Груевски сите државни тендери им ги даде на грците.

Член од
10 април 2008
Мислења
39
Поени од реакции
0
Не знам зошто никој не ми одговори на прашањето во кои години од 1990 наваму сдсм е на власт. Не признавам дека сдсм уште е на власт зошто нее ни судството е нивно ни полицијата ништо така пак ќе ве замолам за конкретен одговор.
 
Член од
23 февруари 2005
Мислења
2.460
Поени од реакции
43
Не знам зошто никој не ми одговори на прашањето во кои години од 1990 наваму сдсм е на власт. Не признавам дека сдсм уште е на власт зошто нее ни судството е нивно ни полицијата ништо така пак ќе ве замолам за конкретен одговор.
:icon_lol:


СДСМ во ваква младина не треба да се плаши за својата иднина :)

И не само ти и твојата партија, ова се однесува на сите политички партии и нивните полтрони.

Што е работа, слепи сте?

Кои се тендерите кои се дадени на грците од страна на Груевски? Напиши ги подетално, па да може да се развие дискусија.
 
Член од
22 мај 2007
Мислења
558
Поени од реакции
4
Ima pravo Sudstvoto e na SDSM, zato republicki sudski sovet vrie od DPMNE-ovci, zatoa Upravnite sudovi se polni so zasluzni clenovi i rodnini na DPMNE.
Isto e i vo policijata, zatoa ministerka e Jankulovska, zaedno so Mijalkovi, Urkovci, osmoodelenci koi vlagaat po DBK 5, 6 upravi itn, zatoa site komandiri se dpmne-ovci, eve kolku sdsm ima vlast vo policija i sudstvo, a ako mislite deka i administracijata e od SDSM togas izbrkajte ja cela i ako nemate dovolno clenovi da zaposlitetogas moze da si uvezete od bratska vi bugarija za da vi pomognat vo nistenje .
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Ма сите тие кафе куварки, хаус мајстори и останати што “работат“ во администрација треба да се тргнат.

Еден типичен пример ти е катастарот каде немаше вработени со високо образование,а камо ли геодети итн.
Тој хаос намерно беше направен од 91 навака токму за да се направат милиони матни зделки со земјиштето, да неможе да се откријат траги нит што кому припаѓало.
Можеби најтешко прашање кое владата на ВМРО-ДПМНЕ го реши, беше прашањето на денационализацијата, којашто беше на листата на реформи од 1992 година.
Осумдесет проценти од целиот имот кои комунистите го беа одземале од граѓаните помеѓу 1945 и 1990 година, и кој беше дополнително побаран од вистинските сопственици, беше вратен или компензиран.

Заради тоа не ни функционира државата, бидејќи оние кои треба професионално да си ја извршуваат професијата работат сосема трета работа.

Сега треба да се направат промени од корен и затоа има вакви ненормални опструкции од СДС и нивното членство кои си е инсталирано со генерации наназад на изнудени позиции.
 

B.C

Член од
29 март 2008
Мислења
62
Поени од реакции
2
Ма сите тие кафе куварки, хаус мајстори и останати што “работат“ во администрација треба да се тргнат.

Еден типичен пример ти е катастарот каде немаше вработени со високо образование,а камо ли геодети итн.
Тој хаос намерно беше направен од 91 навака токму за да се направат милиони матни зделки со земјиштето, да неможе да се откријат траги нит што кому припаѓало.
Можеби најтешко прашање со кое владата на ВМРО-ДПМНЕ се соочи и го реши, беше прашањето на денационализацијата, којашто беше на листата на реформи од 1992 година.
Осумдесет проценти од целиот имот кои комунистите го беа одземале од граѓаните помеѓу 1945 и 1990 година, и кој беше дополнително побаран од вистинските сопственици, беше вратен или компензиран.

Заради тоа не ни функционира државата, бидејќи оние кои треба професионално да си ја извршуваат професијата работат сосема трета работа.

Сега треба да се направат промени од корен и затоа има вакви ненормални опструкции од СДС и нивното членство кои си е инсталирано со генерации наназад на изнудени позиции.
Zatoa sto imate vakvi svakanja narodot obicen ke ve kazni zasto vrabotuvate so kniski demek apsite po patarini pa vmrovcite gi pustate i itn
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Ja za crvot.... a toj veke mutiral pod drug nick...
 
Член од
13 октомври 2007
Мислења
3.175
Поени од реакции
434
Mnogu ne ima a do prvi ke se nakotime mnogu taka da ke ve ispratime u prerana penzija :vozbud:
Абе за да се накотите ви треба семенски материјал , од Игор , Крадемарули , Кондурко што врата у собрание не можат да погодат , тешко дека ке најдат било каква друга дупка .Тој суратот рошав што си го ставил е стерилен одамна , а тек таа што треба да роди Блаженка да не кажам .........:pos::pos::pos:.Во партија каде што најголем маж е Илинка , полна куќа деца :pos:
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.639
Поени од реакции
5.317
Zatoa sto imate vakvi svakanja narodot obicen ke ve kazni zasto vrabotuvate so kniski demek apsite po patarini pa vmrovcite gi pustate i itn
БЦ, ајде сега кажи ми искрено ти мене..Сдсм не вработуваше по книшки?Тоа е факт,таа традиција не е од 1990, туку од 1950година, и тешко е да се искорени..Штета е само она вработување со договор на дело..И се шошкаат со луѓето..Пример, сега ВМРО вработува некој извесен Павле со договор на дело,убаво е се..И по две години иди СДСМ и ајт гитла, метлата..И овој, нормално кара врни, се лути по СДСМ, а не размислува дека не е само СДСМ крив, туку и ВМРО што не му дало решение, т.е. матичната ВМРО му направила лажна надеж, дека ќе реши егзистенцијално прашање, а со тој потег сака од една страна да го задржи како гласач (бидејќи, тој ако биди на работа, на следните избори нормално дека ќе гласа за ВМРО).Исто така, после идењето на СДСМ на власт, ќе го отпуштат, модерно кажано, ќе му го прекинат договорот, и овој уште толку ќе се нас`ска на СДСМ, и пак ќе биде во ВМРО..(овој случај се дешава и во обратна ситуација, кога СДСМ би го вработил со книшка, на договор на дело..итн итн)Треба компетентни луѓе да се ставаат на позиции, независни од партии, да се способни за работата за која се задолжени и да се уан хандред персент професионални во својата работа, и пред се да им е Македонија пред се...:macedonia 4 life:

А факт е дека и меѓу Змиско око, имаше членови и на ВМРО, и на СДС, и на ПДП и ДУИ и ДПА..Факт е дека заедно треба да се бориме против корупцијата која ни ја ништи и истребува земјата, која не носи на питачки стап..А ние што велиме?Ај бе, што ако и јас направам така, не зависи од мене, ииих колку луѓе има вака, и на крајот никој ништо не прави..Ајде да се надеваме дека работиве ќе одат на подобро..Најважно беше што Никола не попушти за името во Букурешт, и има доста цврсти ставови околу тоа прашање (наспроти популистичките говори на Претседателот против него)..Ако се сложеше Груевски за продажба на името, верувајте, досега веќе ќе беше продадено...Ама , еве да речеме дека и се согласил за некој предлог..Тој јасно и гласно истакна дека за секоја промена на името ЌЕ РЕШАТ ГРАЃАНИТЕ НА РЕФЕРЕНДУМ!Никој политичар нема право, да го менува името, на земја од милениумска историја,име со милениумска традиција..Тоа право го има народот што живее во таа земја,мада што и со тоа не се согласувам баш најдобро, зошто по дефолт гласовите на албанците одат во полза на мењавањето, дел од „македонците“ сигурно би гласале за компромис(оние кои читаат Шпиц,(поточно,се веруваат во него)..Не знам дали тоа право би ни припаднало, и дали со тоа би се налутиле Гоце,Александар,Ченто,Даме и сите кои ја потопиле земјава со крвта нивна...
 

badluckguy

Оган под ѕвездите
Член од
8 октомври 2007
Мислења
2.925
Поени од реакции
131
Не знам зошто никој не ми одговори на прашањето во кои години од 1990 наваму сдсм е на власт. Не признавам дека сдсм уште е на власт зошто нее ни судството е нивно ни полицијата ништо така пак ќе ве замолам за конкретен одговор.
Ма нееееееееее

А ти даваат нешто паричка за ова?:pos:
 
Член од
17 јули 2006
Мислења
3.114
Поени од реакции
22
Премирот Никола Груевски случајно или не речиси сите крупни тендери им ги даде на грчки компании. Пример за тоа се двата тендери вредни десетици милиони евра кои им ги даде на космофон а и сите поволности кои и ги даде на окта во чија продажба беше министер во владата на Љубџо кој беше ориентиран кон Грција и Бугари а го докажа тоа со декларирањето како бугарин и предлогот Македонија да се вија Вардарска или Северна Македонија. Дали Груевски продолжува по стапките на Љубџо.
hahaha deki malecok :pos::pos:aj ojsi otvori knigata i uci.uste si mal za tuka. ko ke porasnish ke nauchis povekje ke se zapishesh na univerzitet po moznost nekoj privaten i dojdi tuka za diskusija,:baeh:
 
Член од
17 јули 2006
Мислења
3.114
Поени од реакции
22
Zatoa sto imate vakvi svakanja narodot obicen ke ve kazni zasto vrabotuvate so kniski demek apsite po patarini pa vmrovcite gi pustate i itn
SAKASH DA KAZES DEKA NEMOJTE DA JA SLEDITE NASHATA DEVIZA ZA VRABOTUVANJE? DANESE ZAPOLSUVAAT PARTISKI ? :):pos2::pos2:HAHA AMA SDSM IMA NAJDOBAR NACHIN NA ZAPOSLUVANJE :) OD SEKOJA FAMILIJA KADE DVAJCA SE VRABOTENI EDEN ODI POD STECAJ 100%:pos::pos:
 
Член од
17 јули 2006
Мислења
3.114
Поени од реакции
22
Ima pravo Sudstvoto e na SDSM, zato republicki sudski sovet vrie od DPMNE-ovci, zatoa Upravnite sudovi se polni so zasluzni clenovi i rodnini na DPMNE.
Isto e i vo policijata, zatoa ministerka e Jankulovska, zaedno so Mijalkovi, Urkovci, osmoodelenci koi vlagaat po DBK 5, 6 upravi itn, zatoa site komandiri se dpmne-ovci, eve kolku sdsm ima vlast vo policija i sudstvo, a ako mislite deka i administracijata e od SDSM togas izbrkajte ja cela i ako nemate dovolno clenovi da zaposlitetogas moze da si uvezete od bratska vi bugarija za da vi pomognat vo nistenje .
EBIGA :toe:SDSM(KOMUNISTI) GI NAUCIJA VMRO KAKO SE FUNKCIONIRA:)BEZ PROBLEM -KOJZNAE KOJ E PODOBAR MAJSTOROT ILI CIRAKOT:pos::pos:AMA SE SE UCI.:pos2:
 
Член од
10 април 2008
Мислења
39
Поени од реакции
0
Абе фанатик дали деки е малечок или не тебе да не те интересира. Ако можиш одговорими на прашањето кога и во кои години сдсм била на власт. АА јас имам време и за учење и за дебатирање со тебе кој не сакаш или толку си способен да согледаш што се случува околу тебе.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom