...:pos2: ,многу лесно од најмалце опфатена да пресрасне во најдискутирана екипа ...:tv:
Баш ќе ги примат и право на кршење камења. А би им дал ти гол ако си под закана од нуклеарен напад на твојата земја од Пјонгјанг? :tv:
 
P

PewDiePie

Гостин
Бразил
Португалија
Б.С.К.
Кореја
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Една од поинтересните групи дефинитивно.

Бразил сигурно оди понатаму, а Португалија и Слоновите ќе се борат за второ место. Кореја е аутсајдер, освен ако не направат некоја закана со фрлање нуклеарка:)
 
Член од
20 ноември 2009
Мислења
8.150
Поени од реакции
8.893
1.Бразил
2.Португалија/БНСК ќе се борат за 2 место,а последно место ќе бидат Корејциве
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.601
Поени од реакции
10.253
Нападо на Бразилците ке биди- Адриано,Роналдо,Нилмар,Робињо и Графите.:smir:
Роналдињо 50/50 му се шансите а Диего нема да биди избран после лошата сезона.
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
Нападо на Бразилците ке биди- Адриано,Роналдо,Нилмар,Робињо и Графите.:smir:
Роналдињо 50/50 му се шансите а Диего нема да биди избран после лошата сезона.
Не баш. Регистрирани се Роналдињо, Робињо, Луис Фабиано, Нилмар и Адриано.
Контроверзна одлука да се викне Адриано по сите глупости кои му се случуваа во кариерата.
Искрено, не ми се допаѓа овој тим на Бразил, далеку од тоа што беа 2002 година.

Сепак, мислам дека Бразил без поголем проблем би требало да ја помине групава, додека за второ место навистина ништо не се знае но парите би ги дал за Брегот на Слоновата Коска, играат со срце за разлика од манекените Португалија.
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Бразил нема тим за шампион годинава,незнам поради името ги сместуваат како најголеми фаворити.
 
T

the Carpenter

Гостин
Најверојатно, патник понатаму (сигурен) е Бразил. За второ место ќе се борат БСК, и Португалија. Јас лично, повеќе симпатии имам кон БСК.
Мојот фаворит, кој скоро и да нема логички шанси понатаму, Северна Кореја, има шанси да заебе некој од фаворитите, што не е мала улога.

П.С. Сепак, не ја забораваме 1966 година и Корејското патешествие!
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Бразил ако нема,не знам кој има.
Кој бе Фабиано му падна формата,Диего не го вика,Роналдињо зубацон ќе игра или Адриано дрогирашот.Единсвеното добро е што ја имаат одбраната од Интер(Маикон-Цезар и Лисио).
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom