Група А (Фра, Гер, Рус, Срб, Бра, Кор)

Кој ја поминува групата?


  • Вкупно гласачи
    34
Член од
8 септември 2008
Мислења
9.944
Поени од реакции
7.306
5 секунди касни сликава како од Марс да вршат пренос...
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
6.722
Поени од реакции
7.225
A Abutovic zasto ne e povikan kaj srbite? On barem ne bi trebalo da bide po klanovite sto gi ima tamu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
13.069
Поени од реакции
14.253
Mislam deka uste e povreden

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.494
Поени од реакции
3.932
Браво дете, на непуни 20 год да преземеш одговорност и да решиш натпревар во последни секунди против една Германија која воедно е и домаќин..епа :cuc:
 
Член од
12 март 2009
Мислења
13.796
Поени од реакции
8.055
Идниот играч на Вардар:cool:
треба и + еден јапонец да донесат у Вардар, да има од сите континенти ( С.Америка ,Аустралиа и Антартик немаат профи ракомет)
 

Saber Rider

Модератор
Член од
27 ноември 2007
Мислења
26.843
Поени од реакции
46.250
Каква непотребна реакција на Дибиров. Црвен картон и чао пријатно, Бразил оди понатаму.
Џабе што досега играше маестрално првенство...
 
Член од
3 март 2013
Мислења
2.654
Поени од реакции
1.356
Каква непотребна реакција на Дибиров. Црвен картон и чао пријатно, Бразил оди понатаму.
Џабе што досега играше маестрално првенство...
Комедија се, полоша утакмица од онаа на Македонија вчера изиграја.
 
Член од
23 јуни 2015
Мислења
62
Поени од реакции
52
Каква непотребна реакција на Дибиров. Црвен картон и чао пријатно, Бразил оди понатаму.
Џабе што досега играше маестрално првенство...
Какво смешно судење има во овој спорт тоа е страшно, спорт во кој судиите највеќе може да го диктираат тепмо на натпреварот, повеќе нервоза кај дибиров имаше поради претходниот напад кога не судеа чист фаул врз него, него поради задржување на времетоа ихф и ехф се аматерски организации, биле и ке си останат.
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
1.060
Поени од реакции
997
Џабе извадија икс вчера. Дибиров треба посмирено да реагира, не е тренинг овa. Не е уште завршена, ама ќе изгубат на крај. Косоротов го чува за со Франција
Да губевме вака од Бразил, којзнае на кое дрво ќе ги бесевте нашите :D
Косоротов и сега ја реши утакмицата
 

Saber Rider

Модератор
Член од
27 ноември 2007
Мислења
26.843
Поени од реакции
46.250
Се насобра нервоза кај Дибиров од претходниот напад и од реакцијата на Бразилскиот голман откако му одбрани шут. Му викна во фаца, додека Дибиров стануваше. Сепак, кога знаеш дека тука се решава натпреварот, играч како Дибиров не смее да си дозволи да реагира на тој начин.
Штета што овој 19 годишниов го утна нападот за -1, верувам дека имаа шанси да ја свртат.

За нас ова повеќе ни одговара, бидејќи Бразил ќе влезе со 0 бодови во новата група. Нормално, доколку и ние се пласираме таму :D
 
Член од
3 март 2013
Мислења
2.654
Поени од реакции
1.356
Какво смешно судење има во овој спорт тоа е страшно, спорт во кој судиите највеќе може да го диктираат тепмо на натпреварот, повеќе нервоза кај дибиров имаше поради претходниот напад кога не судеа чист фаул врз него, него поради задржување на времетоа ихф и ехф се аматерски организации, биле и ке си останат.
Какви суди бе, какво судење. Катастрофален ракомет игра Русија од 1 па се до 60 минута. Повеќе зицери промашија од ние вчера.Нема оправдување за овој пораз..
 
Член од
16 јануари 2014
Мислења
2.341
Поени од реакции
1.619
Србија е најголемо разочарување, ако може сега и од Кореа да го сркнат..
Корејциве ги вадат од патики на србите..[DOUBLEPOST=1547573034][/DOUBLEPOST]Овој левиот бек Канг ги праи партали србите..
 
Последно уредено:
На врв Bottom