Графити и Тетоважи

Комита Ултрас

Ултрас Модератор
Член од
4 јуни 2009
Мислења
9.170
Поени од реакции
16.216
Како што има теми за џандари, најдобри навивачки слики, одземени реквизити, нека има една и за Графитите и Тетоважите. 
Член од
17 август 2011
Мислења
4.598
Поени од реакции
6.157
Не јадат цпб у графити моментално..Се изнафрлаа капиштец фронт пари за цртањето,али јако им изгледаат сите..
 

Saber Rider

Модератор
Член од
27 ноември 2007
Мислења
26.990
Поени од реакции
47.286
Не јадат цпб у графити моментално..Се изнафрлаа капиштец фронт пари за цртањето,али јако им изгледаат сите..
Најсмешен ми е тој новиот најголемиот... РАБОТНИЧКИ Е СРЦЕТО НА СКОПЈЕ:pos:
Бутни ме мајко да паднам да се обесам:icon_lol:
Убаво им напишал еден во Центар, Lords of the city и наместо city, СДСМ :icon_lol:
 
Член од
17 август 2011
Мислења
4.598
Поени од реакции
6.157
Најсмешен ми е тој новиот најголемиот... РАБОТНИЧКИ Е СРЦЕТО НА СКОПЈЕ:pos:
Бутни ме мајко да паднам да се обесам:icon_lol:
Убаво им напишал еден во Центар, Lords of the city и наместо city, СДСМ :icon_lol:
Да ти кажам многу другари се префрлија од Запад на оваа трибина..не дека не идат али се поангажирани..Ништо чудно наскоро и ова да се пропее,ако донесе нивно раководство одлука да се иде на еден клуб,тешко дека вардар ке го одберат сеа.Едноставно неаме ривал,па и нема некој мотив за посебна организираност...А и со пумпање бројка од комити на првото дерби мзт-раб. пола се прелеаа кај нив на трибина.Сеа едино да се надеваме дека ке имаме дуели со ривал некој иначе тешко ни се пишува..
 

Saber Rider

Модератор
Член од
27 ноември 2007
Мислења
26.990
Поени од реакции
47.286
Да ти кажам многу другари се префрлија од Запад на оваа трибина..не дека не идат али се поангажирани..Ништо чудно наскоро и ова да се пропее,ако донесе нивно раководство одлука да се иде на еден клуб,тешко дека вардар ке го одберат сеа.Едноставно неаме ривал,па и нема некој мотив за посебна организираност...А и со пумпање бројка од комити на првото дерби мзт-раб. пола се прелеаа кај нив на трибина.Сеа едино да се надеваме дека ке имаме дуели со ривал некој иначе тешко ни се пишува..
Но ние имаме нешто, што они го немаат.
Имаме барем 300 членови кои Вардар не би го замениле за ништо, и уште цела армија постари навивачи кои со добрите резултати на вардар се враќаат на трибина.
Вистина е дека кај нас нема ривалство, и помладите повеќе ги привлекуваат двете навивачки групи во кошарка.
Но тие млади дур да го изградат своето мислење, десет трибини ќе сменат :icon_lol:

Со постот погоре, сакав да кажам дека КК Работнички е далеку од срцето на Скопје.
Се знае кој спортски колектив е најпознат и најобожуван меѓу Скопјани.
Дури не се ни на второ место, зошто и МЗТ има многу повеќе приврзаници.
Ваљда сакале да кажат дека има од секоја населба што навиваат за КК Работнички, што одсново е погрешно.
Можеле да пишат Работнички е срцето на ОПШТИНА Центар, па и на Карпош :D
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.503
Најсмешен ми е тој новиот најголемиот... РАБОТНИЧКИ Е СРЦЕТО НА СКОПЈЕ:pos:
Бутни ме мајко да паднам да се обесам:icon_lol:
Убаво им напишал еден во Центар, Lords of the city и наместо city, СДСМ :icon_lol:
А што им напишал веќе голем к1р.Во право си е Димитар ЦПБ а и ФА како да владеат во Ск,треба да докажите дека вие бевте сте и ќе останите бр1.;)
 

Saber Rider

Модератор
Член од
27 ноември 2007
Мислења
26.990
Поени од реакции
47.286
А што им напишал веќе голем к1р.Во право си е Димитар ЦПБ а и ФА како да владеат во Ск,треба да докажите дека вие бевте сте и ќе останите бр1.;)
Скопје е навивачки поделено. Вистина е дека големите населби како Центар и Карпош им припаѓаат на ЦПБ, Аеродром на ФА, Автокоманда на Пирати, Чаир на Шверцери...
Но Кисела Вода е апсолутно Комитска, заедно со сите нејзини населби (5-6), потоа Ново Лисиче, Ченто, Маџари, Хиподором, Илинден и слично.
НО ФА и ЦПБ немаат членови од другите населби, а Комити нема населба од која немаат барем еден член, па дури и од Чаир...
Во Карпош постарите се со Комити, ама помаливе влечат накај ЦПБ. Во Козле мешано, Капиштец исто.
ЦПБ привлече членови затоа што лани им делеа гага маици, плус АНТИ Аеродром. ЦПБ за мене се трета група во Скопјево, далеку во бројност и организација зад нас и ФА...
Уште годинава и после тоа, стандардни 100 души ќе им гледаме на трибина. Ако сакаш кладба повели :D
 
Член од
17 август 2011
Мислења
4.598
Поени од реакции
6.157
А што им напишал веќе голем к1р.Во право си е Димитар ЦПБ а и ФА како да владеат во Ск,треба да докажите дека вие бевте сте и ќе останите бр1.;)
Не реков нигде дека Цпб и Фа владеат со скопје :)Цпб освен 150 души друго све е дерби..Фа се јаки,али едно е слики и клипови а друго е дуел во живо.3 населби се најнавивачки / Аеродром(изгубен уште пред неколку години,паметна одлука на фа и ете се исплати)Капиштец(идат и на 2те места.) И карпошите..и тука се упола.Центар не верувам да има навивачи нешто..Од друга страна Комити имаат членови од сегде...До пред некоја година карпош имаше највеќе членови сеа би рекол кисела вода..скинерите и металците секогаш ке бидат за вардар..И најважно другиве групи се далеку ненационалистички,поле во кое секогаш ке имаме прилив на членови.Јас би идел со Фемили поблиску ми е,али ова беше причината што си направив отстапки никогаш да не стапнам у јане :)Едино што се одалечени населбите па младата екипа нема комуникација која може добро да се најде за низ град..И за акции.А и штети што Македонците како да си ја заборавија нацијата.Пред некое време имаше со шверцери маица у школо кај мене,од 3-4 што идат со комити сите само викнале деца а никој не нападна пошто и сам знам дека пола македонци ке рипнат за тој со маицата :)резултатот беше маицата скриена и ништо од акцијата..
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.503
Скопје е навивачки поделено. Вистина е дека големите населби како Центар и Карпош им припаѓаат на ЦПБ, Аеродром на ФА, Автокоманда на Пирати, Чаир на Шверцери...
Но Кисела Вода е апсолутно Комитска, заедно со сите нејзини населби (5-6), потоа Ново Лисиче, Ченто, Маџари, Хиподором, Илинден и слично.
НО ФА и ЦПБ немаат членови од другите населби, а Комити нема населба од која немаат барем еден член, па дури и од Чаир...
Во Карпош постарите се со Комити, ама помаливе влечат накај ЦПБ. Во Козле мешано, Капиштец исто.
ЦПБ привлече членови затоа што лани им делеа гага маици, плус АНТИ Аеродром. ЦПБ за мене се трета група во Скопјево, далеку во бројност и организација зад нас и ФА...
Уште годинава и после тоа, стандардни 100 души ќе им гледаме на трибина. Ако сакаш кладба повели :D
Како не,крајно не реален пост а ова што ти значи уште оваа година.
 
Член од
25 мај 2008
Мислења
1.848
Поени од реакции
141
Најсмешен ми е тој новиот најголемиот... РАБОТНИЧКИ Е СРЦЕТО НА СКОПЈЕ:pos:
Бутни ме мајко да паднам да се обесам:icon_lol:
Убаво им напишал еден во Центар, Lords of the city и наместо city, СДСМ :icon_lol:
Нензам што е тука смешно , зашто 60 посто од Комити идат за ЦПБ , за графити цпб што имаат најјаки нема што тука да збориме освен ако сакаш да се лажеме.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
4.598
Поени од реакции
6.157
Нензам што е тука смешно , зашто 60 посто од Комити идат за ЦПБ , за графити цпб што имаат најјаки нема што тука да збориме освен ако сакаш да се лажеме.
кој има кеш ке плаќа..Сами да не ги праат графитите.
 
На врв Bottom