Грозоморни песни на грчките војници

Gorco

WEHADAHFUKDOWAHNODAT
Член од
29 април 2005
Мислења
556
Поени од реакции
35
Како што и претпоставував, Еленовски страjк'с аг'ен:

http://www.a1.com.mk/vesti/default.asp?VestID=75619

"... За својата одлука да се симнат спорните карти, министерот Еленовски ја информирал Владата, од каде велат дека не можат ниту да ја потврдат, ниту да ја демантираат оваа информација.

Од Владата нема официјален став дали ја поддржува одлуката на Еленовски да се тргнат сите историски мапи од видни места."
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
СтаРА вест. Има карти.
 
Член од
6 март 2007
Мислења
72
Поени од реакции
0
Kako e сега, има карти или нема?
 

Picasso`

Schizophrenic!
Член од
26 јануари 2007
Мислења
4.149
Поени од реакции
197
Haha Turcino ke go pretvorele vo cevel a? C c c c c , ne znam kako se osmeluvaat ali, pred nekolku godini Turcinot im kaza deka, ima peshadija kolku shto tie imaat narod vo nivnata drzava:)
 
Член од
6 март 2007
Мислења
72
Поени од реакции
0
Ај нека повели тој сунетисаниот со неговата пешадија кај Дора Бакалијанис, па да види што ќе го снајде!
Ќе се чеша кај што не го чеша, ем ќе си го пцуе мајчиното млеко...
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Калпазан, разбуди се...знам дека е рано...ама испиј прво едно кафе, расони се малце...па после коментирај кој кого што ќе го снашло...Турција е велесила на Балканов.
 

Picasso`

Schizophrenic!
Член од
26 јануари 2007
Мислења
4.149
Поени од реакции
197
kalpazan напиша:
Ај нека повели тој сунетисаниот со неговата пешадија кај Дора Бакалијанис, па да види што ќе го снајде!
Ќе се чеша кај што не го чеша, ем ќе си го пцуе мајчиното млеко...
Decko si bil na lekar vo posledno vreme?
 

Necrophilia

Find Beautiful Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
еден пријател што ми кажа пред некој ден интересна работа.
Ако ние Македонците сме мешаина од Бугари и Срби, србите од Хрвати и Бугари - Како што велат Грците тогаш грците се мешавина од Турци и Цигарни, а пошто и Турците се цигани тогаш Грците се Цигани.... кхмм....
 

Тане

„Форумџија во години“
Член од
6 март 2007
Мислења
49
Поени од реакции
1
Necrophilia напиша:
грците се мешавина од Турци и Цигарни, а пошто и Турците се цигани тогаш Грците се Цигани.... кхмм....
Уба лекција - по логика, иста како студентот што му објаснил на полицаецот...што е логика! :nesum:
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
Вчера слушнав на вести како да Груевски му препорачал Милошоски да прати протестно писмо до МНР на Грција за тоа што се пееле песни со текст кој покажува територијални претензии кон нашата држава, на парадата на грчката војска пред Претседателот на Грција.
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Jak taklabas od protestno pismo (nota), ama ajde, barem nesto neka se napravi.
 
Член од
17 март 2005
Мислења
11.493
Поени од реакции
1.585
еден пријател што ми кажа пред некој ден интересна работа.
Ако ние Македонците сме мешаина од Бугари и Срби, србите од Хрвати и Бугари - Како што велат Грците тогаш грците се мешавина од Турци и Цигарни, а пошто и Турците се цигани тогаш Грците се Цигани.... кхмм....
Necrophilia: toj shto taka ti objasnil izgleda deka e nekoj pozhestoko retardiran?!? :toe:


Crazy P0Y0L напиша:
е море грци...ке дојде времето коа ке треба со пушки да се пресметаме.....а дотогаш запишувајте се на музички академии...
Cigano-atinjanskata armija e fuck1ng joke. Neznaenjeto da se borat i nemanjeto hrabrost sakaat da go nadoplolnat so najsovremeno oruzhje. Ama kako rekle starite, boj ne se bie so svetlo oruzhje, tuku so junachko srce! Ne daj Bozhe da se zakachat so Turcija, Turcite ima da gi zgazat! Samo poglednete kakva mizerija se atinskite "komandosi", a be manekeni so govorna mana:

=


Tuku nie treba da sme penicilin za tie cigani, a ne da sme vo totalna defanziva dodeka tie ne jadat. Ajde pismoto neka e pochetok, kakov-takov. Treba konstantno da gi zakachame, da im udirame zaushki, a ponekogash Boga mi i da jadat dobar kolbas, dodeka ne go primat celosno. Napadot e dokazhano najdobra odbrana.
 
Член од
6 март 2007
Мислења
72
Поени од реакции
0
Picasso` напиша:
Decko si bil na lekar vo posledno vreme?
Mоето здравје не е предмет на разговор овде, ДЕЧКО!
Пак ти велам, ај нека се осудат оној сунетисаниот да навлезе макар и 100 метра на грчко тло, па да видиш што ќе го снајде!
Ќе ја пцуе мајка му што го родила.
Грчкиот циган, прво го ортомисал магарето, па сетне отишол средсело даги полни стомните со вода.
Него го штитат и Америка и ЕУ и Русија и Кина...
А оној изветреаниот од велесилата, :pos2: :pos2: :pos2:
Кој ќе го помага?
Уарабиа ас Саудиа?
:pos2: :pos2: :pos2:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom