Графити и Тетоважи

Braintaxx

XXXXXXXXX
Член од
28 јануари 2013
Мислења
153
Поени од реакции
110
Кажа човекот од темната страна на градот, со пола дизајни крадени, исто така и песни. Смешки.
Тоа ми е од шала ставено бидејќи ми се смешни браќата од каде што сум ;)

Sent from the dark side of the city using Tapatalk!
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576прв,не и последен од наша страна.Иако не навиваме,активни сме на другите полиња
 
Член од
11 јуни 2015
Мислења
145
Поени од реакции
18
Има некој да цртаме графити заедно? Сам цртам, имам другари што цртаат ама несакам да правам некој "бизнис" со човек кој го знам.
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.650
Поени од реакции
9.855
Озбилно Ивица искречил дел од графитите на ФА низ Аеродром ?!
 

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
3.011
Поени од реакции
7.084
Чисто да ги поставам двата графита сработени од мојата подгрупа УС ова лето.Во план се изработка на уште неколку графита до крајот на оваа година.Исто така би сакал да го споделам и графитот на Кумани во чест на Мартин Младеновски Мако.

 

Kajgana Shop

На врв Bottom