Група Б | Јесенице | - ЕП Словенија 2013

Шота Буби

нотар
Член од
4 март 2009
Мислења
3.087
Поени од реакции
1.779
Ма не бе, у право е.
Македонија секако ќе биде прво, за второ има да им биде интересно на останатите :)
ти ако пратиш малку кошарка,би требало да знаеш дека црногорците на двапати ги тепаа србите во квалификациите,никаде не реков дека Македонија ќе биде прва,можда Латвија биде;)
 
Член од
25 мај 2010
Мислења
3.145
Поени од реакции
6.351
Каква утакмица, да не кажам моите Срби со втор тим ги згазија фаворизираните Литванци, е сега ме плаши она балканското да не полетаат во облаци и да мислат дека со Босна ке пројдат како со аматери па овие да им одржат лекција па да неможат да се оправат до наредното европско, плус на сето тоа кога ке додадеш дека имаш 9 дебитанти во селекцијата на големи натпреварувања тоа би било катастрофа, али затоа е тука Дуда кој што мое мислење е моментално најдобар европски тренер.
Вчера играчи кои ја правеа разликата Крстиќ и Недовиќ, додека колку и да изиграа добро според мене многу фалат Теодосиќ и Лучиќ!!!
ова првенство не, нема да полета Србија во облаци. Србија е потценета и кога е таква ситуација само тогаш играат добро.
Теодосиќ не фали ич ама ич! Зар ти фалат шутеви од пола терен? Немам ништо против Тео али нема потреба од него во тимов, освен тоа вчера утакмицата ја добивме на дефанзива, а Теодосиќ е очајен во одбрана за разлика од Марковиќ кој е многу по подвижен и покрива, не е ова ракомет па Тео само да ни игра во напад а за одбрана да го вадиме надвор.
Недовиќ и Крстиќ се класа, како и Бјелица незнам зошто али многу ме потсеќа на Бодирога (лесна рака, добар под кош итн.)
Во следните утакмици повеќе очекувам од Катиќ и Анџушиќ. За Лучиќ си во право дека фали многу на овој тим, особено кога ќе го видам како игра Калиниќ, ко мува без глава.
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
4.405
Поени од реакции
3.714
ова првенство не, нема да полета Србија во облаци. Србија е потценета и кога е таква ситуација само тогаш играат добро.
Теодосиќ не фали ич ама ич! Зар ти фалат шутеви од пола терен? Немам ништо против Тео али нема потреба од него во тимов, освен тоа вчера утакмицата ја добивме на дефанзива, а Теодосиќ е очајен во одбрана за разлика од Марковиќ кој е многу по подвижен и покрива, не е ова ракомет па Тео само да ни игра во напад а за одбрана да го вадиме надвор.
Недовиќ и Крстиќ се класа, како и Бјелица незнам зошто али многу ме потсеќа на Бодирога (лесна рака, добар под кош итн.)
Во следните утакмици повеќе очекувам од Катиќ и Анџушиќ. За Лучиќ си во право дека фали многу на овој тим, особено кога ќе го видам како игра Калиниќ, ко мува без глава.
Не ме заебавај, Теодосиќ е мајстор за големи утакмици, ај можда вчера не фалеше, ама кога би се играло до последна секунда на некој резултат тој за тоа е експерт, само кога ке ми текне против Шпанците пред некоја године кога си ја зема сам топката онака по негово го гледаш и мислиш ке падне на терен од флегматичност и во последна секунда им закачи тројка за победа, моментално само тој го може тоа, всушност и не џабе кукаше Дуда по него толку време!
 
Член од
5 февруари 2011
Мислења
233
Поени од реакции
28
Da mi dadete nekoj strimovi za od 14 i 30 so se tie natprevari da mozam da gi gledam...

Crna Gora so Latvija i Hrvatska so Gruzija ?!
 
Член од
19 март 2013
Мислења
1.140
Поени од реакции
668
Најреална варијанта-Правиме серија од 7 победи и ни се паѓа Грција во 1/4 финале.Знаете што ќе се случува потоа.. :icon_lol:

mark my words :D
 
Член од
5 април 2013
Мислења
2.995
Поени од реакции
4.923
Не знам што туку расправате за опции. После вчерашните натпревари, едно е јасно: никој од нас нема поим како ќе заврши било кој натпревар во ова првенство... Опции има милион...
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.398
Поени од реакции
13.557
Во 14 и 30 на Сител 3 ќа ја даваат Црна Гора-Летонија?
Повеќе ни се исплати Летонците да тепаат, по моиве математики.
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
9.324
Поени од реакции
11.079
ти ако пратиш малку кошарка,би требало да знаеш дека црногорците на двапати ги тепаа србите во квалификациите,никаде не реков дека Македонија ќе биде прва,можда Латвија биде;)
Tи ако малце се разбираш од сарказам и неприкриен оптимизам ја ќе се викам Петрафиљ.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
83.205
Поени од реакции
190.270
Не знам како изгубивме од овие аматериве, се надевам дека ќе изгубат се до крај.
ај тоа туку и 80 поена како примивме.
 
На врв Bottom