Големиот Брат

Knoppix

El Patrón
Член од
16 април 2012
Мислења
723
Поени од реакции
1.908
Не дека со несртпление чекам, али ако има ќе гледам ради досада и така апсолутно нема ништо на каналиве.
 
Член од
9 март 2007
Мислења
1.263
Поени од реакции
219
Абе коj е овоj Никола Настески /Лестер/?
Моментно влиза во бугарскиот Big Brother.

Уште еден учестник од Македониjа:
Цеца Орешкова
 
S

Sheldon Cooper

Гостин
Абе коj е овоj Никола Настески /Лестер/?
Моментно влиза во бугарскиот Big Brother.

Уште еден учестник од Македониjа:
Цеца Орешкова
Лестер беше учесник во Српскиот BigBrother. Очигледно кога се работи за Српска емисиjа се дига фама месеци назад а кога треба да почне Бугарска - владее молк. Има 2ца наши претставници, не ли им е доволна причина тоа на нашиве квази медиуми да го пренесуваат шоуто??
 
Член од
3 март 2009
Мислења
795
Поени од реакции
702
И дваjцата учестници од Македониjа во Биг Брадар изгледат многу симаптични и позитвни луге. Лестер е со убава усмивка добар дечко изгледува, исто као и Цеце Орешкова - моделот. Убава жена, многу возпитана. Денеска ке има повеке информациjа за овие наши соседи.
 

Щипянецъ

македонски Бугарин
Член од
21 декември 2011
Мислења
1.426
Поени од реакции
572
Некаде читав дека ќе влезат и Дарко Илиевски и Бојан Стојков.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.925
Поени од реакции
7.584
Некаде читав дека ќе влезат и Дарко Илиевски и Бојан Стојков.
е тек тогаш нашите телевизии ќе се загреат за емитување на ова ,аман доста со овие шоуа

не сум против да се емитува ова на наши телевизии ама некако ми е претерано веќе вакви шоуа одамна се излитена работа ,станаа досадни ....
 
S

Sheldon Cooper

Гостин
е тек тогаш нашите телевизии ќе се загреат за емитување на ова ,аман доста со овие шоуа

не сум против да се емитува ова на наши телевизии ама некако ми е претерано веќе вакви шоуа одамна се излитена работа ,станаа досадни ....
како тоа станале досадни кога веќе 2 години нема такво шоу на нашиве телевизии (само турски/индиски серии)
 
Член од
9 март 2007
Мислења
1.263
Поени од реакции
219
Некаде читав дека ќе влезат и Дарко Илиевски и Бојан Стојков.
Не мисла - тие беха учестници во риалити на конкурентна телевизиjа.
--- надополнето: 20 ноември 2012 во 13:37 ---
не сум против да се емитува ова на наши телевизии ама некако ми е претерано веќе вакви шоуа одамна се излитена работа ,станаа досадни ....
Истото се мислеше и во Бугариjа.
Некулку години поминаха без Big Brother, но таа есен Нова ТВ направиха Vip Brother, коj мина со голем успех.
 
Член од
3 март 2009
Мислења
795
Поени од реакции
702
Разликата е дека во Македониjа се емитува српски Биг Брадар со еден-два македонски учестници каj нас е изцело бугарски. Ова е исто ко да емитуват каj нас турски или романски Биг Брад'р со двама бугарски учестници.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.925
Поени од реакции
7.584
Некаде читав дека ќе влезат и Дарко Илиевски и Бојан Стојков.
Tие беа на BTV Бугарскиот идол кој бугарите го викаат Music Idol , Бојан Стојков има девојка бугарка со која се запознаа на Идолот
 
M

Moon Child

Гостин
Јас Кардашијанс ги загледав на Телекабел ја имам Е! ентертејнмент програмата и таму ги следам. Има и други реални шоуа таму и други заебанции, ако ништо друго барем ќе видам богатите како и каде живеат :D Исто го загледав и шоуто со на Клинт Иствуд жена му на истава програма, ако сакате нешто за тепање време - ви ја препорачувам :)
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.925
Поени од реакции
7.584
како тоа станале досадни кога веќе 2 години нема такво шоу на нашиве телевизии (само турски/индиски серии)
Па пред 2 години кога се емитуваше и кај нас на Сител тв српскохрватската верзија кога и беше овој Лестер Никола во шоуто досадно некако беше и слични фори и игри им правеа како таа сезона кога Вики и Карло беа најзборувани на интернет

може на некој му е интересно шоуво ама мене веќе ми станува досадно и некако веќе видено ништо ново ,подобро да го продолжат она шоу со пеење Операција Триумф отоколку ова Big Brother ,бар во тоа Операција Триумф си слушавме музика ,таленти ...
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.258
Поени од реакции
3.608
Јас сакам да се врати “Тоа сум јас“ со Драги Шпага :tapp:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom