Гостивар - Градот на Вардар

Член од
18 март 2010
Мислења
375
Поени од реакции
11
Slobodno mozam da kazam deka e eden od naj dosadnite gradovi... da se nema nikakva organizacija ebago... sto ne se rodivme vo nekoe drugo mesto..
 

don PASCAL

Tne last Don Protected By the Mafia..
Член од
2 октомври 2007
Мислења
647
Поени од реакции
19
алооо ај ако може некој да ми каже тел или моб бр. од Туристичка Агенција НАСИР
 
Член од
26 април 2010
Мислења
501
Поени од реакции
21
Гостивар кој во однос на Тетово беше такаречено селце, во последните години станува многу убав урбан град и посреден од Тетово.Браво за Гостивар.
И градот и населението се О.К.
Мило мие кога се шетам низ Гостивар - бев пред три дена.
 
Член од
25 ноември 2009
Мислења
1.281
Поени од реакции
273
Гостивар кој во однос на Тетово беше такаречено селце, во последните години станува многу убав урбан град и посреден од Тетово.Браво за Гостивар.
И градот и населението се О.К.
Мило мие кога се шетам низ Гостивар - бев пред три дена.
:nenene:
Така мислиш затоа што е помал од Тетово,иначе иако сум од Гостивар ама морам да признаам дека Тетово е далеку далеку подобар(општо):toe:
 
В

Вори

Гостин
Абе утепан град сме,заеби ти..

Веќе досадно станува,се едно исто.
 
Член од
24 февруари 2010
Мислења
598
Поени од реакции
406
Случајно влегов во Македонски градови под форум и реков ај да побарам да видам темата за Гостивар а таа да ти била зафрлена назад и пуста и испустена исто ко градот
 
Член од
14 август 2010
Мислења
5.507
Поени од реакции
5.818
Случајно влегов во Македонски градови под форум и реков ај да побарам да видам темата за Гостивар а таа да ти била зафрлена назад и пуста и испустена исто ко градот
Што му фали градот немој да го вреѓаш. Гостивар баш е супер :)
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.136
Поени од реакции
18.135
Случајно влегов во Македонски градови под форум и реков ај да побарам да видам темата за Гостивар а таа да ти била зафрлена назад и пуста и испустена исто ко градот
ОК ви е градот бе.Додуша до негде те сфаќам,на секого местото на живеење му е некогаш досадно.Ама далеку од то дека Гостивар бил пуст испустен.
 

StormAngel

Stormology
Член од
22 јануари 2005
Мислења
5.059
Поени од реакции
244
Gotovo godina dena pominaa odkoga za posleden pat bev vo Gostivar. Iskreno kazano, mene i bas mi se dopaga sto se e isto. Mozebi toa sto jas sum konvencionelen ili sto da znam, ama mi se dopaga. Sepak, jas, od tuka sum. :) Gostivar, I love you.
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
abe decki kako e situacijata tamu
mirno li e ili ima nekakvi guzvi po ova sto se sluci pred 2 3 dena
 

smole

Ѕверотилук
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.696
Поени од реакции
288
Како се вика тој новиот рибен ресторан кај Вруток? Мислам дека постариот се викаше Бигор, ама сеа подоле по патот има еден понов, ама никако не ми текнува како се викаше, и ако има некој број од него нека остави. Фала
 
Член од
3 април 2012
Мислења
161
Поени од реакции
156
Како се вика тој новиот рибен ресторан кај Вруток? Мислам дека постариот се викаше Бигор, ама сеа подоле по патот има еден понов, ама никако не ми текнува како се викаше, и ако има некој број од него нека остави. Фала
Тој што е блиску до изворот на Вардар? На тој мислиш?
 

smole

Ѕверотилук
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.696
Поени од реакции
288
Да да ама тој новиот бил уствари Бигор, на тој сум мислел :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom