Горан Пандев

liana

ја знае вистината
Член од
10 август 2007
Мислења
687
Поени од реакции
45
е како сега, па нели готова беше работава со баерн:uvo:
кажа нешто за баерн?
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.655
Поени од реакции
9.238
sega koga gledav na a1 pandev izjavi deka saka da igravo anglisko prvenstvo
 

liana

ја знае вистината
Член од
10 август 2007
Мислења
687
Поени од реакции
45
глупости бре, каков наслов извадиле - зимово останувам во лацио-
па никаде не прочитав дека така изјавил
еве
„Па лично да ви кажам искрено сакам да настапувам во англиската лига но, ќе напоменам за мојата иднина одлучува Лацио"

значи не кажува сакам во лацио туку лацио одлучува за мене зш јас имаам договор со нив, тоа е многу различно и од каде ваков наслов стварно не ми е јасно
 

Pravnice

The Don
Член од
15 ноември 2007
Мислења
2.462
Поени од реакции
1.433
Да сак да игра во Англија али на изборот на фудбалери на годината изјавил дека најверојатно ќе остане во Лацио до крај на година а после или Баерн или Ливерпул.Али никад не сезнае со трансфер маркет.
 

liana

ја знае вистината
Член од
10 август 2007
Мислења
687
Поени од реакции
45
еј, ја слушнавте песната за пандев на тони зен и тамара?
 

liana

ја знае вистината
Член од
10 август 2007
Мислења
687
Поени од реакции
45
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Абе нели денеска ќе се официјализирал трансферот во Баерн? :(

Абе кога тогаш ќе замине од Лацио, а додека вака Лацио едвај се бори за излез во Европа, дефинитивно ќе замине :toe:
 

Ddime

████████████████████
Член од
18 февруари 2007
Мислења
5.076
Поени од реакции
212
На прогласувањето за најдобрите фудбалери од ФФМ, на прашање од новинарите Пандев изјави дека зимава нема да го напушти Лацио...
 
Член од
26 јуни 2007
Мислења
77
Поени од реакции
0
Nema da si zamine,dobil od pretsedatelot vetuvanje deka ke kupat 5 jaki zasiluvanja zimava a na leto ke ima cistka vo timot i ke se napravi kvaliteten tim...
 

liana

ја знае вистината
Член од
10 август 2007
Мислења
687
Поени од реакции
45
:nenene:


колку е сигурно ова?
 
Член од
26 јуни 2007
Мислења
77
Поени од реакции
0
The Italian capital club began the season with Champions League ambitions, but by the time all was said and done in December they find themselves out of Europe and perilously close to the drop-zone.
Lotito is derided by much of the Biancoceleste fan base for being notoriously spend-thrift, but he has now suggested that Lazio will be one of the most active clubs in the January transfer window if that’s what his coach calls for.
“We will do whatever possible to improve the team regarding what the manager wants,” the Biancoceleste supremo insisted, before warning that the problems will not simply go away by throwing money at it.
“But the first thing for Lazio is to be aware of our possibilities. We were not weakened last summer, we have 28 competitive players.
“But we suffered a run of bad luck that was unexpected.” Lotito concluded by commenting on the plans to move out of the Stadio Olimpico, which have been shuffled around since the turn of the millennium.
“Let’s speak seriously about the new stadium,” he added. “If the city of Rome don’t give me a space I will be forced to build it outside the city.
“As I always said, a stadium has to live seven days a week and 365 days a year, not only for the games but for daily issues.”




I stadion nov ke se gradi :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom